Gascoigne

Dokumentární

Velká Británie, 2015, 90 min

Jane Preston

Jane Preston

Paul Gascoigne nebyl můj oblíbený fotbalista, hlavně i proto, že na největší roky jeho slávy jsem byl přece jen ještě docela malý a na fotbal nekoukal. Tohle je ale příjemně/nepříjemně otevřený dokument, který se zaměřuje na jeho kariéru, hlavně tu první část, ale nevynechává ani kritické okamžiky, k nimž se navíc vyjadřuje sám Gascoigne. Zajímavý pád hvězdy.(18.6.2015)

Trocha atypický dokument o jednom z najrozporuplnejších športových celebrít. Tí, čo si ho pamätali, pochopia o čom to celé je.(15.7.2015)

• Pantata

Nojo, tak jsme se dozvěděli, kde Gazza hrál, jak ho všichni měli rádi, pochválili ho tři, bez většího smyslu vybraní řečníci (Lineker, Rooney, Mourinho), viděli pár jeho gólů... Ale rozhodně to není komplexní dokument, který by se ke Gascoigneho osudu hodil, o jeho rodinném životě a zbití manželky nepadne ani slovo, o jeho neslavném konci kariéry, o tom, jak ho alkohol poslal zcela na dno, o léčení...(9.7.2015)