I tre volti della paura

• Francie Les Trois visages de la peur (více)

Tento film je tvořen třemi horrorovými povídkami. První "The Telephone" pojednává o prostitutce, která je terorizována telefonáty ze záhrobí. Druhá "The Wurdalak" je o upírovi (Boris Karloff), který se krmí na svých milovaných. Třetí povídka "The Drop of Water" ukazuje zdravotní sestru, která ukradne prsten mrtvého spiritualisty. Spiritualista však chce prsten zpět a taky si pro něj přijde. (Chatterer)

nirvanafan

První povídka = čtyři hvězdičky : skvělá atmosféra, trocha úchylnosti, ale k plné spokojenosti mi na ní přeci jen něco chybělo. Druhá povídka = tři hvězdičky : zbytečně natahované, romanticky tupé a to nemluvě o chování postav, nicméně vizuálně velmi podmanivé. Třetí povídka = za pět: napínavé, atmosférické, děsivé. Ukázková škola duchařského hororu. ()

topi

Mario Bava je je v hororovém žánru velmistr. Příkladem budiž tento opus, složený ze tří povídek podle námětů L.N.Tolstoje, A.P.Čechova a G.de Maupassanta. Výsledkem je dokonalé souznění textu s nádherným uhrančivým barevným vizuálem a také hudbou. V úvodu nám pár slov řekne nestor hrůzy Boris Karloff. V první povídce "Telefon" vyhrožuje smrtí neznámý muž krásné "Angelice" Michele Mercier. Kdyby tam tak měla svého "Žofrého", který by ji ochránil! Na začátek dobrý rozjezd, který film pěkně připraví na pořádný děs! Druhý příběh se jmenuje "Wurdulak" a je o upírech, kteří vysávají krev z obětí, které nejvíc ve svém normálním životě milovali. Exceluje Boris Karloff v roli starého dědy, jeho nasvícená bledá tvář a pohledy, nahánějí mráz po celém těle. Gotická atmosféra číhá v každém záběru. Třetí povídka nese název "Kapka vody" a vypráví o jedné pečovatelce, která uloupí prsten mrtvé hraběnce, která se zabývala spiritismem a její duch to nehodlá akceptovat. Horor se vším všudy v té nejopravdovější podobě!! Pro metalovou společnost určitě jedna zajímavost, na kterou jsem přišel až teprve nedávno. Už od roku 1991 mě straší obal "Luck of the corpse" americké death metalové bandy" Deceased" . Ten vytřeštěný hrozivý výraz mrtvoly na obalu není nikdo jiný, než hraběnka z této povídky! Na závěr se s námi rozloučí opět Boris Karloff a co předvedou tvůrci na úplný konec ukazuje, že i v takovém žánru oplývají zdravým nadhledem a humorem. Parádní prácička a klobouček dolů. Snímek by se mohl klidně směle zařadit po boku "Hammerovek", svou atmosférou se dokonale vyrovná a nebýt "Telefonu", tak je to vyloženě gotický flick. Existují dvě verze, které mají jinší seřazení povídek, delší záběry a jiné uvádění Borisem Karloffem, čert aby se v tom vyznal, já mám verzi evropskou (ostřejší obraz), druhá je americká (rozšířené záběry). Každopádně perfektní strašidelnej zážitek! Nejen tedy kapela "Deceased" se nechala tímto hororem inspirovat, podle jeho názvu vznikla i světoznámá hudební legenda v čele s frontmanem Ozzy Osbournem. ()

Chatterer

Tři luxusní povídky. První spíš připomíná film When stranger calls. Druhá, bezkonkurečně nejlepší, má atmosféru hustou tak, že by se dala krájet a třetí o pomstychtivém duchovi je taky dost dobrá. Musím Bavovi dát plný počet, protože jsem se královsky bavil. ()

JohnMiller

Estetiku obrazu si Mario Bava užíva poriadnymi dúškami. Je to jeden s prvých farebných filmov ktoré Bava natočil a vďaka dômyselnému osvetleniu a kamere to vo výsledku vyzerá nesmierne umelecky, na to že ide o horor ktorý má vystrašiť ľudí. To že ide o taký film nás presvedčí hneď v úvode samotný Boris Karloff ktorý sa svojim monológom snaží vystrašiť diváka. V tých rokoch to bol geniálny ťah avšak keď to sleduje človek sám pri PC, ako ja, nevyznie to tak hrôzostrašne ako to mal tvorca naplánované, hovoril veci ako: usaďte sa do kresiel aj vedľa vás môžu sedieť upíri a tak ďalej. Film je rozdelený na tri poviedky. V prvej The Telephone ma prekvapil fakt, že ide o scenáristicky dômyselne skomponované Giallo, prezrádzať dej pri tejto poviedke by zabilo pointu ktorá je vyšperkovaná do morku kosti ale poviem iba toľko "kto druhému jamu kope, sám do nej spadne". 5* Druhá poviedka The Wurdalak Je klasický gotický horor. Ide o temný príbeh v ktorom sa rodina žijúca na samote dostane do konfliktu s jedným Tureckým vrahom. Hlava rodiny ho pôjde zabiť, čo sa aj podarí. Problém je ten, že zo sebou si donesie aj prekvapenie a to bozk od upíra. Kým sa rodina spamätá už bude neskoro 4.5*. Tretí príbeh je čisto duchársky. The Drop of Water. Stará spiritualistka po poslednom médiu zomrela a tak ju ide prehliadnuť jedna zdravotná sestra. Po príchode si všimne že má mŕtva starena na prste prsteň s drahokamom. Jej myseľ zaleje lakomosť a on jej prsteň ukradne. Jej chamtivosť sa však vyplatí tým že ju duch mŕtvoly navštívi a bude chcieť prsteň naspäť. Obrovská škoda že tvár mŕtvoly bola iba pevná maska. Aj keď bola urobená dobre, dalo sa jasne vidieť že to bola maska a to dosť zrážalo s atmosféry 4*. Po poviedke prišlo OUTRO. Seba reflexia tvorcov ma v týchto záverečných minútach úplne dostala. Po záverečnom monológu Karloffa sa kamera vzdiali od jeho postavy a ukáže že vlastne B.Karloff sedel na umelom koni, že s vetvička smrekovcového dreva pohybovali nejaký brigádnici a prišlo aj na kameramana ktorý nahrával.. Geniálne. ()

gumli

Tri príbehy v jednom filme.Prvý príbeh je skôr thriller,je to voľné spracovanie poviedky od Guy de Maupassanta.Druhý je horrorový príbeh prevzatý od Leva Nikolajeviča Tolstého-Semja vurdulaka a posledný príbeh od Antona Čechova,je to tiež horrorový príbeh.Najslabší je prvý príbeh,ktorý ale vylepšuje filmová Angelika,Michele Mercier.Celý film je dosť bohatý na atmosféru.Americká verzia je poprehádzovaná,ide v inom poradí.Veľmi podmanivý a živý film.A z tretieho príbehu si môžeme zobrať ponaučenie,že mŕtvych sa neoplatí okrádať,lebo môžeme veľmi zlé dopadnúť. ()

Martin741

Nikdy ma nebavili poviedkove horory a nezacnem im fandit ani po tomto Bavovom filme. Druha a tretia poviedka ma nebavili, akurat ta prva mala cosi do seba. Cele je to ale utopene reziserskou rutinou v sivom, sedivom priemere : 54 % ()

majo25

1. poviedka - Telefón - nie je žiadny horor iba poslabší thriller s nič moc výkonmi - 50% 2. poviekda - Wurdulak - typický gotický vampírak ale s netypickou temnou atmosférou, Karloff sa činil - 70% 3. poviedka - Kvapka vody - konečne poriadny horor, ako sa patrí s výbornými výkonmi, atmosférou a hlavne príbehom, ktorý by stačil aj na celovečerný film - 90% Zo 4 Babových filmov, čo som videl, je tento poviedkový asi najlepší. Ešte by som spomenul, že v každom jednom príbehu pookreje mužské oko nad krásnymi talianskymi devami :-) Celkové zpriemerované hodnotenie: 70% ()

Koly

Musím se přiznat, že ještě před tím, než poprvé zasvištěl disk s tímto filmem v mém přehrávači, jsem věděl, že budu pravděpodobně hodnotit plným počtem bodů. O to víc mě ale překvapilo, že první povídka Phone není nic extra. Nedá se říct, že bych se nudil, ale takhle sem si rozjezd po Karloffově předmluvě nepředstavoval. Ale zbývající dvě, zejména pak první z nich “Wurdulak“, jsou prostě skvělé. Atmosféra, které se podařilo Bavovi dosáhnout jenom pomocí mlhy a nahrávky skučícího větru, je neuvěřitelná. Jednoznačně nejlepší film Maria Bavy. ()

Cedr

Tři nesourodé povídky, které zápletkou po více než půl století příliš nepřekvapí, ale taktéž v žádném případě neurazí. Silnou stránkou je kamera, sety/exteriéry a obecně celkově brilantně atmosférický vzhled filmu. Druhá, upírská, povídka vypadá naprosto luxusně. Konkrétní hodnocení by bylo první za 4, druhá za 5 a třetí za lepší 3 hvězdičky. Povedený závěr třetí (jinak nepříliš výrazné) povídky a závěrečný komentář Borise Karloffa, zanechá velmi sympatický dojem. ()

Ironfood

Tři hororové povídky, které spojuje zejména hodně jednoduchý a ničím nepřekvapivý děj. Na čtyři hvězdičky to u mně vytáhla až ta poslední povídka, která je sice po dějové stránce nejprimitivnější, ale má výbornou atmosféru, chvílema jsem se fakt bál, což se mi u takhle starých hororů (ač jsem velký strašpytel) zas tak často nestává. Závěrečná Karloffova rozlučka mi zpočátku přišla trochu zbytečná, ale nakonec pobavila... ()

vitekpe

Filmy slozene z nekolka nesouvisejicich pribehu byvaji vzdy trochu problem...natocene slusne, par hvezd, ale ja hodnotim film celkove jako mirny podprumer. Nejvic se mi asi libila prostredni povidka o Wurdalakovi s pohlednou Susy Andersen, ktera se zde jmenuje Zdenka... :) 3- ()

Ještěřák

♪♫♪ Parrranoooid ♪♫♪ _____ Povídka o kapající vodě a očičkách, které se nikdy nezavřou, jako jediná není nestrašidelná a BLACK SABBATH tedy zachraňuje. Zbytek je fakt velmi lajtovní giallo bez šmaku. Přesto, nečorujte mrtvolám cetky, mohly by vás pak vcelku strašit. Wurdulakům můžete - ti totiž strašidelní nejsou. _____ Přísahám, že mi tu teď kápla voda. ()

foundation

No v tomto prípade ma Bava nijako zvlášť neoslnil hlavne ak to budem brať ako jeden celok. Tri príbehy, z toho každý z nich ide žánrovo svojou cestou. Poviedka Telefon je zlý vtip, teda vlastne pardón, je to thriller, ale s atmosférou a hudbou skôr pripomínajúcou nejakú špatnú paródou na inšpektora Kluzóa. Jedna hviezda. Druhá poviedka Wurdalak je o niečo lepšia. Miestami pekný vizuál ale nepodporila takisto žiadna atmosféra a príbeh sa vliekol tak že aj tá polhodina bola dosť tažko stráviteľná. S láskou som tu spomínal na Bavov goticky oveľa podarenejší Black Sunday. Pravdu povediac ten názov sa mi z celého druhého príbehu páčil asi najviac. Dve hviezdy. Pre duchariny mám všeobecne miernu slabosť takže možno aj z toho dôvodu bola pre mňa najzaujímavejšia a najlepšia posledná tretina filmu s anglickým názvom The Drop of Water kde sa Bava aspoň u mňa predviedol a hlavne ku koncu to bol luxus v plnej paráde. Vzhľadom na ostatné dva príbehy, tento si zaslúži aj tie štyri hviezdy. Bohužial aj s touto treťou veľmi dobrou poviedkou je to celkovo len niekde medzi 2 a 3. Povedzme že sa prikloním vyššie hlavne kôli tej tretej časti. UPDATE : Po čase dvíham na štyri. Wurdalak sa mi pri druhom pozretí akosi zapáčil a Drop of the Water, vzhľadom na celkovú kvalitu bude za 4,5/5. ()

IdaHutt

Za poslední povídku bych dala 80 %, avšak první dvě notně snížily celkové hodnocení. A Boris Karloff měl smůlu, že účinkoval zrovna v té, která se mi líbila nejméně. ()

Rockerman

Viděno dnešníma očima a po zhlédnutí množství hororů je to samozřejmě slabota. Před těmi padesátipěti léty to však musela být pecka. První povídka s krásnou Rosy (Angelikou) solidní, druhá nejdelší, která měla být zřejmě jako top, byla podle mne nejhorší. Zato třetí byla rozhodně nejlepší, s pěkným, slibujícím závěrem. Pro mě je povinností dát jednu hvězdu navíc za to, že název filmu dal kdysi dávno jméno mé nejoblíbenější kapele, mého rockového života! Proto ty čtyři hvězdy! ()

GameboyNES

Telefon, tož vida Angelika hrála i v normálním filmu, sice tady neukázala kozy, ani nutriu, ale jako brunetka je docela sexy :) A konečně vím kde vzal Crawen inspiraci na Vřískání. Wurdulak: Boris Karloff, je prostě nesmrtelná klasa, co dodat. Třetí povídka, byla asi nejmrazivější, loutka ježibaby byla fakt hrůzostrašná, až mi běhal děda mrazík po chrptě :) Sumo, soumarům, slušné 4. ()

Taffey

Tento film inspiroval Geezera Butlera, baskytaristu Earth, poté přejmenované na Black Sabbath, k napsání stejnojmenné písně. Ta byla vydaná jako úplně první píseň Black Sabbath na jejich prvním albu s názvem Black Sabbath. No, a dál už to znáte. ()

Pitryx

Tak začátek nic moc. Telefon prostě k ničemu. Zato Wurdulak má velmi dobrou atmosféru a super kameru. Mohl být kratší, ale vzal to čert. Třetí povídku nedoporučuji sám doma a potmě. Ačkoli se to tváří nevinně, asi by to nebylo navečer příjemné. Celkově film hodnotím velmi příznivě. A na dobu vzniku tuplovaně. ()

heavy66

Tak to je ten film, který dal jméno nejlepší heavymetalové kapele všech dob! Michele Mercier překvapivě v roli prostitutky, Boris Karloff tradičně jako upír, a nakonec poučení, že není radno okrádat mrtvé. ()

Elessar.

Trochu také roztrieštené, ako to u nieketorých poviedkových filmoch býva, nie každá poviedka zaujala. Prvá poviedka, Telefón, ma neoslovila nejako moc, no tá druhá ma oslovila omnoho viac. Takéto atmošky môžem. Niekedy to bolo také nevyvážené no... za zmienku stojí, že tento film stál za inšpiráciu Tarantinovi a to se vyplatí... ()