poster

Bacurau

 • Francie

  Bacurau

 • anglický

  Nighthawk

Drama / Mysteriózní

Brazílie / Francie, 2019, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  *****

  Neskutečná pecka, na kterou koukáte s otevřenou pusou, která nejde k ničemu přirovnat, a o které se těžko píše. Festivalový biják s velmi diváckym drajvem a umně skrytým, ale silným politickým podtextem. Dějově strhující, dá se říct až “akční” alegorie povýšeneckého zla a prostý život vyznávající ofenzivy, která se musí uchýlit k násilí. Již úvodní scéna jízdy kamionu brazilskou divočinou naznačuje ojedinělý zážitek, kterému frajeři Dornelles a Filho vrchovatě dostojí. Ohňostroj filmařské kreativity. [Cannes](16.5.2019)

 • JFL
  ****

  Bacurau představuje náležitě divácký a současně agitačně nazlobený příspěvek do kategorie lidových morytátů a primitivních (ne ve smyslu hlouposti, ale způsobu komunikace s nejnižšími vrstvami publika) socio-politických metafor. Právě proto zde má místo přímočará symbolika, prvky brakových žánrů, karikaturně jednoznačné charaktery, krev a přízemnost, i motivy spojené se sounáležitostí venkovských společenstev a hrdostí vůči dějinám a jejich dědictví.(19.5.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace