poster

Syrská love story

 • Velká Británie

  A Syrian Love Story

Dokumentární

Velká Británie / Francie / Libanon / Sýrie, 2015, 80 min

Režie:

Sean McAllister

Scénář:

Sean McAllister

Hrají:

Sean McAllister

Producenti:

Elhum Shakerifar
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  Opět poněkud bulvární. Vyloženě třeštíkovský dokument nalepený na rodinu a imitující intimitu, i když se člověk musí primárně ptát, proč by se probůh nechal někdo tak dlouho filmovat v tak intimních chvílích. Je na tom cosi perverzního, ale co naplat, i působivého. Nevím moc, jak takové filmy hodnotit,(16.3.2016)

 • JitkaCardova
  ***

  Emočně nesmírně vypjatý, náročný příběh. U tohohle snímku mi však připadalo nejdůležitější a nejsmutnější, jak jeho režisér zásadně podcenil svoji roli aktéra dění a prostředníka komunikace mezi členy rodiny, do které se vmanipuloval. Zajímavá je otázka, jestli by se celý příběh rozpadu jednoho vztahu nevyvíjel a třeba i nedopadl jinak, kdyby spolu oba manželé mluvili víc, svěřovali se jeden druhému, místo aby svoji situaci naprázdno každý sám rozebíral s cizím člověkem, který se sice postuluje do role rodinného přítele, ale nechová se tak a není jím. Jako by si celé ty roky neuvědomili, že sice mluví, ale ne s tím pravým, a že informace, které si o sobě potřebují říct vzájemně, zůstávají zapečetěné v kameře, u režiséra, který je v sobě nosí jako v hrobě. Jako by právě proto, že se mu svěřují každý zvlášť, zapomněli, že ten druhý to o nich neví a včas se nedozví - a tak se z nich za roky natáčení stali cizinci, kterým už potom nezbývá než vydat se každý jinudy, aniž by přesně věděli, proč se to stalo. *** Fascinující případ závažného překročení hranice, na níž se má a smí pohybovat dokumentární režisér, film pro mě odhaluje především tristní neochotu uvědomit si svoji odpovědnost a vlastní vliv na dění v realitě, kterou natáčí. Ostatně ve snímku najdete i nenápadný, ale velice mrazivý moment, kdy se mu totéž pokouší vyčítat i jeden ze synů obou manželů, který během natáčení vyrostl, stihl dospět a tenhle aspekt rozpadu jejich rodiny nahlédnout a pojmenovat. *~~(7.3.2016)

 • Stíba
  ****

  Příběh, který je více o vztahu dvou lidí než o válce, vzdoru či uprchlictví a který ukazuje, že před mnoha svými problémy přesunem na druhou stranu světa jen těžko utečeme, což je jeden z důvodů, proč uprchlíci v myšlence snového života v Evropě nakonec polykají hořkou pilulku. (Jeden svět Benešov - 7. 4. 2015)(10.4.2016)

 • TOPmoovie
  **

  hrozne! ale ak chcete vidiet real life imigrantov...treba to zkusnut. surovo natoceny dokument na slabsiu video kameru. ziadna postprodukcia. uplne primitivny dokument, ale nie kvoli tvorcovi , ale kvoli akterom. pribeh nema nic s politikou, ide o real day spovede dvoch arabov, a su obidvaja uplne primitivni. takze cely dej je mam ta rad, uz ta nemam rad. a hulim cigarety 4ks / minuta, ...SPOILER ...!!!! ....a mam decko chlapceka , ktory vyzera ako dievca, tak mu necham este narast vlasy po krize , nech je to uplne dievca.,... na konci sa to cele zavrsi tym, ako sa stane stupido primitivka poradkynou sefa opozicie.. ich svet..ich skutocny svet.. P.S. a naozaj uvidite ako primitivna matka sa tuli s dietatkom a pritom s nim rozobera ze, ako zapichneme prezidenta nozom. boha ty arabi !!!!! prehanam? pozrite si to:!_(2.5.2017)

 • Autogram
  ***

  Teroristi zabíjajú všetkých, Asad zabíja svojich odporcov, to vyzerá tak, že tam asi nikdy dobre nebude. A v tom všetkom majú žiť ľudia, mať sa radi, vychovávať deti, a byť šťastní... Film je taký obyčajný príbeh zo Sýrie, aký by sme nikto nechceli zažiť. Sú živí aj zdraví, len to šťastie sa rúca. Reality-show neobľubujem, a tento dokument je naozaj o vzťahoch v rodine, vonkajšie okolnosti sú len spomenuté. Má to svoju silu, ale z citových výlevov som nebol nadšený. –––– Syrská vláda pozvala zahraniční novináře, aby představila svou zemi jako příští turistický ráj. Lidé nás rádi viděli, ale odmítali mluvit na kameru. –––– A dostanu taky velký nůž na Bašára?(22.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace