Dokud nás svatba nerozdělí

(pracovní název)

Kým nás svatba nerozdelí

Komedie

Francie, 2017, 115 min

Tož konečně i já se dohrabal na ČSFD projekci a premiéra to byla víc než povedená.....holt škodolibost světu vládne a sledovat tu postupně se bortící dokonalou svatbičku se spoustou pitoreskních postaviček a scén stálo fakt za to. Ne, že bych se smál imrvére, ale úsměv se držel mojí držky průběžně tak nějak neustále a občas jsem nejen já, ale i celý nabitý sál vybuchl v hurónský smích. Krásně to gradovalo a odlet ženicha vstříc hvězdné obloze dostal nejen mě, ale prakticky všechny doslova a do písmene do kolen a pod sedadla. Kdyby to v ten moment skončilo, je to jasných pět hvězd. Bohužel to ještě pokračovalo k zdárnému happyendu a spoustě milých a smířlivých gest a jelikož já jsem škodolibá svině, jde okamžitě jedna hvězda dole :-)) Alors Jojitos jusqu'au cinéma!(11.11.2017)

Feel-good oddychovka s jednou hlavnou a dvadsiatimi vedľajšími postavami, ktoré akoby hrali možno talentovaní, ale nie moc zaujímaví komparzisti. Chýbali mi v tom výraznejší herci, typ francúzskych komikov, ktorí zdvíhajú náladu už len svojím vzhľadom a mimikou. Dokonca aj hlavného herca by som videl viac v roli solídneho vedľajšáka.(13.11.2017)

V prvé řadě se za uspořádání projekce pro uživatele CSFD (obzvlášť v Hradci Králové) patří naší matičce filmovaté poděkovat. Takže díky. Tím spíše, pokud výsledné hodnocení zní: zadarmo vynikající, za takových 70, možná 80,- Kč ještě OK, za plnou tržní palbu už bych těch peněz litoval. Nutno říct, že řada mých spoludiváků zavítala do sálu už v lehce povznesené náladě (což by se v Cinestaru asi nestalo, ale Bio Centrál má velmi dobře vybavený bar s velmi slušnými cenami, a začátek projekce se tak nějak o 25 minut opozdil;)), a na nejednom místě filmu se řehtali jako kdyby viděli komedii desetiletí. Já jsem viděl film, který sice měl nesporné řemeslné kvality, a i obsahově se mohl pochlubit silnými momenty, ale na druhou stranu jich také nabídl dost v rovině naprostých klišé, z jiných potenciálně třaskavých výchozích pozic vůbec nic nevyvodil, a vše dovedl k povinnému "happy endu", který jaksi díky tomu, že si nevěsta bere vrcholně nesympatického a osobnostně navýsost ubohého snoba (což se v průběhu děje opakovaně zdůrazňuje), happy endem být nemůže. Kromě hlavní postavy (skvělý Jean-Pierre Bacri jako distingovaná a násilí prostá verze Basila Fawltyho) a jeho povinně ebenové temperamentní (čti jak dlaždič sprosté) zástupkyně nikdo nezaznamená žádný vnitřní posun, ač jde o vlastně dost smutné postavy. Nemalou porci humoru obstarávají moderní komunikační technologie (část jste viděli v traileru), ale je to humor téměř v rovině setkání rodiny Škopkových s počítačem ve Slunci, Senu... K tomu si připočtěte archetypy věčně vysmátých připitomělých imigrantů snědé pleti, připojte "povinné" vyklácení upjaté paničky, a máte celkem vzato typickou "letní" či "oddechovou" komedii, která se díky jménům svých tvůrců uplatní jako půlnoční projekce na různých festivalech, aby si diváci odpočali od všemožných drásavých existenciálních dramat a formálních experimentů. Řečeno kvalitativně o oktávu níže posunutými slovy klasika: "Nebylo to špatný, ale že bych to musel vidět dvakrát...". 70%, ale jak jsem říkal na úvod, jen pokud Vás to nebude stát víc jak 70,- Kč:)(12.11.2017)

Příjemná oddechovka po práci o práci, o stresu z ní, o lásce k ní. S hudbou Avishaje Cohena! A taky tam byla nějaká svatba...(11.11.2017)

Naprosto super oddechovka. Frantíci ty komedie prostě umí, inteligentní vtip, chytré dialogy a narážky. [Kino Světozor](19.11.2017)

Dlouho jsem nezažil spontánní potlesk plného kina po nějaké scéně. Naposledy to bylo u Nespoutaného Djanga a teď tady, u jediné svatby, na které nejen že jsem se bavil, ale kterou bych si klidně i zopakoval! A kdo mě zná, ten ví, jak velká je tohle pochvala. To je totiž přesně jeden z těch pěti filmů za rok, kvůli kterým chodím furt jako otrok do kina, i když bych místo toho mohl jít co já vím, třeba do práce.(28.10.2017)

Sympatická, vkusná komedie aneb co se může posrat, posere se. Díky tomuto filmu jsem se ještě více utvrdil v tom, že (takovouto) svatbu nechci. Ale člověk míní, žena mění, že... 70%(9.11.2017)

Trochu mi film připomínal film Steve Jobs, ten koncept mi jde proti srsti. Film je ve své podstatě slepen ze situací, kdy se jen hasí problémy, které se plus mínus nabalují, čímž se hlavní aktéři dostávají do paradoxních chvil, které mají vyvolávat smích. Místy se daří více, místy méně. Ale spád to mělo. Je to rozhodně nadprůměrná komedie.(9.11.2017)

[ČSFD projekce] Milá francouzská komedie o jedné svatební oslavě z pohledu oněch nenápadných obsluhujících v mnohdy směšných kostýmech, připravených splnit veškerá vaše přání. Ne vždy jde však vše pěkně po másle a nejednou je třeba umně improvizovat. Se vším si musí poradit šéf oslavy, kterého skvěle ztvárnil Jean-Pierre Bacri. Jistě, znám spoustu lepších komedií, kde vás hlavní protagonisté rozveselí lépe, až se vám smíchem páře břicho. Bohužel jsou to povětšinou komedie víc než dvacet let staré. Proto dávám plný počet hvězd, jelikož v dnešní době je v tomto odvětví příliš nízká konkurence a hloupých, až trapných kýčovin, jimiž nás krmí Hollywood, jsem již skutečně přehlcen. Jako bych cítil svěží závan starých časů, kdy se lidé nesmáli na povel a s nápovědou, jako v prostoduchých sitcomech. Rozhodně doporučuji. Smát se bude jistě celá rodina. 90%(8.11.2017)

Taková ta fajn komedie pro celou rodinu. Osobně bych trošku zkrátil stopáž, ale jinak jsem si to užil a párkrát jsem se fakt upřímně zasmál. Třeba scénu s tím létajícím blbečkem si budu asi pamatovat... :)(9.11.2017)

Neskutečně sympatická sestava a ještě lepší charaktery z toho dělají nezapomenutelnou a hlavně velice zábavnou podívanou na úrovni, což je v dnešní době už skoro zázrak. S krásně dojemným a čistým závěrem. [ČSFD projekce, Bio Central, Hradec Králové](10.11.2017)

Dlouho jsem se takto od srdce nepobavila, tedy přesněji spíše v druhé půlce. 4,5* mírně nadsazuji za 5.(16.11.2017)

• zdepapepa

Jev, který jsem odpozoroval letos už u Emma Approved nebo u Baby Driver - občas se divím, že tyhle fiktivní "společnosti" vydržely takhle dlouho a jak to fungovalo předtím, že jsou tak populární a úspěšné, protože vždy, když na ně jsou namířeny kamery, tak jde hned všechno rychle k šípku. Taky jsem si připomněl klasické romanticko-komediální tropy. Učebnicová situační komedie. Na jednu stranu mi chyběly vizuální gagy, na druhou stranu možná lepší, protože by to snadno mohlo zabřednout do trapnosti. Poznal jsem ale i nové věci. Jako třeba co to znamená, když postavy mezi sebou mají nulovou chemii. Mezi sebou, ale i mezi mnou a nimi. A já se tak během filmu sám sebe několikrát ptal, proč se na to dívám, když je mi osud některých postav úplně putna. Co je na těch novomanželích speciálního, když sotva znám jejich jména? Co je speciálního zrovna na této firmě zařizující svatby? Říkejte mi, že jsem po bitvě generál, ale jakou logiku má zařídit svatbu na zámečku a ani se nestarat o to, jestli bude na vše dostatek elektrické energie? Byl to ale hezký film (i když by mu v mnoha scénách prospěla dieta - zkrácení scén), taková univerzální dramedie, která nezná státních hranic ani jazykových bariér.(10.11.2017)

/Scala, 9. 11. 2017(25.11.2017)

Tolik slaďáků a komedií končí svatbou hlavních hrdinů a tak málo filmů ukazuje divákům pohled z druhé strany! Tentokrát jsou ústředními postavami, které si zaručeně oblíbíte, majitel a zaměstnanci jedné svatební agentury. Jejich úkolem je připravit novomanželům nezapomenutelný zážitek, sami na tuhle svatbu ale nikdy nezapomenou. A vy taky ne. Velice zábavné.(12.11.2017)

[ČSFD projekce, Brno] Tímto děkuji za možnost shlédnout tento film. Dostala jsem se na promítání poprvé. Popravdě všechny filmy, co dosud v Brně byly, mně tolik nezaujaly. Je to příjemná komedie plná vtipu, ale i dramatických momentů. Vůbec tu není na škodu, že jsou zde u nás téměř neznámí herci. Určitě bych ráda znovu shlédla. Zároveň by mě zajímalo, jestli případný dabing neubere tomuto dílku na kvalitě.(11.11.2017)

• Vyhy

Francouzské komedie mám doopravdy rád. Mezi mé nejoblíbenější řadím Co jsme komu udělali, Nedotknutelní, Srdečně vás vítáme či I dva jsou rodina. Francouzi umí vytvořit inteligentní humor a jejich komedie mají hlavu a patu. Dokud nás svatba nerozdělí také dává smysl, netvrdím, že ne. Celkové poselství je krásné a chytré a duchaplné. Občas jsem se i pousmál. Ano, v tom je ten problém. Pousmál jsem se. V první polovině, tedy v přípravách na svatbu, jsem trpěl, jelikož mě příběh uspával. Nakonec přišla už samotná svatba, respektive hostina a oslava, která byl zachránila. Líbil se mi proslov a překvapení ženicha. V tomto okamžiku to mělo celkem drive a bavilo mě to. Jako celek mě to ale moc nezaujalo a čekal jsem o mnohem víc. Potenciál to rozhodně mělo.(10.12.2017)

Přesný obraz dnešní společnosti, v níž se specialisté pro suboptimální řešení ve všech oborech spolehlivě dopracují k tržnímu výsledku a všem zbývá jediné: přesvědčit sebe sama, že víc žádat ani nemohli. Příběh rozjitří samozřejmě nejvíce čekatelky na životní štěstí a jejich maminky, ale celkově se hlavně jedná o povedenou komedii s velkou porcí nápadů, snažících se ze situačních zmatků vytěžit i konverzačně. A to je nejcennější rovina filmu, která si mainstreamového diváka (a v neposlední řadě i vlastního marketéra či distributora) podmaňuje vyprávěním s nadhledem, nad kterým on sám v běžném životě ohrnuje nos. Vždyť i tou nejhnusnější postavou filmu (ve kterém se ale všem výborně obsazeným postavám dostane závěrečného vykoupení) je nakonec ten nejlíbeznější z nejoblíbenějších.(9.11.2017)

Příjemné překvapení plné humoru. Až na přílišnou délku filmu, bych nic nevytkla. Skvěle jsem se bavila. Nejlepší byly smsky s autokorekcí. Režisér chtěl především, aby se lidé u jeho filmu bavili, což se mu také povedlo. Určitě doporučuji.(9.11.2017)

[ČSFD projekce, Brno] Díky ČSFD za možnost vidět skvělý film na předpremiéře i mimo Prahu. Líbilo se mi to ještě o trochu víc než Nedotknutelní. Silně nadprůměrná komedie ve srovnání s dnešní běžnou a mnohdy naprosto nevtipnou produkcí.(9.11.2017)

Tak jestli vám nic neudělá dobrou náladu, tak tohle tedy stoprocentně. Tohle je ta nejčirejší, nejupřímnější a nejlehčí komedie na strávení za tento rok.. Myslím, že není člověka, kterého by tento film mohl urazit, protože jinak by v sobě ten dotyčný neměl kouska lidskosti. Celý děj táhnou výrazné charaktery, vtipné hlášky, francouzský humor, čarovná hudba a taky krásný vizuál. Potěšilo mě, že film není natočen z pohledu manželského páru, ale z pohledu svatební agentury, což příběhu dodalo o mnoho více vtipu a tím pádem vypouští skoro veškerou romantiku, což pro mě bylo plusem. Humor je navíc absolutně nenásilný a žádná vulgarita není potřeba. Američané by se od Francouzů mohli učit.(26.11.2017)

<< předchozí 1 2 3