Všechny prachy světa

• Kanada

• Austrálie

Mysteriózní / Životopisný / Krimi / Thriller / Drama

USA / Itálie / Velká Británie, 2017, 132 min

Perfektní námět, hezké zpracování. Film má kupodivu náboj navzdory hodnocení a zápletka uneseného syna vs nikdy nekončící touha vlastnit každý cent na světě je dobrá. Scott pokládá filmem otázku, kdo je zde větším zlem, jestli únosci, nebo děd, který odmítá zaplatit výkupné, jehož částku by ani ve svém bohatství nepoznal. Jenže, kdyby byl charakterem člověka ochotný zaplatit, nikdy by ty peníze nevydělal.(7.10.2018)

Je vidět, že se tady nešetřilo a mistrovská práce režiséra Ridleyho Scotta je ve snímku cítit na každém kroku. U mě byl největším problémem příběh. Nebyl vůbec záživný, strašně se to táhlo a chvílemi jsem se přistihl, jak tak trochu doufám, že to bude už končit. Po zhlédnutí jsem přemýšlel, co mi ten film dal a nemohl jsem na nic přijít. Ano, bylo to fajn, skvělý vizuál, prostředí, kamera, ale jinak nic víc.(27.5.2018)

Scottův styl se sklony k rozvláčnějšímu vyprávění mi více sedí u historických velkofilmů, "obyčejnému" dramatu s thrillerovými prvky by slušela větší údernost a o dvacet minut kratší stopáž. První polovinu jsem skutečně protrpěla, od scény s identifikací těla mě ale příběh Gettyho rodiny chytil a Plummerův výkon (kam se hrabe strýček Skrblík), ač mám k okolnostem jeho obsazení výhrady, dotlačil málem i čtvrtou hvězdičku. P. S. Snesu hodně, ale při řezání ucha jsem málem vyjekla nahlas. Fuj.(27.1.2018)

Opravdu se divím Ridleyho hysterickému kroku přeobsadit Spaceyho. Já si myslel, že je jeho postava marginální a ne jedna z hlavních. Myslím, že to svědčí o tom, že už mu nějakou dobu kape na karbid... Každopádně mne jeho nejnovější počin nenadchl. Přišlo mi, že se Ridley nedokáže celou stopáž rozhodnout, co vlastně za film to má být, tak je to tak trochu všechno... a tak hodně nic... 60%(6.2.2018)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $25,113,707 Tržby Celosvetovo $55,624,282▐ Precízny Ridley Scott, ten sa veru nešetrí. Vybral veľmi zaujímavú tému o zbohatlíkovi a v podstate o prístupe k životu. Dá sa povedať príbeh ponúkne také motto - peniaze nad rodinu. Film o človeku, ktorý je zasypaní peniazmi a k rodine sa správa ako k tým najposlednejším, pohŕdavo. Herecky tam všetci dominujú dokonca aj veterán Christopher Plummer z jeho chladným prístupom. /80%/(9.6.2018)