Dráma o dievčati, ktoré sa stane obeťou manipulácie, vedúcej až na úplne dno... Pätnásťročná Caro je úplne obyčajné nenápadné dievča, ktoré medzi svojimi spolužiačkami nevyniká krásou ani ničím iným. Keď jej začne dvoriť o niekoľko rokov starší exotický mladík Cem, oblečený podľa najnovších trendov, s drahým mobilom a nablýskaným autom, nemôže tomu uveriť. Ani na chvíľu však nezapochybuje o úprimnosti jeho úmyslov, aj keď sa prepadáva čoraz hlbšie do špirály manipulácie, násilia a napokon i prostitúcie. (RTVS)

eLeR

Celkom poučný film. Poučný v tom, že takto sa to nemá robiť. Poučiť by sa mohli mladé dievčatá, ale aj rodičia. Ale či to padne na úrodnú pôdu, nevedno. Už sama Caro bola príkladom toho, že ľudia sú všelijakí. Mám pocit, že jej najviac vadilo to, že nie je jedinou princeznou toho jej Nemca s tureckým pasom. A rodičia sa tiež vyznamenali, som len nechápavo pozerala. Na TV film celkom slušné spracovanie. 2,5* ()

Arsenal83

Film, ktorý neprekročí tieň TV filmu a vo väčšom spracovaní by dokázal myšlienku prezentovať ešte silnejšie. Napriek tomu však prináša veľmi zaujímavé idey, ktoré sa dnes neodváži stvárniť hocikto. Už len problém s migráciou a kriminalitou s tým spojenou. Veď doteraz sa len kričalo, akí skvelí kultúrni obohacovatelia sú to a dnes vidíme, že Turci alebo Nemci tureckého a iného pôvodu obohacujú spoločnosť nielen kebabom, ale dokonale prispievajú aj k pravidelnému sexuálnemu životu chudákov šoférov. Ďalšou dobrou myšlienkou filmu je varovanie pre rodičov - dajte si pozor, čo vyvádza vaše pubertálne dievča, pretože keď sa hormóny búria, tak za opakované počúvanie slova "princezná" vymení aj celú rodinu. No a tretím už staronovým odhalením je tá úžasná atraktivita nemeckých žien a dievčat. Istý postihnutý polofúzatý podčlovek s jedným varlatom raz hovoril o nadradenosti árijskej rasy, ale neviem, či sa on dobre pozrel do ulíc toho Berlína. Už archívne zábery potvrdzujú, že mal zrak riadne zakalený, ale tento film odhaľuje, že sa situácia ešte výrazne zhoršila. Tie hranaté ksichty vykŕmené McDonaldom väčšinou s prasačím rypákom, to je vrchol toho árijstva? Ja osobne by som sa divil, ak by slečny germánskeho pôvodu mali v Nemecku v oblasti prostitúcie vôbec prácu. Pretože ak by som sa ako zúfalý šofér náhodou pristavil pri takomto zjavení, povedal by som jej, že ju vezmem, len ak mi dotankuje plnú nádrž. ()

asirtes

Toto keby dostali do rúk Dardenneovci alebo Ken Loach. To by bola, ohoho panečku, iná sociodrama. V tomto prípade je začiatok filmu rozpačitý, rovnako priebeh miestami naivný. Zároveň však vo svojej naivite dosť realistický + silný námetom. Keď sa tejto témy raz chytí niekto s úrovňou už spomínaných, bude z toho bez problémov 5 hviezdna záležitosť. Za ten potenciál som dal jednu navrch. Nebolo to márne. ()

Nataniel73

Keď sa to tak vezme, tak tá 15 ročná krava, ktorá dôveruje pochybnému Turkovi (aj keď celkom peknému) viac ako svojim rodičom či priateľom si vlastne nič iného nezaslúžila. Jedine prostitúciu, bitku a ponižovanie. A ten vychcaný Turek to moc dobre vedel. Na jej blbosti sa už miestami nedalo pozerať a ľutovať ju? Kto si s kým začne, s tým aj skončí. A hlúpi rodičia sa ešte pohádali o tom, či ju vôbec izolovať. No nie, radšej nech zdrhne alebo ju ten "priateľ" niekde zabije. Natočené to však je veľmi dôveryhodne a aj herecké výkony sú obstojné. Má to správne napätie a gradáciu deja. Čo ma prekvapilo je záver, ktorý sa vymyká typickým happyendom z americkej produkcie. Toto je však nemecký film a veľmi realistický. 70% ()

Autogram

Film poslúži ako varovanie pre mladé nevinné nemecké dievčatá, ktoré tak trochu nemajú v hlave všetko pohromade. No inak je natoľko naivný, ako to dievča, ktoré sa prispôsobuje kultúrnym rozdielom celkom dobrovoľne. Tá záplava sladkých rečičiek bola neznesiteľná, ale záver je hustý. –––– Sú to moji priatelia. Vyrastali sme spolu. Delíme sa úplne o všetko. Tak to u nás chodí. ()