Project Lazarus

Mateo Gil

Lucas Vidal

Scénografie:

Alain Bainée

No pozrime sa, vskutku celkom príjemné prekvapenie. Zaujímavý scifi námet ohľadom smrti, umierania, zmrazovania a ľudského klonovania, ktorý však toho veľa povie aj o samotnom živote a láske, pričom predostrie i návod, ako by sa malo žiť, aby sa človek cítil aspoň trocha šťastný. Je plný myšlienok hodných premýšľania a niekoľkých naozaj výborných úvah o smrti a umieraní. Po dramatickej stránke by som síce išiel hlbšie a niektoré veci ešte podrobnejšie rozobral, prípadne na oživenie deja ešte niečo pridal, ale inak vcelku veľká spokojnosť. Nadpriemer. 75/100(20.6.2017)

Bravurně vypointovaná sci-fi záležitost s citlivým romantickým přesahem, která umně a s grácií balancuje na hraně snových záběrů a čistokrevné filosofie o podstatě života, lásce a smrti. Realive mimoto zaujme i zajímavě podávaným příběhem, jež je navrstven do několika po sobě jdoucích kapitol. Režisér Maiso Gil stvořil efektní a hluboce procítěné dílo, které na mě osobně mělo velmi intenzivní divácký dopad. Jakožto milovníka dlouhých, melancholických záběrů a syrové filosofie u mne snímek Realive boduje téměř na celé čáře. Jen škoda té dlouhé stopáže, která "nabídne" pár prázdných scén. „Well, maybe the soul is the bit that gets lost when you freeze the meat and then thought out again.“(16.6.2017)

Hezky natočená sci-fi romantika s výrazným filosofickým podtextem, který v tomto případě není jen snůškou bezobsažného plkání a papouškování myslitelů napříč věky, ale naopak dává celému filmu smysluplný rámec, který diváka chtě nechtě nutí na dané téma přemýšlet. A to mě baví, ačkoliv je fakt, že Gil se místy nechal až příliš unést a občas to přeháněl. Především s monology. Ale to se dalo i díky výborně zvoleným hercům celkem snadno přežít. Sympatické překvápko. 75%(18.6.2017)

Nemůžu si pomoct, ale kdyby se z toho filmu vzalo několik těch hlavních myšlenek, které zde jsou o životě a o smrti, místo toho, abyste se na něj celou dobu dívali, napsal se o tom článek, nebo nějaké pojednání, tak to bude mít větší a silnější dopad než tento film. Je to přemýšlivé sci-fi, ale dějově je prostě nudné.(22.5.2017)

Jedinečné. Doporučuji. Možná, když nejsme připraveni zemřít, nejsme ani připraveni žít. Die or not to die, that is the question. Inteligentní scifi, kde se důležitý děj odehrává jako voiceover. Pokud jste připraveni na dlouhé scény, pomalý táhlý monolog a filozofování o smyslu života, film si zamilujete.(9.5.2017)

Větší pecku jsem dlouho neviděl. Vzdáleně to připomíná film Pan Nikdo ale dovolím si říct , že tohle je lepší. Celý film působí příjemným lidským dojmem a snadno se dokážete vžít do situací které přicházejí a zamyslet se nad nimi.(14.6.2017)

Waw, Španieli veru nesklamali a vyprodukovali veru dosť zaujímavé sci-fi na tému oživovania zmrazených ľudí. Námet už sám o sebe pôsobí zaujímavo, no celý príbeh ešte viac zvýraznil filozofický rozmer, ktorý stavia stavia proti sebe dva protipóly - život a smrť. Bojíme sa smrti, ale aj života. Sme posadnutí telom, ale zabúdame na dušu... Takýchto podobných úvah veru preblyslo Marcovou hlavou po "prebudení" viacero - mnoho z nich malo dokonca aj patričnú logiku, hoci s jeho záverečným rozhodnutím som sa akosi nedokázal stotožniť. Aj som si tak v duchu hovoril, že takto to predsa nemôže skončiť - a veruže, nemohlo!(15.6.2017)

Zajímavější ksicht do hl. role (Cillian Murphy by byl výborný) , režii do rukou Mike Cahilla, a potom by to byl opravdu hodně povedený film. Hl. role a režije jsou totiž dva hl. faktory, díky kterým to tady docela hapruje. Ale film jinak fajn a Oona taky neuškodí.(19.6.2017)

Citliva sci-fi/drama/romantika s rozporuplnou tematikou, lec silnou myslenkou. Zit? Zit ikdyz nas cas uz vyprsel? Zit znova? Zit a pokud, tak s kym? Proc? Pokud chcete zamestnat svou mysl a videt neco, co vas zaujme uhodili jste hrebicek na hlavicku. Velmi sympaticti herci, velmi dobre zpracovano, velmi dobre natoceno. Takove filmy do kin, prosim pekne.(17.5.2017)

Zpracování poněkud pokulhává za potenciálem námětu.(31.7.2017)

Vlastně taková sci-fi verze Romea a Julie. Temné drama o nejtěžších otázkách života - lásce a smrti.(21.5.2017)

Přesně jak to mám rád - nějakej netypickej námět nejlépe z jinýho světa (tentokrát částečně budoucnosti), děj u kterýho nemám úplně tucha kam bude směřovat a nějaký ty technologie.. Za mě skvělej film a nechápu tu těch 65%.(4.8.2017)

Žádný příběh o smrti, ba ani o zmrtvýchvstání nedává smysl, pokud nevypráví i o tom, co tomu předcházelo. Project Lazarus možná zní jako název pro přihlouplé sci-fi a dokonce tady na CSFD má jen tuto nálepku, ale ve skutečnosti patří do stejné škatulky, jako Výchozí bod (2014), Lůno (2010), Ona (2013), nebo i Fontána (2006). Byť spolu tyto filmy nemají obsahově mnoho společného, tak je spojuje velmi kvalitní scénář a silně filozofický, nebo až mystický přesah a především pak láska. Sci-fi je tedy v tomto případě jen označení pro místo v čase, kde se může stát něco technicky zatím neuskutečnitelného. Ale důsledky, nebo následky, ty se stále dějí nám lidem. Skrze věrohodné postavy, tak mužeme otevřít naši mysl otázkám o smrti, ale především pak o smyslu života a způsobu, jakým ho žijeme. Projekt Lazarus obsahuje mnoho myšlenek, které stojí za to sdílet s někým, kdo je naladěný podobně. Nečekejte tedy výbuchy, roboty a vesmírné honičky. O tom tento film ani v nejmenším není. Jak už to tak bývá, ve skutečnosti je to příběh o lásce a nalezení odpovědi, která je pro každého z nás jiná. Pointa, kterou nám Mateo Gil ve svém příběhu zprostředkoval, je krutá. A to i přestože scénář nemá žádnou zápornou postavu...což společně s výbornou režií a velmi pěkným lookem, přispívá k vysoce nadprůměrnému výsledku. A to v poslední době, nejen v souvislosti s žánrem rádobysci-fi, ale obecně v evropské kinematografii, moc k vidění nebývá. Velká spokojenost - 92%(17.6.2017)

Film se ubíral bohužel spíše filozofickým směrem. Z nového světa týpek skoro nic neviděl. Zobrazení zabití zvířátek.(16.6.2017)

..ušlo to..(20.5.2017)

Trocha filozofie o životě a smrti.(12.7.2017)

Kasne zamysleni nad tim co je smyslem zivota a co je podstata zivota. Ma smysl zit vecne, za cenu ze ztratime vsechny sve blizke a budeme sami ? Krasne natoceny snimek se skvelym Tomem Hughsem.(16.5.2017)

Tento film jsem sledovala jedním dechem. Došlo mi, že nemůžeme přírodu jen tak přelstít. Mít možnost vzít si život, abych netrpěla při nemoci mi přijde jako dobrý nápad, ale znovuzrození už NE!(15.7.2017)

Psychologická sci-fi se zajímavým námětem.(26.7.2017)

55% - komentář 20ti slovy: Problém byl v tom, že byl "oživen" jako první. Já bych si život v budoucnosti nadšeně "užil". Jinak ale dost k zamyšlení.(4.8.2017)

<< předchozí 1 2