poster

Project Lazarus

 • Španělsko

  Proyecto Lázaro

 • anglický

  Realive

Sci-Fi

Španělsko, 2016, 112 min

Režie:

Mateo Gil

Scénář:

Mateo Gil

Hudba:

Lucas Vidal

Scénografie:

Alain Bainée
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wysch
  ****

  V zásadě je to po celou dobu nemastný neslaný. Přemejšlí se v monolozích, vypráví se náznakově anebo skrze flashbacky... ale pak přijde ta poslední scéna, ta pointa, a pošle mě do kolen. Měl jsem ji přitom tušit, náznaků, jak to celé dopadne, jsem měl já i Marc plnej kotel. P.S. Hughesovi několikrát ustřelí anglickej přízvuk a v těch chvílích si říkám, že jeho postavu měli nechat Angličanem. Kappa(9.9.2017)

 • misterz
  ****

  No pozrime sa, vskutku celkom príjemné prekvapenie. Zaujímavý scifi námet ohľadom smrti, umierania, zmrazovania a ľudského klonovania, ktorý však toho veľa povie aj o samotnom živote a láske, pričom predostrie i návod, ako by sa malo žiť, aby sa človek cítil aspoň trocha šťastný. Je plný myšlienok hodných premýšľania a niekoľkých naozaj výborných úvah o smrti a umieraní. Po dramatickej stránke by som síce išiel hlbšie a niektoré veci ešte podrobnejšie rozobral, prípadne na oživenie deja ešte niečo pridal, ale inak vcelku veľká spokojnosť. Nadpriemer. 75/100(20.6.2017)

 • luka4615
  *****

  Bravurně vypointovaná sci-fi záležitost s citlivým romantickým přesahem, která umně a s grácií balancuje na hraně snových záběrů a čistokrevné filosofie o podstatě života, lásce a smrti. Realive mimoto zaujme i zajímavě podávaným příběhem, jež je navrstven do několika po sobě jdoucích kapitol. Režisér Maiso Gil stvořil efektní a hluboce procítěné dílo, které na mě osobně mělo velmi intenzivní divácký dopad. Jakožto milovníka dlouhých, melancholických záběrů a syrové filosofie u mne snímek Realive boduje téměř na celé čáře. Jen škoda té dlouhé stopáže, která "nabídne" pár prázdných scén. „Well, maybe the soul is the bit that gets lost when you freeze the meat and then thought out again.“(16.6.2017)

 • kaylin
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale kdyby se z toho filmu vzalo několik těch hlavních myšlenek, které zde jsou o životě a o smrti, místo toho, abyste se na něj celou dobu dívali, napsal se o tom článek, nebo nějaké pojednání, tak to bude mít větší a silnější dopad než tento film. Je to přemýšlivé sci-fi, ale dějově je prostě nudné.(22.5.2017)

 • blackrain
  ****

  Ano, takhle by to mohlo být s lidmi, kteří se nechají zmrazit v naději, že se medicína posune o pořádný kus dopředu a na jejich velmi vážné neduhy bude nalezen lék a oni budou znovu oživeni. Myšlenkový monolog hlavní postavy byl velmi zajímavý. Mám ráda, když se takovým způsobem filosofuje.Nutí to člověka přemýšlet, pokud má v hlavě uloženy šedé buňky mozkové a ty jsou schopné pracovat.. Do něčeho takového jít nechci. Nikdy. Nehci být kusem něčího majetku, pokusný králík a biorobot. Jemu zůstal mozek a nervová soustava, tudíž se mu v mozku vytvářely vzpomínky, i když mu je tam i trošku nahrávali. Mozek si rád pomatuje i ukládá věci, o kterých ani netušíte. Mozek je pořád neprobádané uzemí. Takový malý vesmír, který si každý z nás nosí v hlavě. Co to tedy provede s člověkem, který tohle podstoupí? Pak je tu ještě otázka duše a toho, co si měl Mark v tomhle životě prožít. Ne, že bych mu přálo něco špatného.Jen na to celé mám poněkud jiný názor. Přesně takový závěr, který tady je, jsem očekávala. Vůbec mě to nepřekvapilo. Co mě teda velmi mile překvapilo je, že se jedná o španělský film. To teda koukám s otevřenou pusou a nepřestávám se divit.(26.10.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace