Maenhol

• Jižní Korea 맨홀: 이상한 나라의 필 (více)

Epizody(16)

Vavča

Další námět jdoucí ve stopách japonské klasiky https://www.csfd.cz/film/256771-propozu-daisakusen/komentare/ Nemotorný hrdina Pil (Kim Jae-joong) se pokouší zabránit svatbě Kang Soo-Jin (kočka Uee) a místního lékarníka, který za fasádou laskavosti ukrývá nejedno ošklivé tajemství... Hlavní postava Pil je ve věku 28 neúspěšný flákač bez budoucnosti, který chce složit úřednické zkoušky a nějak mu to nejde. Jeho postava losera je tak autentická a sympatická, že si ho hned oblíbíte. Výlety do minulosti do dob střední školy, vojenské služby atd. jsou vždy zajímavé a zábavné. Navíc první 4 díly se to popkulturními odkazy a hudebními vtípky jen hemží (při bojové scéně hudba Slave Hunters, nebo jeden z kamarádá na pláži zpívá doják When Man loves). V páté a šesté epizodě menší zpomalení tempa, seriál se sice dostane postupně zpět do laufu, navíc začne více představovat i okolní postavy, jejich příběhy a trápení. Seriál měl nízkou sledovanost, což mě překvapuje, ty postavy musely Korejcům přijít důvěrně známé. Ale trošku zde leží kámen úrazu, všichni byli nejen na hranici, ale i za hranicí trapnosti, občas bylo těžké s nimi sympatizovat. Navíc poslední 4 díly sice šly mimo zažitý mustr, ale působily hodně odlišně od seriálu (byť tleskám nápadu zapojit více hlavní hrdinku). Korejci kdo ví proč zdůrazňují výskyt psychicky narušených jedinců ve společnosti, jejich fetiš posledních pár let. Mrzí mě, že seriál si neudržel nadhled vtip a nápady i na druhou polovinu. Uee je navíc špičková herečka a přál bych si, aby chytla nějaký výraznější seriál. Hudba v seriálu celkově fajn, směs romance, komedie, kterou do nadprůměru tahá napřed scénář a pak hlavně herci. ()