Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

Star Wars: Epizóda V - Impérium vracia úder

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA, 1980, 124 min (SE: 127 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 000)

Tento díl mám z původní trilogie rozhodně nejradši. Pyšní se totiž asi nejlepším příběhem a skvělým zpracováním. Film je od začátku do konce dokonalý a poprvé v celé sérii jsem u tohoto snímku neměl pocit, že bych chtěl něco vystřihnout nebo dodat. Bylo tam všeho tak akorát. Navíc je filmu dodána temnější atmosféra s temnou hudbou, která dělá z Darth Vadera opravdu velkého padoucha a zlosyna. Bitva na planetě Hoth je jedinečná, stejně jako únos Luka Wampou. Konečně je zde také ukázáno pořádné umění Jediů, to, co umí a co vše dokážou udělat. Navíc všechny tyto schopnosti, které naučí Yoda Luka, jsou vidět i v závěrečném souboji mezi Vaderem a Lukem, který považuju za nejlepší v původní trilogii. Zvrat ve snímku, kdy Vader oznámí Lukovi, že je jeho otec, je jeden z nejlepších nejen v celém filmu, ale i v celé filmové historii. Stejně tak je nezapomenutelná scénka, kdy Han je zamražen do karbonitu a Leia mu konečně vyzná lásku, nebo například i pasáž, kdy Leia pomocí svých smyslů najde zraněného Luka v závěru filmu. Tento film je rozhodně nejlepší v původní trilogii a možná i nejlepší celkově. Jestli mám totiž chuť vidět opravdové Hvězdné války, šáhnu vždy právě po "Impérium vrací úder".(6.5.2012)

parádní díl samozřejmě, ale pro mne není nejlepší, i přesto stoprocentní zážitek a hodnocení remastrované verze...(15.7.2012)

Tak tohle byl pro mě velkej průser. Čekal jsem víc akce a velkolepých scén. Ale moc jsem se toho nedočkal. Jak tak koukám na hodnocení.. film by měl obsahovat opravdu skvělé a úžasné materiály. Ovšem opak byl pravdou, prostě velkej binec, jediné co stálo za to byla snad mini souboj s Darth Vaderem a Lukem.(6.8.2012)

Hmm... komentovat to ... stejně budu říkat to, co většina- že jde o nejlepší díl celé ságy. Pokud se prostě řekne Star Wars, 90% věcí, co se mi k tomu vybaví, je právě z této epizody.(5.9.2012)

Toto je ten film, ktorý som pozerával každý týždeň na kazete, a vždy som sa bavil, pán zábava, toto je kultový film, toto je tak prepracované ako kocka so siedmimi stranami. Dokonalé dielo, najlepšie z originálnej trilógie, najtemnejšie...(31.10.2012)

Jednoznačně nejlepší díl celé ságy.(20.3.2013)

V ŽIVOTĚ JSEM NEVIDĚL NIC LEPŠÍHO.(13.5.2013)

Episode V je pro mnohé tím vůbec nejlepším filmem ze Star Wars (dnes) heptalogie, s čímž se dá zřejmě obecně vzato souhlasit, protože například já svůj nejoblíbenější díl nemám, Episode V rozhodně patří mezi neseřazenou top 3. Vyniká zejména nádhernými lokacemi a celkově vizuální stránkou, která je o několik tříd lepší než v předchozím díle. Ať už začátek na ledové planetě Hoth, Lukův výcvik od mistra Yody na těžko obyvatelné planetě Dagobah, či město v oblacích na plynném obrovi Bespin. Jak už jsem lehce nakousl, o moc lepší je i spektrum postav. Objevuje se totiž dlouho se skrývající nejmocnější Jedi a 900 let starý mistr Yoda, na malou chvíli i císař / Darth Sidius a například hlavní antagonista Darth Vader už není zobrazený jen jako jakýsi poskok ve službách Impéria, což mě na Episode IV nejenom vzhledem k událostem prequelové trilogie dost iritovalo.(23.6.2013)

Najdokonalejší film z celej série.(22.7.2013)

Možno o pár minút menej by tomu neuškodilo, každopádne viac než dôstojné pokračovanie štvorky.(30.9.2013)

Oproti Nové naději má nadupanější příběh, postavy dostávají novou hloubku, několik dobrých zvratů, perfektní duel mezi Vaderem a Lukem, tenhle film má zkrátka vše, co nová trilogie (ep. I - III) tolik postrádá(17.11.2013)

Jednoznacne najlepsi diel zo vsetkych Star Wars! Battle of Hoth je mega kulisa a nesmrtelne AT-AT tomu pridavaju ten spravny flow. Vizualne efekty doteraz pozeratelne v remasterovanej 1080p verzii. Film z deckych cias, ktory ostane mojim oblubenyn TOP navzdy. Vzdy sa ram vratim v case spat a pozriem celu sagu naraz.(26.11.2013)

Takřka ideální film pro mne, leč viděno před 10 lety. Přesto 4 hvězdy.(11.12.2013)

• pop.z.pop

Cože? 40.nejlepší film? Tato chujovina s mručícím medvědem a pípajícím robůtkem?(28.12.2013)

Jedno z nejlepších filmových pokračování, jaké jsem kdy viděl. Z celé série Hvězdných válek patří tento díl k těm nejzdařilejším. Temnější než předchozí film, bitvy nemají chybu, zvuky úžasné, od šíleného pohlcení člověka na chvíli uvolní pár dobrých vtipů, většinou je má na svědomí Solo alias Harrison Ford. A dodnes si pamatuji šok, když jsem jako dítě poprvé uslyšel Dartha Vadera říct: Já jsem tvůj otec.(14.2.2014)

Klasika, která mě nikdy nepřestane bavit a nejlepší sci-fi, které jsem viděla. To je sice pravda, ale je to ještě mnohem více! Star Wars znám od dětství, zaujaly mě téměř okamžitě, naprosto si na to vzpomínám. Postupně jsem si je oblíbila a viděla je nekonečně mnohokrát, ale nikdy se mi nelíbily tak jako teď - konečně jsem dávala větší pozor o čem to je. Luke je jeden z nejzajímavějších hrdinů, co jsem viděla, jeho vývoj mě hrozně baví, je to má nejoblíbenější postava ze SW vůbec, baví mě i jeho vztahy, interakce s Leiou (mírně znepokojivý vztah, ještě navíc, pokud bychom jako canon brali jednu vystřiženou scénu, ale to je zase jiný příběh) a Hanem samozřejmě. Vždycky se těším na Hoth a jejich scénu a na tisíc dalších věcí.(5.3.2014)

Piesok vymeneny za lad, ale stale stary dobry star wars :D(18.3.2014)

Ťažko sa mi ako nefandovi Hviezdnych vojen k tomuto filmu vyjadruje. Každopádne na tú dobu to musela byť vizuálna pecka nehovoriac o tom, že dej bol podstatne premakanejší ako v jednotke. Herecké výkony stabilné a vizuálne efekty na nadčasovej úrovni onej doby. Pre mňa však tento film určite nepatrí do top 50 najlepších filmov. Lepší nadpriemer 70 %(4.4.2014)

je zaujimave sledovat filmy 80. rokov. Co sa tyka efektov predcili mnoho svojich ovela mladsich bratov. Star Wars ponuka mnozstvo zaujimavych entit, napadov a v neposlednom rade aj napatie. A musim poznamenat, ze uz viem preco sa tolko zien prezlieka za princeznu Leiu na rozne plesy .... pretoze chcu byt rovnako ziadane.(6.4.2014)

Impérium je klasika i po letech audiovizuálně strhující záležitost obsahujicí jeden z největších dějových zlomů..Star Wars mají v kinematografii svoje důležité místo a tento díl jasně dokazuje proč !(23.10.2014)