Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

Star Wars: Epizóda V - Impérium vracia úder

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA, 1980, 124 min (SE: 127 min)

• Grellenort

Prosím?(12.2.2005)

Najtemnejší Star Wars film ak nerátame Rogue One.Impérium vyhráva a povstalci majú nevýhodnú situáciu.Film má skvelé scény a momenty.Legendárna hláška "Nie ja som tvoj otec".Han Solo zmrazený v Karbonite.Lukov súboj s Darthom Vaderom a niekoľko bojov impéria s povstalcami.Môj druhý najobľúbenejší Star Wars film po šestke.(30.6.2017)

Jako milovníka zimy mě hned začátek filmu zavede na Hoth. Totální nadšení. A ve stejném duchu se nese celá "pětka". Dějově, efekty, hudebně ještě silnější než její předchůdce. A pak na scénu nastoupí Mr. Yoda. Moje nejoblíbenější postava až do dnešních dní. Pecka!(1.10.2017)

Sucasne epizody sa absolutne nechytaju na povodne tri filmy. To kuzlo, ktore mali, dnes uz nic neprekona. Pokracovanie, ktore je este o trosku akcnejsie a vesmirnejsie nez Nova nadej.(17.11.2017)

Všude zima a úkryt není. Ne jenom zima… Fisher s Fordem se skvěle špičkovali. Ti to znají. Už vás mají! Jo, Síla je fakt síla. Ty dvoumístný stíhačky jsou bezvadný. Lano skvěle. Likvidace chodícího tanku přefiknutím hadičky byla výborná. Displayová komunikace! Průlet „nějakým větším“… Robo-pult (ano, katapult robota). Jo, Yoda je borec. „Jeskyně se hroutí.“ Jo, chlapečku, učit se ty musíš. Mistr třeba ty jednou budeš. Lando. Hane, Hane,… Luku, trénink volá. Souboj legendární. Jo, zjištění bývají krutá. Nikdy nepochopim, jak se Hamil udržel na tom sloupu… Nastupují protetici. Problém není u vás, Sokole. Aspoň, že je ruka zpátky.(20.11.2017)

Jednoznačně nejlepší díl původní trilogie a pro mě se dělí o první místo vůbec s Revange of the Sith. Naprosto výborná vizuální stránka, kultovní postavy, výborný scénář a důkaz, že sequel může překonat svého předchůdce. Nejradši mám závěrečnej souboj a trénink a moudrost mistra Yody. Právém kult a já se jen modlím, aby Epizoda VIII(která v době psaní tohoto komentáře, jde za měsíc do kin) se alespoň z části vyrovnala tomuto mistrovskému kousku. 91%(21.11.2017)

• LordLaser

Zaslepenci obdivujú tento film.(22.11.2017)

Jednou provždy nejlepší Star Wars epizoda!!!"PROSTĚ TO UDĚLEJ A NEBO NE,UŽ ŽÁDNÉ ZKUSIT":-) 100%(26.11.2017)

• Ales.Blaha

Blbina.(16.12.2017)

Nejlepší díl Star Wars o možná i jeden z nejlepších filmů vůbec. Naprosto dokonalé po všem stránkách, tady není co dodat. 100%(16.12.2017)

Už u Nové Naděje bylo jasné, že právě vzniká jedna z největších filmových sérií všech dob. Impérium vrací úder ale vyrazilo všem dech. Svými zvraty, (I'm your father) skvělým scénářem a perfektními efekty, které doslova předběhly svou dobu, právem patří tento díl mezi nejlepší filmy nejen ze Star Wars, ale vůbec na světě. Jedná se o klenot světové kinematografie a trochu mě mrzí, že tady na ČSFD obsadil, na své kvality chabé, 37. místo. Za sebe bych ho rozhodně dal mezi 10 nejlepších filmů všech dob! (ostatně v americkém časopise Empire, v žebříčku 100 nejlepších filmů obsadil tento film 2. místo, s čímž naplno souhlasím) Hodnocení: 100%(16.1.2018)

Najlepší z celej ságy(2.3.2018)

Určite najlepšia y pôvodných častí, temná, napínavá, so zvratmi, ktoré museli v tej dobe narobiť mnohým fanúšikom riadny guláš v hlave. Herci a herecké výkony podané skvelo, nápady, futurizmus a spracovanie na rok 1980 vynikajúci a koniec filmu nevnadí snád každého, koho SW aspoň trochu oslovili. Super!(7.3.2018)

Klasika která nestárne. Temnější než předchozí díl. A lepší.(4.4.2018)

95%(26.5.2018)

Impérium vrací úder! A to ve velkém stylu! Příběh je trochu temnější a odhaluje obří moc impéria. Hudba pana Williamse je standardně úžasná. A nesmím zapomenout na ten nejmenovaný spoiler který mi po prvním zhlédnutí filmu rozmetal mozek na atomy. Prostě co dodat, moje nejoblíbenější Sci-Fárna.(12.7.2018)

Zhodnotím jen poslední episodu, ale platí to pro všechny IV, V a VI. Chápu, že tyto filmy byly první svého druhu, takže byly něco jako průkopnické. Avšak já je hodnotím z pohledu dnešní doby a myslím,, že efekty jsou již velmi slabé a děj je přehnaně zdlouhavý. V dnešní době mi tyto díly star wars přijdou jako průměrný film s dobrým nápadem a propracovaným příběhem za což nechávám 3 hvězdy. Jednou vidět stačilo a pravděpodobně se vrátím jen k novějším dílům, avšak zlatý střed, poslední díly jsou pravý opak těm prvním, kdy nápad je slabý a efekty dobré.(17.9.2018)

90%(30.12.2018)

Tož toto je lepší než ta srágora předtím. Tady už ten děj má grády. Válečné stroje, lejzrové meče, planety obludy a slavná finální scéna "Luku, já jsem tvůj otec!"(3.1.2019)

1 13 26 38 47 48 49 50 následující >>