poster

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

 • Austrálie

  Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

 • Nový Zéland

  Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Drama / Životopisný

USA, 2018, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Devadesát Dva
  ****

  Dlouho očekávaný film (a že to trvalo). Joaquin Phoenix v roli paralyzovaného alkoholika, kreslíře, v režii Guse Van Santa. Skoro jako kdyby to už nemohlo znít zajímavěji. A Joaquin je ve všech těch filmech posledně, přesný, jako vždy, melancholický, procítěný, třeba jeho vzpomínkovej meltdown, proč začal pít... je to jako svěží vánek, optimismu, sebepřekonávání, vzdoru, boje. Kvůli hercům (gay Jesus Jonah Hill steals the show - je zajímavý sledovat ten vývoj od tlusťocha ze Superbad k tomuhle levelu actingu, Rooney - rád ji sleduju, she's so natural, Jack Black) stojí za to se na to mrknout: "You have to wrestle with this shit every day or you fucking die."(30.12.2018)

 • Forsberg11
  ***

  Išiel som do toho v podstate len kvôli J. Phoenixovi a ten ma vôbec nesklamal. To ako sa dokázal doslova prevteliť do roli neurotického alkoholika, ktorý skončil na vozíku, je nádherná ukážka jeho hereckého majstrovstva a je smutné, že si nevyslúžil nomináciu. Okrem neho však už toho veľa zaujímavého na tomto filme nie je. Hill sa snaží, ale nebavil ma. Príbeh to nie je zlý, ale spracovanie bolo pomerne nevýrazné a častokrát nudné. Za mňa priemer... 55 %!!(15.3.2019)

 • ink flo
  ****

  Gus Van Sant se na starý kolena umírnil a točí člověčinky. U tohoto by stačilo říct "pro fanoušky Dallas Buyers Club", tzn. retro životopisný příběh o nemocném muži a jeho cestě ke světlu. Typickej oscarovej film v dobrým slova smyslu s all-star castingem (Joaquin Phoenix, Rooney Mara, Jonah Hill, Udo Kier). Natočený podle knihy Johna Callahana, alkoholika, kterej skončil na vozíčku, podstoupil 12 krokovej AA program, a pak se stal provokativním a nekorektním ilustrátorem. Příběh o tom, že někteří musí padnout na dno, aby se něco naučili a pochopili, když to nejde po dobrým, tak to jde po zlým. A taky o odpuštění a každodenním boji/hře jak být lepším člověkem. Nakolik vás to dojme/osloví záleží na levelu cynismu.(29.1.2019)

 • Tft
  ****

  Životopisný film, který na rozdíl od většiny svých soukmenovců naprosto kašle na vyprávění životního příběhu, ale zaměřuje se plně na nitro svého protagonisty. Úvodní scéna Don't Worry, He Won't Get Far on Foot představuje Johna Callahana ve stavu, kdy už má to nejhorší za sebou, přednáší svůj životní příběh před plnou aulou lidí na konferenci, podává ho s vtipem a klidem. Následuje protiklad, kdy jsme přeneseni zpět v čase, tak jak se to ve filmu odehraje ještě několikrát, protože Gus Van Sant tentokrát zahazuje veškeré časové posloupnosti za hlavu a ukazuje nám Callahana na sezení skupiny alkoholiků, kde znovu přednáší svůj životní příběh, ovšem tentokrát už zdaleka ne tak zábavně. Jak už asi vyšlo najevo, Don't Worry, He Won't Get Far on Foot není tradičním životopisným filmem, nezkoumá totiž vztah hlavní postavy ke světu kolem něho přímo, ale spíše jeho vztah ke světu využívá ke zkoumání jeho vnitřní cesty. Joaquin Phoenix hraje alkoholika, který se v jednom ze svých opileckých stavů dostává do dopravní nehody, kvůli které kompletně od krku dolů ochrne. Tahle událost ho ovšem nezastaví v tom, aby se alkoholu vzdal, spíš naopak. Zbytek filmu je o cestě, ke střízlivosti a vnitřním boji Callahana sama se sebou. Časově dezorientovaný film, který touhle časovou neposloupností vnese diváka do kůže Johna Callahana mnohem lépe, než kdyby byl vyprávěn klasickým způsobem. Sem rád, že byl Gus Van Sant odvážný a dovolil si film takhle rozporcovat, vyšlo mu to na jedničku a je to jeden z faktorů, který v mích očích dělá tenhle film výjimečnějším. Joaquin Phoenix je opět fenomenální, hraje vlastně jen hlavou a i tak dokáže podat jeden z nejlepších hereckých výkonů letoška. Milým překvapením je Jack Black, který i přes svůj omezený čas na plátně dokáže představit komplexní postavu. Pak je tu Jonah Hill, který hraje bohatého guru, ve stylu Ježíše spasitele a spolu s Phoenixem tvoří skvělou hereckou dvojici, jejich dialogové výměny patří k tomu nejlepšímu co film může nabídnout. Jediný kdo trochu drhne je Rooney Mara, ale to je spíš tím, že potenciál její postavy je naprosto nevyužit. Jestli chcete být obeznámení s celým životním příběhem karikaturisty Johna Callahana budete možná trochu zklamání, ale pokud chcete detailní rozbor jeho mysli, trochu melancholické sedmdesátkové nálady a chcete vidět skvělé herecké výkony tak vás Don't Worry, He Won't Get Far on Foot rozhodně nezklame. 78%(11.10.2018)

 • atomn
  ***

  phoenix dokazuje svůj hereckej totalismus, narativ stojí kompletně na výbornejch hercích, hillův závěrečnej monolog zabíjí. úsměvy vousatejch mužů.(25.12.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace