Obavy z laciné antirasistické agitky jsou v tomto případě liché. Samozřejmě že ten motiv nerovnoprávnosti tu je, ale v tomto případě jen reflektuje dobu, ve které se celý příběh odehrává a ani na jediný moment jsem neměl pocit, že by se tu účelově tlačilo na pilu. Víc než o cokoliv jiného se jedná o brilantně zvládnuté procesní soudní drama, ve kterém se dvojice obhájců snaží očistit svého černého klienta z nařčení ze znásilnění bílé ženy. To, že se velká část děje odehrává v soudní síni vidím vůbec jako největší plus, protože jak atmosféra, tak samotné slovní přestřelky i výslechy patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí. Náhledy do soukromí hlavních aktérů i další pasáže odehrávající se mimo justiční prostory to pak celé citlivě doplňovaly. Herecky vedle Bosemana září Josh Gad a baví i veterán Cromwell v roli zaujatého soudce. Kdyby Hudlinovi a spol. poslala Akademie nějakou sošku, ani by se jí to nedalo moc vyčítat. 90%(10.2.2018)

Musím říct, že se mi film líbil. Jasně, je to trochu očekávané téma, přece jen rasová problematika je živá, ale je to natočeno dobře, se zajímavými herci a hlavně celý příběh je zajímavý a je dobře, že se na něj upozornilo. To, jaká je v Americe - a nejen tam - pořád rasová nesnášenlivost, bude ještě dlouho aktuální.(28.1.2018)

Komorní film z právního prostředí Ameriky 40.let odehrávající se z velké části u soudu, se sympatickými postavami i herci, jen samotný hlavní případ filmu týkající se znásilnění bílé ženy černochem není až tak zajímavý a postrádá větší zvraty a napětí některých jeho lepších filmových bratříčků.(1.1.2018)

Povedený scénář. I když se občas, zejména zpočátku, objevila hluchá místa, pořád byl děj strhující a pro diváka s atraktivním vývojem. Ovšem pro toho, kdo nemusí soudní příběhy, to zřejmě už tak zajímavé nebylo. Pro vyšší sledovanost se mohlo přitlačit na citech a více to zdramatizovat, ale v této podobě mi to přišlo tak akorát snesitelné, až místy i suché. Ale jinak velmi sympatický a příjemný film o rasové problematice. 3+(7.2.2018)

čakal som od filmu viac. situácia so súdom ešte ako tak bola v popredí ale spoločenská a rasová otázka boli akoby len obtreté a väčší dôraz film kladie na klasický hollywoodsky prerod nechute zapliesť sa s "odbojom" do vehementného zastávania sa. na môj vkus príliš zromantizované.(2.2.2018)

Detektívna dráma, ktorá je navyše podľa skutočnej udalosti, proste krása. Zbožňujem filmy s rasistickou problematikou a toto bolo teda niečo aj keď tu chýba viac zvratov. Chadwick Boseman je úžasný a určite by sa mal objavovať vo viac filmoch. Prostredie zo súdu je perfektné.(6.2.2018)

• eaglestar

Tak jedem, přidáme trochu pod kotel! Ať se čmoudí za kočárem.(5.2.2018)

Naprostá pecka(6.2.2018)