Musím říct, že se mi film líbil. Jasně, je to trochu očekávané téma, přece jen rasová problematika je živá, ale je to natočeno dobře, se zajímavými herci a hlavně celý příběh je zajímavý a je dobře, že se na něj upozornilo. To, jaká je v Americe - a nejen tam - pořád rasová nesnášenlivost, bude ještě dlouho aktuální.(28.1.2018)

Obavy z laciné antirasistické agitky jsou v tomto případě liché. Samozřejmě že ten motiv nerovnoprávnosti tu je, ale v tomto případě jen reflektuje dobu, ve které se celý příběh odehrává a ani na jediný moment jsem neměl pocit, že by se tu účelově tlačilo na pilu. Víc než o cokoliv jiného se jedná o brilantně zvládnuté procesní soudní drama, ve kterém se dvojice obhájců snaží očistit svého černého klienta z nařčení ze znásilnění bílé ženy. To, že se velká část děje odehrává v soudní síni vidím vůbec jako největší plus, protože jak atmosféra, tak samotné slovní přestřelky i výslechy patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí. Náhledy do soukromí hlavních aktérů i další pasáže odehrávající se mimo justiční prostory to pak celé citlivě doplňovaly. Herecky vedle Bosemana září Josh Gad a baví i veterán Cromwell v roli zaujatého soudce. Kdyby Hudlinovi a spol. poslala Akademie nějakou sošku, ani by se jí to nedalo moc vyčítat. 90%(10.2.2018)

Z filmu jednoznačně vyplývá, že pokud má černoch koitus interuptus s běloškou, kouká z toho malér jako Brno. Jediný herecký výkon, který je co k čemu je výkon černošského právníka, který pendluje po USA, aby vytahoval z bryndy každého černého bratra. 72% Celosvětový příjem k 24. 5. 2018: $10,051,659, což je 0,84 násobek rozpočtu(24.5.2018)

Přísným úhlem pohledu by nemusel Marshall překonat ty lepší televizní formáty seriálů se soudními dramaty. Nebýt Marshalla. Toho skutečného, tedy faktu, kým byl a čím se stal. A nebýt toho, že režisér vyždímal fakt veškerý potenciál z dvojice hlavních postav a zkombinoval přiměřeně humor i typický patos, který doprovází zpracování tohoto tématu pro široké obecenstvo. Doporučuju si hned po dokoukání pustit třeba Detroit od Kathryn Bigelow.(16.9.2018)

Komorní film z právního prostředí Ameriky 40.let odehrávající se z velké části u soudu, se sympatickými postavami i herci, jen samotný hlavní případ filmu týkající se znásilnění bílé ženy černochem není až tak zajímavý a postrádá větší zvraty a napětí některých jeho lepších filmových bratříčků.(1.1.2018)

Herecké výkony skvělé, atmosféra dobrá, ale na mě až příliš komorní. Brala bych, kdyby ve filmu bylo větší vzrušení než jen pouhá rvačka na ulici nebo v baru, myslím si, že ve skutečnosti to muselo být daleko horší. Ale film je podle skutečné události, tak třeba to vážně takhle bylo. Velmi mě dojal konec, kdy si Sterling K. Brown chtěl promluvit s Kate Hudson, kterou dotáhl manžel, přišlo mi to velmi silné. Dvojice Chadwick Boseman a Josh Gad byla skvělá, krásně spolu ladili a doufám, že oba čeká v Hollywoodu slibná budoucnost a skvělé role, tohle je dobrý začátek.(24.2.2018)

Povedený scénář. I když se občas, zejména zpočátku, objevila hluchá místa, pořád byl děj strhující a pro diváka s atraktivním vývojem. Ovšem pro toho, kdo nemusí soudní příběhy, to zřejmě už tak zajímavé nebylo. Pro vyšší sledovanost se mohlo přitlačit na citech a více to zdramatizovat, ale v této podobě mi to přišlo tak akorát snesitelné, až místy i suché. Ale jinak velmi sympatický a příjemný film o rasové problematice. 3+(7.2.2018)

„Kvazi-životopisný“ film o T. Marshallovi nie je zlý film. Práve naopak. Slušné herecké výkony, dobre zachytené prostredie a (hlavne) zaujímavý a poučný príbeh. To najdôležitejšie však akoby bol „potlačený“. Chýbajú oveľa väčšie a dynamickejšie emócie (a scény), ktoré pre „súdne filmy“ sú alfou a omegou. Ešte raz, nie je to zlý film (za rok 2017 vo svojom žánru je to nadpriemer) a s čistým srdcom môžem odporúčať. PS.: „Ako vždy“ – dojímavé (autentické) myšlienky pred titulkami. Osobné hodnotenie: 79% (***) (12.3.2018)

Detektívna dráma, ktorá je navyše podľa skutočnej udalosti, proste krása. Zbožňujem filmy s rasistickou problematikou a toto bolo teda niečo aj keď tu chýba viac zvratov. Chadwick Boseman je úžasný a určite by sa mal objavovať vo viac filmoch. Prostredie zo súdu je perfektné.(6.2.2018)

čakal som od filmu viac. situácia so súdom ešte ako tak bola v popredí ale spoločenská a rasová otázka boli akoby len obtreté a väčší dôraz film kladie na klasický hollywoodsky prerod nechute zapliesť sa s "odbojom" do vehementného zastávania sa. na môj vkus príliš zromantizované.(2.2.2018)

• eaglestar

Tak jedem, přidáme trochu pod kotel! Ať se čmoudí za kočárem.(5.2.2018)

Naprostá pecka(6.2.2018)

Vynikající Josh Gad, který mě velmi pozitivně překvapil svým výkonem, skvělý Chadwick Boseman a velmi dobrý výkon Kate Hudson, ostatní již není třeba tolik zmiňovat. Aktivní průběh příběhu kdy se čeká až na závěr jak to vlastně dopadne. Výborný odpočinkový film na odpovídající inteligenčně-emoční úrovni. Za celé 2 hodiny nebyla ani jediná chvilička kdy bych se nudil.(2.3.2018)