Action Jackson

• slovenský

Akčný Jackson

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1988, 92 min

Jedna hviezda je za krasnu a mladu Sharon Stone, inak, vdaka kratkej stopazi a mnoho akciam, slusnym hlaskam, sledovanie filmu ubehlo dost rychlo, napriek tomu, ze to nie je ziadny velkofilm, dokonca ma dost daleko aj od nadpriemernych akcnakov, ale na taku neskoru noc, hodinu, dve po polnoci je to ideal(6.2.2015)

Hned v úvodu byla radost pohledět, na tehdy ještě velkolepý Detroit, chloubu amerického automobilového průmyslu. Tenhle film je klasická osmdesátková klasika a trošku nechápu nízké hodnocení, protože daleko větší odpady té doby si stojí daleko hůř. Obsazení opět klasické, jde vidět hromada osmdesátkových hvězd vedlejších rolí. Nemůžu si vlastně vůbec na nic stěžovat, zábava, akce i jednoduchý děj :-) Pro mne za čistokrevný průměr.(27.7.2015)

Nadupaná klišovitá jízda odpovídající po všech stránkách naturelu 80. let, za niž se, čert ví proč, alespoň weathersovi a baxleymu nedostalo většího uznání (v rámci svých mantinelů pochopitelně). Ambicióznost snímku dokládá i angažmá legend Michaela Kamena a především v té době už nejen jazzového experimentátora Herbie Hancocka coby tvůrců hudebního doprovodu. Jako bonus zde všichni milovníci béčkových filmů dostanou ranec profláklých ksichtů, ať už se jedná o partičku z Predátora (Landham, Duke), zfetovaného Roberta Daviho, asi 15 vteřin žijícího záporáka Eda O´Rosse, Bobbyho Sixkillera a aby toho nebylo málo tak dojde i na Ala Leonga (jen si ho vygooglujte, garantuju, že jste s ním viděli aspoň pět filmů), kterej v 80. let hrál enemyho s krátkou životností v každym druhym akčňáku.(10.6.2009)

• okkac

Action Jackson je machr. V klidu dohoní ujíždějící taxík a ještě přes něho v pohodě se saltem přeskočí, sem tam ucedí dobrou hlášku, zmlátí pár chlapů a.... a to je asi tak všechno. Navzdory cool názvu zde akce skoro vůbec není a samotný Jackson vystřelí pouze dvakrát, příběh nestojí za řeč a Sharon Stone se zde také moc neohřeje.(3.1.2009)

Moje srdcovka a suprové akční béčko jako řemen z doby béčkovým bohem požehnané. Hláškama nacpané k prasknutí, sympatickým, nezničitelným a fakt namakaným Weathersem v hlavní roli. Křoví mu dělají jak luxusní ženské, tak hlavně armádá béčkařů, které se míhali akcema té doby (Duke, Landham, Richmond). Celkově strašně pohodová záležitost, která bohužel neudělala z Weatherse hvězdu, což je škoda pač potenciál tu opravdu byl.(16.10.2011)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 17. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu se sešli Carl Weathers, Bill Duke a Sonny Landham, kteří se o rok dříve objevili ve filmu Predátor (1987). (Chrustyn)

• - Auto Halley, které je vystavené na večírku před sídlem je ve skutečnosti Pontiac Fiero 1987 s předělanou karosérií, aby vypadalo jako Ferrari Testarossa coupe. (c.tucker)