Americký akční thriller o poldovi v nesnázích a padouchovi, který chtěl zabít dvě mouchy jednou ranou. Jericho Jackson je horlivý ale bezcitný policista. Je na stopě nepoctivého průmyslníka a než vyřeší případ, bude mít spousta lidí zlámané kosti. (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $7miliónovTržby USA $20,256,975Tržby Celosvetovo $-║ Veru mňa moc potešilo vidieť aspoň z časti(Weathers-Duke-Landham) starú dobrú partiu z filmu Predátor, tento film sa dá označiť ako slušná akčná klasika z 80.rokov, kde akcia ide ruka v ruke zo suchým humorom a hláškami. /70%/ ()

Rakosnicek77

Hned v úvodu byla radost pohledět, na tehdy ještě velkolepý Detroit, chloubu amerického automobilového průmyslu. Tenhle film je klasická osmdesátková klasika a trošku nechápu nízké hodnocení, protože daleko větší odpady té doby si stojí daleko hůř. Obsazení opět klasické, jde vidět hromada osmdesátkových hvězd vedlejších rolí. Nemůžu si vlastně vůbec na nic stěžovat, zábava, akce i jednoduchý děj :-) Pro mne za čistokrevný průměr. ()

Pecival

Moje srdcovka a suprové akční béčko jako řemen z doby béčkovým bohem požehnané. Hláškama nacpané k prasknutí, sympatickým, nezničitelným a fakt namakaným Weathersem v hlavní roli. Křoví mu dělají jak luxusní ženské, tak hlavně armádá béčkařů, které se míhali akcema té doby (Duke, Landham, Richmond). Celkově strašně pohodová záležitost, která bohužel neudělala z Weatherse hvězdu, což je škoda pač potenciál tu opravdu byl. ()

kenkaku

Včera jsem se dozvěděl, že Akční Jackson zemřel. To zasluhovalo repete filmu mého dětství. Nutno říct, ten film je jako balzám. Ten film má vše co dnešní filmy nemají a chybí mu to, na čem si ty dnešní staví v první řadě… ještě pár let woke culture a bude na 5 hvězdiček. Pozn.: překvapilo mě jak moc herců se zde sešlo z filmu Commando. ()

decouble

Action Jackson je takový podivný muzeum machismu 80. let, kdy dva chlapi v místnosti promluví jen, aby se nějak vtipně urazili (a záporák je superzlej slizoun, kterej ze dvou možností vždy volí tu karikaturně násilnější). Ale snaha za každou cenu hláškovat se strašně nehodí k tomu, jak je to vlastně dost brutální (byť samozřejmě pitomý/dějově jednoduchý) krimi. Ale pár momentů to má (jako třeba když Jackson vyskočí na taxík). Ale to je tak všechno, pár slušnejch momentů v rámci osmdesátkovýho akčňáku. 5/10. ()

• K písni "He Turned  Me Out" skupiny Pointer Sisters byl natočen videoklip odehrávající v kulečníkovém baru, kde vystupují i hlavní hrdinové filmu Carl  Weathers a Vanity. (LION-MR.T)
  • Auto Halley, které je vystavené na večírku před sídlem je ve skutečnosti Pontiac Fiero 1987 s předělanou karosérií, aby vypadalo jako Ferrari Testarossa coupe. (c.tucker)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers