Americký akční thriller o poldovi v nesnázích a padouchovi, který chtěl zabít dvě mouchy jednou ranou. Jericho Jackson je horlivý ale bezcitný policista. Je na stopě nepoctivého průmyslníka a než vyřeší případ, bude mít spousta lidí zlámané kosti. (oficiální text distributora)

Trailer 1

T2

Rozpočet $7miliónovTržby USA $20,256,975Tržby Celosvetovo $-║ Veru mňa moc potešilo vidieť aspoň z časti(Weathers-Duke-Landham) starú dobrú partiu z filmu Predátor, tento film sa dá označiť ako slušná akčná klasika z 80.rokov, kde akcia ide ruka v ruke zo suchým humorom a hláškami. /70%/ ()

Shit

Carl Weathers v nejlepší formě, bohužel scénář moc nedává šanci na akční jízdu, která by z filmu určitě udělala skvělý béčko. Hodně chybí svižný akce a nějaký drsný hlášky, a i když se tu a tam o ně Weathers snaží, tak to prostě moc nesedí. Ale pár scén je docela zajímavejch a originálních, hlavně naložený koule sou drsný ()

Gilmour93

Foley, Jackson, Robocop.. Hm, ten Detroit musí být absolutně prost kriminální lůzy.. Akční komedie prostého scénáře je zářným příkladem klišé filmů podobného ražení (degradovaný policajt a jeho přísný šéf, prostitutky na policejní stanici, či zloduch, který v nevhodnou dobu volí místo činu mluvený projev). ()

choze

Weathersova akční sólovka od režiséra kvalitních béčkových akčňáků (TEMNÝ ANDĚL, CHLADNÝ JAKO KÁMEN) a v produkci Joela Silvera. Kdoví proč tohle sedmimilionové černošské béčko s výdělkem 20 mega neudělalo z Weatherse, který si sem přizval kámoše z PREDÁTORA Billa Dukea a Sonnyho Landhama, akční hvězdu stejně jako později neudělal CHLADNÝ JAKO KÁMEN akční hvězdu z Boswortha. Není nouze o hlášky, ani o akční scény a vtipně heroizovaný ultradrsný Weathers se hádá s šéfem, vede pošťuchovací dialog s padouchem, dělá salta přes auta, co ho chtějí přejet a než upálí padouchova poskoka, tak s kamenným xichtem procedí: "JAK MÁŠ RÁD ŽEBÍRKA?" Zkrátka takový malý přehled klišé akčních filmů opepřený o kozy Sharon Stone a Vanity. A v tom je zřejmě zakopaný pes - AJ předvádí jen rutinu a nemá vlastní styl a tak pobaví, ale nezaujme. Jinak škoda, že Weatherse nedabuje tentýž člověk, co ho nadaboval jako Apollo Creeda. ()

Flipnic

Podle mě ve své době vyloženě nadprůměrné akční béčko, které se mi líbilo i po letech (ve své době mě minulo). Jednak zde hraje celá řada herců, kteří se v té době ukazovali v mnoha akčních filmech - Weathers, Bill Duke, Sonny Landham, Branscombe Richmond a další. Rovněž pak začínající Sharon Stone a neznámá herečka Vanity, které obě ukázaly i kozičky ... Dále perfektně provedené akční scény, zejména výbuchy a honičky aut jsou i z dnešního pohledu precizně zvládnuté. Hlášky taky super, pohodová atmosféra 80. let. Byl jsem vyloženě nadšen. Neseděl mi akorát hlavní záporák a závěrečný souboj s Weathersem, který byl sestříhán a nepřehledný, protože herec hrající záporáka ve skutečnosti žádné bojové umění neovládal. Ale to už byl detail. Mě se film opravdu zamlouval. ()

• Počas záverečnej bitky medzi čínskym bodyguardom a černošským boxerom je bodyguard nakoniec zastrelený, avšak hoci padne iba jeden výstrel, bodyguard ma v tele dva priestrely. (johnsnow)
  • Auto Halley, které je vystavené na večírku před sídlem je ve skutečnosti Pontiac Fiero 1987 s předělanou karosérií, aby vypadalo jako Ferrari Testarossa coupe. (c.tucker)