Americký akční thriller o poldovi v nesnázích a padouchovi, který chtěl zabít dvě mouchy jednou ranou. Jericho Jackson je horlivý ale bezcitný policista. Je na stopě nepoctivého průmyslníka a než vyřeší případ, bude mít spousta lidí zlámané kosti. (oficiální text distributora)

Flipnic

Podle mě ve své době vyloženě nadprůměrné akční béčko, které se mi líbilo i po letech (ve své době mě minulo). Jednak zde hraje celá řada herců, kteří se v té době ukazovali v mnoha akčních filmech - Weathers, Bill Duke, Sonny Landham, Branscombe Richmond a další. Rovněž pak začínající Sharon Stone a neznámá herečka Vanity, které obě ukázaly i kozičky ... Dále perfektně provedené akční scény, zejména výbuchy a honičky aut jsou i z dnešního pohledu precizně zvládnuté. Hlášky taky super, pohodová atmosféra 80. let. Byl jsem vyloženě nadšen. Neseděl mi akorát hlavní záporák a závěrečný souboj s Weathersem, který byl sestříhán a nepřehledný, protože herec hrající záporáka ve skutečnosti žádné bojové umění neovládal. Ale to už byl detail. Mě se film opravdu zamlouval. ()

Enšpígl

Ale jo, tenhle Jackson byl docela akční. Ovšem na Michaela Jacksona nemá, ten jak spatří dítě tak je doslova akční ďábel ! ()

Isherwood

I na dobu vrcholných '80-tek neuvěřitelně hloupé a lacině vyprávění o jednom nasraném negrovi, který to všem ukázal. Carl Weathers rozhodně měl na víc! ()

MrHlad

Tak na tohle mám úchylku. Weathers je borec, akce celkem zvládnutá a pár dobrejch suchejch hlášek. Jo, je to béčko, ale je to skvělý béčko. A já ho žeru! ()

T2

Rozpočet $7miliónovTržby USA $20,256,975Tržby Celosvetovo $-║ Veru mňa moc potešilo vidieť aspoň z časti(Weathers-Duke-Landham) starú dobrú partiu z filmu Predátor, tento film sa dá označiť ako slušná akčná klasika z 80.rokov, kde akcia ide ruka v ruke zo suchým humorom a hláškami. /70%/ ()

Superpero

Carl Weathers hláškuje skoro celej film bez přestávky a do toho přeskakuje auta. Pomáhá mu supertlustej černoch bodyguard a fakt pěkná holka. Během závěrečných titulků má ten film dokonce vlastní chytlavou 80s písničku. Prostě nejvíc dobrá osmdesátková jízda. ()

movie

Opravdu dost solidní akční béčko...Ale pochybuju že většina absolventů Hardvardu jsou takový bedny jako Carl Weathers! ()

Shit

Carl Weathers v nejlepší formě, bohužel scénář moc nedává šanci na akční jízdu, která by z filmu určitě udělala skvělý béčko. Hodně chybí svižný akce a nějaký drsný hlášky, a i když se tu a tam o ně Weathers snaží, tak to prostě moc nesedí. Ale pár scén je docela zajímavejch a originálních, hlavně naložený koule sou drsný ()

choze

Weathersova akční sólovka od režiséra kvalitních béčkových akčňáků (TEMNÝ ANDĚL, CHLADNÝ JAKO KÁMEN) a v produkci Joela Silvera. Kdoví proč tohle sedmimilionové černošské béčko s výdělkem 20 mega neudělalo z Weatherse, který si sem přizval kámoše z PREDÁTORA Billa Dukea a Sonnyho Landhama, akční hvězdu stejně jako později neudělal CHLADNÝ JAKO KÁMEN akční hvězdu z Boswortha. Není nouze o hlášky, ani o akční scény a vtipně heroizovaný ultradrsný Weathers se hádá s šéfem, vede pošťuchovací dialog s padouchem, dělá salta přes auta, co ho chtějí přejet a než upálí padouchova poskoka, tak s kamenným xichtem procedí: "JAK MÁŠ RÁD ŽEBÍRKA?" Zkrátka takový malý přehled klišé akčních filmů opepřený o kozy Sharon Stone a Vanity. A v tom je zřejmě zakopaný pes - AJ předvádí jen rutinu a nemá vlastní styl a tak pobaví, ale nezaujme. Jinak škoda, že Weatherse nedabuje tentýž člověk, co ho nadaboval jako Apollo Creeda. ()

Gilmour93

Foley, Jackson, Robocop.. Hm, ten Detroit musí být absolutně prost kriminální lůzy.. Akční komedie prostého scénáře je zářným příkladem klišé filmů podobného ražení (degradovaný policajt a jeho přísný šéf, prostitutky na policejní stanici, či zloduch, který v nevhodnou dobu volí místo činu mluvený projev). ()

genetique

Pohodička, zábavička, nadupaná kondička, po boku mačička, jednoducho podarená akčná jazdička. Osemdesiate roky z toho len tak šľahajú, už som len čakal, kedy spoza rohu vybehne Arnie. Ale Carl Weathers bol dokonalou náhradou. Akčné scény na béčko dosť podarené a hlášok som si tiež pár zapamätal. 75%. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný krimi film s Carlom Weathersom. Má dosť dobrý príbeh o špičkovom policajtovi, ktorého predchádza jeho povesť a stojí proti veľmi vplyvnému mužovi, s ktorým má nevyriešené účty z minulosti a ten sa práve zbavuje všetkých nepohodlných ľudí, ktorí by mu mohli jeho plány ohroziť. So spracovaním ale nie som až tak moc spokojný, dej je síce väčšinu času zaujímavý a tak sa na film dobre pozerá, ale nájde sa tu aj viacero zbytočných scén, ktoré filmu kazia tempo, no hlavne neponúka takmer žiadny priestor pre akciu. Akcie je tu veľmi málo, ale aspoň tá je celkom dobrá. Všetko je dobre natočené a v dobre zvolenom prostredí, ale sú tu prakticky len dva krátke súboje, trochu strieľania, pár scén s autami a ešte niekoľko maličkostí. A navyše väčšina z toho sa nájde až v poslednej tretine filmu. Najviac sa mi páčia dve likvidačné akcie zabijakov a záver, ale všetka akcia je dosť vyrovnaná, no nič skutočne zapamätaniahodné sa tu aj tak nenájde. Hlavným kladom filmu je bezpochyby humor, je tu množstvo výborných hlášok, dialógov alebo vtipných scén. Herecké obsadenie je výborné, Carl Weathers vo svojej prvej a aj jedinej hlavnej úlohe, čo je škoda, keďže nemá problém utiahnuť film, Craig T. Nelson ako hlavný záporák a Bill Duke, Sharon Stone a mnoho iných zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú veľmi dobré, presne tento typ mám v rámci žánru rád. Taká škoda, všetky stránky filmu sú výrazne nadpriemerné, ale práve tá pre žáner najdôležitejšia, akcia, tu nemá takmer žiadny priestor. A tak to nie je žiadny akčný hit, aj keď mohol byť. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 62%. ()

Falko

Tak toto je typicka 80-tka akcnych filmov, ktoremu by som dal mozno pred 15 rokmi o hviezdicku viac, ale ked sa na to dnes pozeram, je tu tolko nelogickych scen, hlavne tych akcnych, ze az to dokaze cloveka nastvat. Ako moze zlocinec ujst z auta bez stopy, ktore prave havarovalo a dopadlo na strechu tak, ze kazdy normalny clovek by bol aspon trochu zraneny a Jacksona ani nenapadne ho ist hladat? A okrem toho tu ten skvely "Action Jackson" cely film beha bez zbrane, pretoze mu ju jeho kapitan zakazal nosit. Najviac ma tu zaujala Sharon Stone, ktora sa stala slavna az po ZAKLADNOM INSTINKTE (1992). Ale zase aby som len nekritizoval, dalo sa na to pozriet, ale druhykrat nemusim... 06.06.2009 ___ Carl Weathers - (Seržant Jericho ´Action´ Jackson) +++ Craig T. Nelson - (Peter Dellaplane) +++ Vanity - (Sydney Ash) +++ Sharon Stone - (Patrice Dellaplane) +++ Bill Duke - (Kapitán Earl Armbruster) +++ Robert Davi - (Tony Moretti) +++ Produkcia: Joel Silver +++ Hudba: Michael Kamen, Herbie Hancock +++ ()

Wacoslav1

Svižnej oldschol akčňák se zajímavým obsazením tehdejší doby. Hodně se hláškuje. Weathers tu hraje hrdinu kterej je sám o sobě slušnej parchant, ale ti po kterých jde jsou zkrátka ještě o něco větší parchanti. Naštěstí se místy taky nebere zase až tak brutálně vážně a já mu opravdu docela fandil. Tempo není nijak překotný, ale odsejpá to slusně a než se nadějete tak je konec. U mě spokojenost 75% ()

Xmilden

Kluci si po Predátorovi, řekli že ještě se jim nechce končit aneb jak Joela Silvera napadlo, že by mohl zkusit vyrobit akční hvězdu z Carla Weatherse. Jenže ať už si inteligentní divák o Arnoldovi nebo Sylvesterovi myslí cokoliv, tihle dva mají charisma. Bohužel Carl ho nemá natolik, aby dokázal utáhnout sólovku. 40% ()

JohnnyD

5/10 80s policajné béčko s asi všetkými trademarkami žánru dnes zaujme len dobovým genius loci. Scenár je úplná bieda, hlášky nefungujú, Carl Weathers je dobrý side-kick, ale ako ústredný hrdina je jalový. Ale Sharon Stone a Vanity boli luxusné! ()

Webb

Pohodová podívaná s Carlem Weathersem, Sharon Stone a Billem Dukem s dnes již legendárními hláškami. JAK SE ŘÍKÁ CHLÁPKOVI BEZ RUKOU A NOHOU POD HROMADOU LISTÍ? VYRVU TI TO TVOJE SKURVENÝ SRDCE A NARVU TI HO DO PRDELE TY ŠMEJDE!!! DELLAPLANE!!!! TY MĚ CHCEŠ DOOPRAVDY NAMÍCHNOUT!!!! ()

ed_wood

Jediné čo sa mi na filme páčilo bola Weathersova namakaná figúra, jeho zopár podarených hlášok a jeho podarený slovenský dabing. ()

LION-MR.T

Na první film Baxleyiho velmi vydařený akční film. Nejsou tu nijak okoukané scény,hlášky mají úroveň. Sharon nám zase ukáže svoje tak akorát roztomilý kozy,no prostě pohoda. Prototyp akčního béčka 80.let. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers