Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CaptainNor
  *

  Jak je vidět už na třetím příkladu, převést Bohumila Hrabala do filmové podoby není vůbec jednoduché ani pro dobrého režiséra. A tak podobně jako Petr Koliha, o Věře Caisové ani nemluvě, i Dušan Klein šlápl vedle. Přesto, že nominoval výtečné herce, výsledek je neslaný, nemastný a splývá v chuchvalec neustálého blábolení, které je hrabalovské řeči hodně vzdálené. A Pavel Kříž je jen a jen Štěpán Šafránek - nic víc, nic míň. Ač nerad, důvod k druhé hvězdičce jsem nenašel.(30.5.2008)

 • Omnibus
  ****

  Hrabal se točí opravdu těžko, ale v tomhle případě jsem byl s filmovým zpracováním vcelku spokojený. Je to pro mě sice podobný případ jako u filmu Limonádový Joe, některé postavy příběhu i celkové pojetí vyznívá u filmu lehce odlišně než v knižní předloze, ale film má zase svoje jiné kouzlo. Cenu bych usmlouval nejmíň na 3 hvězdy, přidaná čtvrtá je čistě osobní – sám se již roky živím jako obchodní zástupce a tak mám docela představu, co to je za fušku "udělat drogistu" :-)(19.1.2013)

 • Maq
  *

  Zajímalo by mě, jak to tenkrát bylo. Zdali tohle Hrabal osobně nějak dovolil. Musel přece vědět, že Klein a Nývlt to zmastí, že nemají vkus. Vezměme si jen obsazení - je vkusné doplnit Abrháma, Preisse, Postráneckého a Kopeckého takovými typy, jako jsou Zedníček, Adamovská a Kříž? Je zřejmé, že Klein obsazoval ne podle uměleckých kvalit, nýbrž podle popularity. A který slušný člověk by k Hrabalovi přilepil Hapkovy příšerné cajdáky? Zase jedině šmírák. No budiž, i takoví se uživí, ale proč, proboha, se musejí pouštět do Hrabala?(2.2.2011)

 • Radek99
  ***

  Andělské oči jsou asi nejhorší filmovou adaptací literárního textu Bohumila Hrabala (když nepočítám francouzské extempore převodu Příliš hlučné samoty) zcela bez typické Hrabalovské poetiky, okleštěny o půvab pábitelství, nemajíce skoro nic společného s původní předlohou vyjma dějové kostry. Režisér Klein akcentuje především nostalgii po zlatých časech a dobovou nadsázku, celý snímek je takové příjemné retro, jehož vykastrovaný obsah zachraňuje výborné herecké obsazení. Dobová česká herecká elita (snad mimo pánů Zedníčka a Kříže) předvádí docela slušný koncert...(27.5.2007)

 • Oktavianus
  ****

  Je velká chyba u každého Hrabala čekat Menzela. Klein se toho zhostil po svém - a podle mě hodně dobře. Až na Křížovy "andělské oči", ale znáte to, Klein si Kříže prostě obsadí, i když se tam vůbec nehodí. Ale Preiss, Adamovská, Abrhám, ti koncertují. K tomu nádherná nostalgie a vědomí blížícího se průšvihu osmačtyřicátého roku, jehož důsledky si v té době nikdo neumí představit, a tak je to ještě jako oslava plná lampionů, muziky a pohody. Když mám náladu, mám tuhle nostalgii moc rád.(17.7.2012)

 • - Ve snímku hraje Naďa Konvalinková se svou dcerou Karolínou Kaiserovou. (M.B)

 • - Ve scéně, která se odehrává na Benátské noci, zazní při slavnostním ohňostroji skladba Josefa Leopolda Zvonaře „Čechy krásné, Čechy mé“. (majky19)

 • - Pavel Kříž (Bucifal) sa pri ponúkaní poistenia pýta Václava Postráneckého (Drogista) otázku "Budete platit šekem nebo hotově?" Na práve takúto otázku musel Pavel Kříž odpovedať v rok predtým točenom filme Konec básníkú v Čechách (1993). (Gareth_Jones)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace