Současní pojišťováci jistě plesají nad tímto snímkem a říkají si, jací jsou štramáci a jaké je to jejich řemeslo skoro až umění. Jenže doba je plytká a okrádání lidí skrze všemožná životní, zdravotní, kapitálová, důchodová pojištění ztratilo veškerou poetiku. Jinak film je jen lehce nadprůměrný, takový veřejnoprávní, snad pokus přiblížit Hrabala všemu lidu. Bohužel.(26.3.2014)

Andělské oči jsou asi nejhorší filmovou adaptací literárního textu Bohumila Hrabala (když nepočítám francouzské extempore převodu Příliš hlučné samoty) zcela bez typické Hrabalovské poetiky, okleštěny o půvab pábitelství, nemajíce skoro nic společného s původní předlohou vyjma dějové kostry. Režisér Klein akcentuje především nostalgii po zlatých časech a dobovou nadsázku, celý snímek je takové příjemné retro, jehož vykastrovaný obsah zachraňuje výborné herecké obsazení. Dobová česká herecká elita (snad mimo pánů Zedníčka a Kříže) předvádí docela slušný koncert...(27.5.2007)

Je velká chyba u každého Hrabala čekat Menzela. Klein se toho zhostil po svém - a podle mě hodně dobře. Až na Křížovy "andělské oči", ale znáte to, Klein si Kříže prostě obsadí, i když se tam vůbec nehodí. Ale Preiss, Adamovská, Abrhám, ti koncertují. K tomu nádherná nostalgie a vědomí blížícího se průšvihu osmačtyřicátého roku, jehož důsledky si v té době nikdo neumí představit, a tak je to ještě jako oslava plná lampionů, muziky a pohody. Když mám náladu, mám tuhle nostalgii moc rád.(17.7.2012)

Chápu, že se tenhle snímek může zdát někomu nudnější, ale tvrdit o něm, že se zde nevyskytuje ona "Hrabalovská" poetika, je scestné. Ona tu je, pouze v jiné formě, než jak jsme zvyklí od Hrabalova "dvorního režiséra" Menzela. A tohle je u mě plus (tím nechci říct, že se mi Menzelův styl nějak příčí, jako režiséra ho obdivuju), protože jsem se rád podíval na Hrabala ve filmu trochu jinak. Navíc, ta plejáda skvělých českých herců! Preiss, Abrhám, Zedníček, Kříž, Adamovská a (mladá a už nahá :-)) Hrubešová… zkrátka, byl jsem příjemně překvapen a myslím, že je zde tento film dost podhodnocen. Za mě mu s čistým svědomím dávám 80 %.(2.2.2011)

Dávám tři hvězdy. Málokdo umí převést Hrabala na filmové plátno. Pan Klein mezi ty vyvolené rozhodně nepatří. Drží to pohromadě jen výborné výkony naší herecké elity, jinak by to bylo tak na dvě hvězdy a možná ani to ne. Toto není ten Hrabal, na kterého jsme zvyklí a kterého jsem čekal. Něco tomu zkrátka chybí, neboli nemá to koule.(2.2.2011)

• - Ve snímku hraje Naďa Konvalinková se svou dcerou Karolínou Kaiserovou. (M.B)

• - Pavel Kříž (Bucifal) sa pri ponúkaní poistenia pýta Václava Postráneckého (Drogista) otázku "Budete platit šekem nebo hotově?" Na práve takúto otázku musel Pavel Kříž odpovedať v rok predtým točenom filme Konec básníkú v Čechách (1993). (Gareth_Jones)

• - Film navštívilo v kinech 288 762 diváků a vydělal 7 297 814 Kč. (Pumiiix)