Není to špatné, ale poprvé mi to připadalo o chlup lepší. Veselá scéna s řezníkem mi připomněla moji pracovní etudu v jistém masokombinátu. Aneb: Řezníka teď pojistíme, život mu tím zajistíme. Pojistíme rozhodně, a malinko podvodně. Řekl jsem mu: "Řezníče, už nebudeš mít po pí**." Řekl jsem mu: "Uzenáři, musíš myslet na své stáří." Řekl jsem mu: "Řezníku, my teď budem v balíku." Však uzenář poslechl a před námi poklekl.(17.3.2019)

Hrabal se točí opravdu těžko, ale v tomhle případě jsem byl s filmovým zpracováním vcelku spokojený. Je to pro mě sice podobný případ jako u filmu Limonádový Joe, některé postavy příběhu i celkové pojetí vyznívá u filmu lehce odlišně než v knižní předloze, ale film má zase svoje jiné kouzlo. Cenu bych usmlouval nejmíň na 3 hvězdy, přidaná čtvrtá je čistě osobní – sám se již roky živím jako obchodní zástupce a tak mám docela představu, co to je za fušku "udělat drogistu" :-)(19.1.2013)

• Peabody

Viděl jsem báječnou inscenaci v divadle Na zábradlí, ve druhém vrcholu jeho úrovně a to byla krása. Tohle je shit, bohužel pan režisér Klein opravdu nemá pro Hrabala pochopení. Skvělé herecké výkony, nad kterými se zde rozplývá mnoho hodnotitelů, mi až na vyjímky unikly, ano, ńadra Markéty Hrubešové mi neunikla a je za ně ona hvězdička. Pavel Zedníček hrál i v onom divadle, ale tady je to taková televizně bakalářská limoška s umělým sladidlem a chemickou ovocnou příchutí, značně vyčpělá - bez bublinek. Pavel Kříž musel v Kanadě nebo kde to byl projít snad lobotomií, protože po Zámku nekonečno a konec konců i Básnících už po návratu do vlasti nezahrál podle mého nic. Poulení očí (andělských) to nevytrhne. Ano, Příliš hlučná samota je ještě horší Hrabal, ale to není moc velká útěcha.(9.4.2012)

Jak kdyby Dušan Klein natočil film po vzoru toho nejlepšího z Menzela a Hrabala, kterému ale ta chemie Menzela a Hrabala chybí. Ze začátku je sice hodně znát, že jde o postavičky z Hrabalova světa, ale solidní herecký koncert utne nuda a absence takového toho melancholického humoru, který ke dvojce Menzel a Hrabal prostě patří.(3.4.2019)

My jsme se, samozřejmě, tehdá do kina hnali hlavně jen kvůli Hrubešové, ale nakonec a později mi došlo, že jsme dostali sice prudce idealistickou, ale zajímavou a humornou komedii. Z níž chlapi nevychází zrovna dvakrát dobře. Ale mám ten film rád dodnes, už pro to obsazení a herectví. Je to prostě "Óne sranda."(16.5.2020)

• - Pavel Kříž (Bucifal) sa pri ponúkaní poistenia pýta Václava Postráneckého (Drogista) otázku "Budete platit šekem nebo hotově?" Na práve takúto otázku musel Pavel Kříž odpovedať v rok predtým točenom filme Konec básníkú v Čechách (1993). (Gareth_Jones)

• - Ve scéně, která se odehrává na Benátské noci, zazní při slavnostním ohňostroji skladba Josefa Leopolda Zvonaře „Čechy krásné, Čechy mé“. (majky19)

• - Ve snímku hraje Naďa Konvalinková se svou dcerou Karolínou Kaiserovou. (M.B)