Les deux amis

Komedie / Romantický

Francie, 2015, 100 min

Kterak jsem se vydal do kina avec un ami na příběh o deux amis... Na dveřích lyonského Cinéma Comoedia visí jen synopsis, příběh na první pohled vypadá banálně až hanba, zápletku příliš originální neslibuje, tuším nudný film. Ale co, v deset už nikde nic lepšího nepromítaj a já už dlouho žádnej novej francouzskej film neviděl. Něco by snad přece mohla zachránit jména Louis Garrel a Golshifteh Farahani. On verra, quoi... Týpek se zamiluje do záhadné exotické krásky, která bůhvíco provedla a bůhvíco chce. Ta se na něj párkrát usměje, ale když jí přinese jako dárek pestrobarevnýho exotickýho ptáčka ve zlatý kleci, je konec. Do další klece už se jí nechce. Nemůže s ním žít (musí stihnout vlak do svý vězeňský celi do večerky, nebo bude malér). Přichází týpkův kámoš, řekne mu neblbni, musíš na to jít tvrdě a prostě se jí moc neptat. No a začínají peripetie, začíná se to zamotávat... A já jako divák se naštěstí nenudím. Boj dvou kámošů o jednu krasavici přináší několik vtipných situací, nepadá přitom do bláta přitroublých komedií, ani si nehraje na kdovíjak hlubokomyslný drama a člověk si vychutnává koncert silnýho hereckýho tria. Díky dobré filmařině aspoň člověk neodchází ze sálu s pocitem, že zase jen zabil čas. 28.09.2015(2.10.2015)