Devil's Gate

Horor / Sci-Fi / Thriller

Kanada / USA, 2017, 94 min

• oveckaoa

Ženská z FBI přijíždí do jakéhosi města vyšetřovat zmizení jedné ženy a děcka. Podezřelým je chlápek, který se v poslední době chová divně. Tak tam s jakýmsi policajtem přijede a zjistí, že ten chlápek má v baráku zamčeného mimozemšťana a ty pohřešované mají na svědomí ti mimozemšťané. Posud je to dobré pak se to, ale začne komplikovat a táhnout jak smrad z Drahošových voličů a jde to do kopru. Navíc konečná pointa ve stylu chlápek (sám mimozemšťan mimochodem) chce zabít mimozemské děcko a je špatný a musí umřít zatímco ženská, která ho chce nechat žít je hodná jen díky tomu, že je ženská a má mateřský instinkt je totální volovina o vysvětlení jak se to stalo ani nemluvím to musela být náhoda asi tak 1 ku miliardě. Přidejte si k tomu silně feministický nádech (všichni co umřou jsou muži dokonce i ten pes je mužského rodu) a že vzhled mimozemšťanů vypadá jako horší verze Abe Sapiena z Hellboye a více jak 40 procent to nedostane ani omylem.(3.2.2018)

• *CARNIFEX*

Nemôžem si pomôcť, no mne to rozhodne neprišlo zas tak špatné. Po úvodnej scéne, som si myslel, že mám dočinenia s nejakou "bezhlavou" vyvraždovačkou. Lenže nakoniec sa z toho vykľula "ufónčina", ktorá potešila najmä formou kamery, či snahou tvorcov o budovanie hutnej atmosféry. Preto potešili najmä pasáže zo suterénu, kedy sa vďaka "pa-zvukom", dala doslova krájať, a tak je obrovská škoda, že až na jednu výbornú gore scénu, "Devil´s Gate" skrátka nič naviac neponúkol. Vzhľadom k tunajším názorom som to čakal horšie, no teraz som akýsi zmätený ...(10.1.2018)

• George Stobbart

Milo Ventimiglia sa nám ocitol na dne lacnej filmovej žumpy, kde si neváhal zahrať paranoidného burana, ktorému na farmu príde nazerať oplašený miestny fízlik so špeciálne vycvičenou husou z Quantica Headquarters Special Forces Cool Operations, aby mu tam našli v klietke mimozemšťana. Alebo zbitého sedliaka s mozgovým nádorom; nebolo to celkom jasné, podľa mňa to režisér schválne & geniálne nechal na premýšľanie diváka! A aby to nebol grc iba obsahový, užije si divák grc aj vizuálny; keďže je to z nejakého umeleckého dôvodu celé prejebané neuveriteľným filtrom, vďaka ktorému tu okrem šedo-sivej moc farby nevidieť. Zrejme tým chceli zakryť tie nepodarené efekty, no nepodarilo sa. V ankete „Či rok 2018 bude tým najhorším rokom pre horory?“ by som nad odpoveďou premýšľať nemusel.(5.1.2018)

• pilarius

Takový ansámbl známých herců, a stejně chudáci neměli co hrát. Charakterová prokreslenost minimální, oba strážci zákona charakterově nekoherentní, Schull mi tam ke zbytku vůbec nějak neseděla. Triky pěkné, hudba taky, škoda, že to nevyvolávalo ani tak žádný strach ani napětí. Celkově silný podprůměr.(9.9.2018)

• ricci.s

Ďalšia mimozemská zlátanina, ktorá by sa dala bez problémov skrátiť aj o pol hodiny, keďže väčšinu stopáže zaberala nezaujímavá konverzačka hlavných postáv na odľahlej farme. Neviem, nesadol mi tento Devil's Gate, po prvé nie som ani veľkým nadšencom takýchto hororov, po druhé boli triky na úrovni minulého storočia a po tretie som tam našiel maximálne jednu podarenú gorescénku za celý film, čo je fakt málo. Úvod ešte vyzeral celkom zaujímavo, zvyšok bolo len mlátenie prázdnej slamy. Vzhľad tých "padlých anjelov" bol ledva priemerný (zlaté Akty X), väčšinou ani veľmi neútočili, hlavne že bleskov a blikajúcich, oslepujúcich svetiel si divák užije dostatok. Rovnako netuším, kde tam bola tá "hustá atmosféra", ale možno mi len niečo uniklo. Vlastne len voči hercom nemám vážnejšie výhrady.(5.1.2018)

• - Film sa natáčal 4 týždne v kanadskom meste Winnipeg. Dej filmu sa však odohráva v Severnej Dakote. (kasch10)