Jak balit holky na mejdanech (festivalový název)

How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

Komedie / Romantický / Sci-Fi / Hudební

Velká Británie / USA, 2017, 102 min

Do more punk to me!(8.7.2017)

• POMO

“Bez deviácie niet pokroku,” hlási pozoruhodnú myšlienku film, ktorý je scenáristickou i kostýmovou deviáciou diváckeho vkusu i mysle, a súčasne je čímkoľvek, len nie pokrokom. Utrpenie.(16.2.2018)

• EvilPhoEniX

Britská podivnost, která mě trápila. Do filmu jsem šel bez jakýchkoliv informací,což dělám výjimečně a zrovna zde se mi to vůbec nevyplatilo. Většinou mi úlety sedí a možná kdyby byl film Thrillerem, tak by se mi i líbil, ale ono je komedií, která mi nepřišla bohužel vůbec vtipná. Občas oplzlé, povětšinu času podivné a místy mi to přišlo i trapné. Škoda, ale tohle nebyl můj šálek kávy. Dokoukáno s velkými problémy. 20%(15.6.2018)

"Punková" variace RHPS v níž mladší ročníky budou hledat víc než tam ve skutečnosti je.(11.7.2017)

• dO_od

// Příliš mnoho punku na mou jemnou duši.(9.6.2018)

Jak balit holky na mejdanech, Elle Fanning a punk ... okrem tohto, som nič iné o filme nevedela, takže to čo prišlo, ma našlo nepripravenú. Hlavné tie divné sci-fi veci mi hlava niekedy nebrala. To ostatné boli ale výborné dialógy, sem-tam skvelá hláška, slušné herecké výkony, ale predovšetkým ma bavila trojica mladíkov. Vskutku zábavná divočina. 3,5*(24.6.2018)

• Dzeyna

Na mě až moc velkej bizár.(16.6.2018)

• ARI50

Katastrofa!!!(6.7.2018)

JCM je pořád ve formě, vo tom žádná!(16.6.2018)

Trailer vypadal sice úděsně ale ve výsledku to je obrovské překvapení s velkým a příjemným bonusem v podobě Fanning a Kidman. Snímek obsahuje někdy trošku ujetější humor, který je ale podle mě ještě v mezích.(5.7.2017)

• gegina31

Na tomhle filmu byla nejlepší věta "Punk je to nejlepší, co se přihodilo ošklivým lidem", protože pro tenhle film to je opravdu výstižné a to jediné mi malinko zdvihlo koutky úst, což se dalo přirovnat skoro úsměvu. Ještě se mi líbila jedna jakože improvizační písnička, než tam zase začali házet scifi trapárnu. Ale jinak tenhle film byla totální tragedie. Nechutný, o ničem, zbytečný. Konec rádoby dojemný byl akorát tak trapný.(27.6.2018)

S malou kapkou nedočkavosti vyhlížím ten okamžik, kdy začnu koukat na normální filmy. Toto byl vskutku bizár, ale nakonec skoro i slzička ukápla, tak nemůžu dát jen tak tři.(9.7.2018)

Hezky divné.(12.6.2018)

• Aljak

What the fuck? Takú hovadinu som už poriadne dlho nevidel. A to bol začiatok vcelku sľubný. Ale potom do deju zavítala tá podivná sektársko-mimozemská mánia, a ja som zostal na to pozerať s vyjaveným pohľadom a otvorenou hubou - v podstate od údivu (avšak nie v pozitívnom zmysle slova). Takže napriek potencionálne zaujímavému úvodu v znamení Punk77 sa to zmenilo na poriadnu blbosť! Dávam jednu hviezdičku len vďaka viacerým dobrým dialógom a niekoľkým výstižným hláškam. Ale čakal som niečo lepšie, oveľa lepšie...(25.6.2018)

"How To Talk To Girls At Parties" bude asi najzvláštnejší film, ktorý som zatiaľ mal možnosť roku 2018 vidieť. Uvidíme. Možno ešte zažijem možnosť vidieť niečo, čo ma skutočne prekvapí absolútnou originalitou a miestami aj absurditou, no jednoznačne je to momentálne jeden z najoriginálnejších filmov. Zaujímavá zápletka, zasedenie do 70-tych rokov funguje, je tu pár skutočne skvelých scénok, no ku koncu mám pocit, že upadneme do klišé, ktoré nie sú veľmi zaujímavé a výsledne film toho potom už moc neponúka. Kulturálne možno, no príbehovo ani nie. Čo je na tomto filme podľa mňa super sú 2 veci. Nicole Kidman a Elle Fanning. Obe si užívajú tieto role a páni je to na nich oboch poriadne vidno. Všetky scénky s nimi sú fantastické. A veľmi zaujímavo spracované. Hovorím si, že sa museli riadne baviť. Niektoré časti sú celkom zvláštne, no keď človek pochopí čo sa deje, dá to zmysel. Kostýmy sú super a celkovo mám pocit, že to filmu aj pridáva na jeho originalite. Hudba je dobrá a plus je tu aj jedno (podľa mňa) skvelé koncertné číslo, ktoré stálo za to vidieť. Punk je proste punk a v tomto svete to pasovalo fantasticky. Niektoré efekty sú tiež super. Asi by som len chcel, aby sme nešli nakoniec cestou klišé a dosť veľkej melodrámy. Myslím si, že to bolo miestami aj vtipné aj energické, no potom sa to niekde ku koncu stratilo a upadlo do štandardu. Za jedno pozretie to stálo, ale vrátiť by som sa k filmu už asi nevrátil. Ale určite si ho zapamätám. To je isté. Hodnotenie: B-(20.6.2018)

Čekala jsem tedy úplně něco jiného, ale nakonec jsem se skvěle pobavila. Úžasný britský humor, tady trochu ujetý, ale rozhodně stálo za vidění. Britská punková scéna řízlá pár mimozemšťany v kosmických oblecích. Dobré hlášky. Kvalitní herecké výkony.(13.8.2017)

Nejšílenější, nejvtipnější jízda z Varů a navíc super herci a ještě suprovější britský humor za pěkně dlouhou dobu. Absolutně skvělý mimozemský odvaz se spoustou ujetých postav zahalený do britského punk vizuálu s prvky sci-fi, hlasitou hudbou, přisprostlými, ale velmi sympatickými vtipy na pozadí jedné bizarní meziplanetární lovestory. Potěšila odvázaná Kidman i Matt Lucas v jeho další roli podivína. Těžko to tady popsat slovy. Byl to zkrátka totální pojeb. KVIFF 2017(14.8.2017)

Nevím vůbec jak na takovou věc reagovat, prostě hodně bizarní snímek, zaměřený na punk, lásku a trochu toho mimozemského množení, dost dlouho mi nedával film vůbec význam, takže jsem čekal až na samý konec, abych se dočkal rozuzlení. Film bych asi doporučil lidem s trochu odlišným vkusem na filmy než je obvyklé, film jsem zvolil náhodou, trochu mě zaskočil, určitě by se v tom našlo pár lidí zaměřených na módu a umění, na mě spíš realisticky smýšlejícího člověka, to bylo mnohdy dost přehnané, bizarní, vymykající se chápání, teda pokud už člověk od začátku pochopí o co jde, mě to asi nějak uniklo a film plný tápání a kladení si otázek, jak, proč, co to ku*va je a tak dále. Takže po dlouhém přemýšlení jsem dospěl k závěru, že slabší 4ku bych mohl udělit, víceméně až za to zakončení.(1.7.2018)

Místy sranda, místy zajímavé, místy zase totální píčovina. Dohromady je to něco, na co se dá koukat, ale nakonec si z toho divák vlastně nic neodnese, protože to je tak divné a neobvyklé, že to moje vnímání občas nepobíralo. Zvláštní je, že u tohohle filmu by si člověk obhájil jakékoli hodnocení. 50%(10.8.2018)

Taková lucidní punková ujetá jízda, na základě povídky Neila Gaimana, na základě které vznikl i komiks. Každopádně film to dotahuje do daleko hlubší podivnosti, ale zároveň to celé rozvádí dál a dává tomu tak nějak uspokojivý konec. Co byla původně krátká neuzavřená povídka se tady rozprostírá do celého filmového příběhu. Což je fajn, protože je to trochu jiné, nové a nevšední.Nemůžu to doporučit komukoli, ale fanouškům předlohy rozhodně ano. A byl bych rád za víc takových filmových příběhů, které evokují hranici snění a reality.(25.11.2018)

Na film jsem šel jen díky názvu a vysokému hodnocení na ČSFD, neviděl jsem dopředu trailer ani si o něm nic nepřečetl. Výsledkem tedy bylo jedno obrovské WTF, opravdu větší bizár si asi nepamatuji. S odstupem několika hodin ale přicházím k závěru, že to vlastně bylo takové klasické staré sci-fi, kdy lidé nechápou princip onoho mimozemského života. Podobně jako u Odyssea a hvězdy nebo Světa podle Prota. Celkové hodnocení mi tak osciluje mezi 3-4★.(16.2.2018)

<< předchozí 1 2 3