Nana maru san bacu (TV seriál)

• Japonsko

ナナマル サンバツ

• Japonsko

Nana maru san batsu

Fastest Finger First

Animovaný / Sportovní

Japonsko, 2017, 12x23 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Nějak jsem neměl v plánu s tím začínat a nevěřil bych, že to dokoukám, protože jsem si nějak nedovedl představit, jak by mohlo být anime ze světa vědomostních kvízů zajímavé. Navíc je příběh docela průměrný a klasický pro skoro všechna sportovní anime. Zkrátka talentovaný mladík bez zkušeností něčemu podlehne naplno a vydává se na cestu na vrchol. Cestou potká přátele, talentovaného staršího studenta (prostě někoho kdo se tím zabývá již delší dobu), který mu vše rád vysvětlí a samozřejmě i rivala s kterým se budou na ten vrchol prokousávat a neustále se motivovat. Tohle tady bylo už docela často, ale v kombinaci s vědomostním kvízem to působí samo o sobě docela zajímavě. Navíc on ten kvíz není jen o vědomostech, ale o mnoha dalších aspektech, které vedou k výhře (třeba rychlost). Taky se tu používá strategie, protože pravidla mohou být různá... Zkrátka se autorům podařilo udělat z něčeho pro mě nezajímavého vcelku přijatelnou podívanou. Tahle show byla prostě taková zvláštní, stejně jako třeba dabing hlavní hrdinky, který mi naprosto neseděl k její postavě, ale zároveň se mi neskutečně líbil... Takže po mnoha stránkách je to průměrná a předvídatelná podívaná, ale jsou tam věci, které mě zaujali. 5,5/10(20.9.2017)