Reklama

Reklama

Made in Abyss

(seriál)
  • Japonsko メイドインアビス (více)
Trailer 1
Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Psychologický
Japonsko, (2017–2022), 10 h 48 min (Minutáž: 24–48 min)

Série(2) / Epizody(25)

Obsahy(1)

Jediné neprozkoumané místo na celém světě je obrovský systém jeskyň zvaný jako Propast. Nikdo netuší, jak hluboko jeskyně vedou, jakými bytostmi jsou obývány a jaké všechny prastaré artefakty skrývají. Není žádným překvapením, že tyto neobjevené prostory byly vždy terčem zvědavosti nesčetného množství dobrodruhů. Ti, kteří měli tu odvahu sejít do Propasti a měli i to štěstí se z nich vrátit, byli titulováni "jeskynními nájezdníky".
Tento příběh pojednává o malém sirotkovi jménem Riko, která žije v městečku Oosu na okraji Propasti. Odedávna toužila být, stejně jako bývala i její slavná matka Lyza, jedním z hrdinných jeskynních nájezdníků a objevit všechny záhady, které ty hlubiny stále lidstvu nevydaly. Jednoho dne při průzkumu nečekaně narazí na dítě, které není tak úplně lidské. Je totiž robotem. (Scalpelexis)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (31)

FritoleXx 

všechny recenze uživatele

,,Květiny rostou díky výživě po nespočetných úmrtích, takže je na dně toho krásného světa pohřbena spousta tragédií.“ Prvních pár dílů si říkám, že tohle bude krásná dobrodružná pohádka zaměřená spíše na děti, neboť to nepůsobí jako typické anime, ale spíše Disney animák. Nemohl jsem být ve výsledku dál od pravdy, jelikož tvůrci z dětského dobrodružství časem udělali mysteriozní fantasy, nadhodili kupu otázek a když pak koukáte na malou holčičku zalitou krví a zoufalství převyšuje veselí, tak už se jim daří vytřískat z diváka takových emocí, že dítě by to asi nerozdýchalo. Made in Abyss je totiž neskutečně originální počin, který si hraje s očekáváním a psychikou diváka, ale bohužel končí dřív než začíná a celá první série působí jako takový úvod, který vlastně nic nevysvětlí. Navíc vůbec nejzajímavější postavu představí asi tři díly před koncem. Mám rád, když jsou jednotlivé série aspoň v rámci svého hlavního cíle uzavřeny, což je v anime běžné, tudíž to zde trochu zamrzí. Pokud zvládnete čekat, tak směle do toho, nebudete litovat. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Velice pěkné japonské anime. Odehrává se to na fiktivním ostrově, kde se lidé pouští do hlubin propasti hledat vzácné artefakty. Ona to totiž není ledajaká propast. Má různé úrovně a každá je něčím jiné. Hlavními hrdiny jsou děti sirotci, kteří se také vydávají hledat artefakty. Po nalezení zprávy od matky se malá Riko vydá spolu se svým robotem Regu na dno Propasti najít svou matku. Po cestě naráží na nejrůznější překážky a postupně se dostávají čím dál hlouběji. Také po cestě narazí na pár přátel. Nakonec se dostanou na 6. úroveň, ale matka stále nikde. Občas je to dost ujeté a místy až nechutné. Někdy se tam dějí fakt divné věci. Dost se mi líbil film, který uzavírá první sérii. Ta druhá je o něco slabší. Uvidíme dál. "Vše má svou hodnotu." ()

Reklama

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

[1. série] První věci první: Ani náhodou se nenechte zmást plakátem! Přestože jsou hlavními postavami děti, tak k dětské show to má daleko jak Vetřelec k romantice. Přirovnal bych v tomto ohledu nejlépe k Madoce nebo Shinsekai yori. Zajdu nicméně odvážně dál a suše okonstatuju holý fakt, že koho to neodradí, tak bude svědkem jedné z nejlepších anime podívaných za několik poslední let. Nebudu chodit kolem horké kaše, ale fantastický svět Abyssu mě okouzlil hlavně svou výpravou a dechberoucím vykreslením. Cesta Riko a Rega do neznáma lemována překrásnými výjevy mi dává částečně vzpomenout na pocity, které jsem měl z Pána Prstenů: Divák by se neustále otáčel pohledem po obrazovce, užíval si všechny ty kouzelné scénerie, podpořené na píď přesně nalajnovanou pohádkovou hudbou a naprosto dokonalým zvukem, kterým jsem doposud v anime neměl možnost poznat. Básnil bych nad tímto uměleckým úkazem studia Kinema Citrus až do zítřka a být postavama, vynalezl bych alespoň nějakou provizorní kameru, i kdyby měla být ze dřeva a orgánů místních monster. Na to ale není čas. Na každém kroku výpravy číhá možné smrtelné nebezpečí a pravidla tohoto světa se s žádnou bytostí rozhodně nemažou. Atmosféricky je to hlavně v pozdější fázi naprostá darda; syrovost a neúprosnost některých scén je drtivá, ždímá emoce na nejvyšší otáčky, až člověk zapomene na chvíli dýchat. Pomalejší tempo stíhá mixovat odlehčenější momentky anebo nám donese melancholicky slzotvorné rozlučky; je to hotový all inclusive. Pravděpodobně nejslabší (pokud můžu vůbec toto slovo použít) část Abyssu jsou postavy, ale rozhodně to není bráno jako výtka. Chibi dětičky se chovají jako dětičky s plnou dávkou potřebné naivity, ale i vítané zarputilosti, odvahy a inteligence. A taková tetička Ozen si to namířila nekompromisně do mé pomyslné topky anime postav. Proto žádám jediné: Dejte Made in Abyss šanci. Zažijete plnohodnotnou horskou dráhu nejpříjemnějších nepříjemných pocitů v nebývale živém a velmi obtížně replikovatelném světě. Takové nádherné anime dobrodružství, to se nevidí každý den, za to ručím. Impozantních 5*. How irredeemable! ()

Terezinka198 

všechny recenze uživatele

Když nevíte, do čeho jdete a nechcete si potom po prvním dílu ani přečíst, co za dobrodružství vás vlastně očekává, pak se stane, že vás to možná začne nudit, tak si dáte pauzu, protože té roztomilosti bylo za jeden den už dost. Pak si dáte pár dalších dílů, které jsou pořád tak strašně cute. A pak? Shit got dark so quickly. Nádherný příběh s roztomilostí, ale i chladným, možná až brutálním nádechem, to je Made in Abyss. Chci odpovědi na moje otázky, chci vidět, jestli moje teorie vyvrátí nebo potvrdí. Další sérii, prosím. 9,5/10 ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Proč 5*? Už úvodních 5 minut a titulky hned za nimi vypadá úžasně. Krásný svět! Do toho propast jako hrozba a určité temné prvky (kouř ze stromu), naznačující, že toto nebude vyloženě pro děti. Zajímavé nápady! (Jsem jediný, koho nadchlo rozsazení dětí ve škole?) Super hudba! Děj, který se až překvapivě rychle vrhá do propasti a temní. Reálná nebezpečí, bolest. Příběh, který nekončí ani posledním prodlouženým dílem. Nesleduju až tak anime, ale toto mi připadne být svojí dynamikou, stylem a kompaktností dost výjimečné. ■ Na téma neprokreslenosti postav: Kam byste to chtěli narvat? Myslím, že by se tím dost porušilo. Přijal jsem Abyss takový, jaký je. Není nutné mít v každém filmu nebo seriálu prokreslené postavy (u většiny lidí, které potkáváme v běžném životě, také nejdeme příliš do hloubky). Beru to, že postavy svoji minulost mají, ale nehovoří se o ní (například informace, kterou se v polovině dovídáme o narození Riko, je dost zásadní - co byste o ní po tomto ještě chtěli zásadnějšího vědět?). ■ Opening: https://www.youtube.com/watch?v=e91G8m9uM_0 (některé scény z něj v seriálu nejsou). ■ Trailer https://www.youtube.com/watch?v=asHu32bYgyI ()

Galerie (650)

Reklama

Reklama