Isekai wa Smartphone to tomo ni. (TV seriál)

• Japonsko

異世界はスマートフォンとともに.

• Japonsko

Isekai wa sumátofon to tomo ni.

In Another World with My Smartphone

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2017, 12x24 min

• Jeoffrey

Adventure, comedy, fantasy a romance, tohle byly žánry, které mi sliboval AniChart. O tom, že to bude megaharém a ecchi se nikdo nezmiňoval... Na druhou stranu to bylo jasné už při prvních pár episodách, ale že se to rozroste až do takovýchto šílených rozměrů jsem nečekal. Episody 10 a 11 jsou prostě síla a odměna pro fanoušky obou těchto žánrů, které si je budou náležitě užívat, ale já díky všemu tomu fanservisu a jeho hustotě na díl usoudil, že finále, které už teď vím jaké bude, vlastně ani vidět nemusím. Ty dialogy mě zabíjejí, ta interakce mezi všemi těmi dívkami a hlavním hrdinou, který je totálně marný, mě ničí a k úplné dokonalosti už tomu chybí jen krev z nosu a mlácení hlavního hrdiny vždy, když se dostane do některé vždy naprosto nechtěné situace. Aktivní skupina dívek, které se motají kolem Tóji, vzdychají jak je skvělý, plísní ho, když se jim dostatečně nevěnuje a soupeří o jeho pozornost - no slepičinec hadr a mě z toho začíná při delším sledování bolet hlava. Mám rád roztomilá děvčátka a harém mi není úplně cizí, ale tohle je ukřičený extrém plný naprosto šílených dialogů a já prostě nechápu, čím si to někdo tak nevýrazný jako Tója vlastně zaslouží. Ono to asi bude tím jak děsně je cool, jak je hodný, všem pomáhá a jak je chytrý. No jo, ale to by nesměl mít od zdejšího božstva prakticky neomezené schopnosti a dovednosti a hlavně svůj smartphone. Ten chytrý telefon, který je prakticky zbytečný, protože se svými neomezenými schopnosti by se bez něj klidně obešel a přišel na nějakou novou speciální magii, kterou by všechny zachránil, stejně to tak dělá ve více jak polovině případů... Ale chytré telefony jsou teď prostě cool a trendy a když už je cpou i do her, kde si můžete s hlavní postavou udělat selfie třeba i během zombie apokalypsy a pomůžou vám všechno rozlousknout, tak se není čemu divit, že je potřebujeme i tady. Tohle je prostě komerční shitfest, který se snaží zavděčit všem a pokouší se představit nám další anime z fantasy světa, protože i ta teď přeci letí. No a tak je to opravdu neskutečně okatý rip-off třeba již zmíněné Konosuby, jen s tím rozdílem, že hlavní hrdina nemá na to, aby polovinu vtipů dotáhl do konce nebo byl vůbec jakkoli zábavný. Zkrátka Tója je ukázka toho, jak by vypadal Kazuma, kdyby byl nudné klišé z kategorie "obyčejný student" v kterémkoli ecchi anime a ještě ta nejhorší verze Mirka Dušína z rychlých šípů, tady navíc nadaná božskými silami. Protože Tója všechny zachrání,Tója si všechny omotá kolem prstu, ale Tója ničeho nevyužije, jen bude působit jak slon v porcelánu a nechá svůj megaharém, aby každou epizodu rostl aniž by mu došlo, že vlastně nějaký má, dokud mu to děvčátka sama prostě nevpálí. Navíc tím, že hlavní hrdina je vyvolený, fantasy reinkarnace Chucka Norrise a MacGyvera dohromady, nedojde ani na vteřinu na to, aby jste se o někoho nebo o něco báli, aby vás to napnulo - tím chci říct, že je to bohužel i neskutečná nuda. Navíc si hlavní hrdina tahá řešení problémů z klobouku jak králíky a já jen čekám, kdy udělá z hovna bombu... Tohle anime mi prostě kromě docela sympatické animace nemá co nabídnout a já hlupák tak dlouho věřil (je to fantasy, má to být dobrodružné...) že se to zlepší (ne, ono se to zhoršilo!). Pokud máte rádi ecchi a harém a neviděli jste žádné jiné Isekai anime (nebo sníte o kombinaci tohohle všeho), pak jste právě asi našli 5* poklad. Pokud chcete dobrodružství, romantiku, komedii (ok, u té komedie záleží na smyslu pro humor), zajímavý a komplexní příběh, nebo třeba i vývoj postav, pak od tohohle utečte co nejdál. Já to dělám v poslední možnou chvíli. Drop u 11. dílu a 1/10 - čistě za animaci.(21.9.2017)

• DaweForeman

Další tragická postava, která nedokáže zvládat dívky kolem sebe a nechá se od nich v pokleku poučovat kvůli každé drobné ecchi situaci (jak špatně už se na tohle trapný klišé kouká - ale hold Japonci a jejich kultura). Klišé je taky ona reinkarnace ve fantasy světě, kam si hlavní hrdina bere (díky dobré vůli Boha) svůj smartphone s lokálním upgradem a schopnost používat jakoukoliv magii (sice tohle klišé mám celkem rád, ale jeho zpracování je příliš "über"). Díky speciální magii může vytvořit nebo dokázat vlastně cokoliv a zde je největší kámen úrazu, protože zde vytvoří kdejakou pikačovinu nebo v různých vážných situacích je vyřeší lusknutím prstu. Když už mluvím o luskání prstu, tak onen oblíbenej "slip" (uklouznutí) je tak bolestivě předvídatelnej a v některých situacích to naprosto zabíjí jakoukoliv vážnost. Drama si tu člověk prostě neužije a romantiku vlastně také moc ne, protože kvůli tomu, co jsem psal v první větě. Co se týče konce, tak jsem byl celkem překvapen, že to skončilo jinak, než klišovitě, ale zase tam trochu prozradili moc a hlavně pak ještě ta nová postava, která tam byla příliš násilně vpravena a navíc ona záhadnost s otevřeným koncem, kdo to vlastně je. Animace by v mnoha ohledech potřebovala vylepšit - nedetailnost, podivné tvary občas, místy typický ichtylní japonský design. Po hudební stránce nic, co by stálo za vyzdvižení.(20.10.2017)

• Scalpelexis

[Shlédnuta 1. epizoda, drop] Čekal jsem nonšalantní rip-off Konosuby a po dosledování úvodního dílu si říkám: Kéž by, kéž by. Nejenže je to největší generický výplach nápadů spojené s životem ve fantasy světě, ale do nebe volající a až neuctivá lenost cokoliv vymyslet je větší antiafrodisiakum jak zvýšení daní s kapustovou polévkou dohromady. Neskutečně mě baví evoluce teleportace hlavního hrdiny do dalšího světa: V Konosubě se aspoň hrdina projde po chodníku a pak se před vozidlem snaží zachránit náhodnou dámu = kaput. V Re:Zero se hrdina vypraví ne benzínku a při zpáteční cestě se mu něco stane = kaput. Tu něco = kaput. Ale dejme tomu, uříznutý úvod, blbé, ale zvládnu. Nápad s přeneseným mobilem ve mě vyvolává pochybnosti (ale i zvědavost), jak bude schopen ho používat ve světě, kde by měl být praktický jako kámen podel cesty. Jéé, tak já ho mužu nabíjet magií? Cool! A ten Bůh, to je ti prima cápek, když mi dodá aktualizaci map, LTEčko a osobní GPS signál! Počkat, a co peníze? No to je náhodička, vy nabízíte půlku království za mé oblečení (ale proč mi k němu perverzně čucháte?)? Banditi, magie či vaření? Není problém, já jsem zrozená kombinace Bruce Leeho, Gandalfa vol 3.0 a v Michelin katalogu mám 4 hvězdy! Jen tak mimochodem potkám 2 nejvíc kawaii slečinky ve městě, které mě mají za středověkého Brada Pitta. Zíííív, easy. Ano, pochopili jste dobře. Borec je OP až hanba; potkat ho Superman, tak si sbalí svých pár švestek směr důchod a Colossal Titan by byl na hodně dlouhém útěku. Nicméně, když tomu teda chybí jakákoliv vážnost, čekal bych náznak komediálních prvků. Já byl bláhový. Vtipné nejspíš mají být ultrazbytečné karikaturní vsuvky o frekvenci každé minuty, které ale pouze efektivně docilují silné žaludeční nevolnosti, protože vás jejich přítomnost obrala regulérně o 1/10 stopáže epizody. Tak aspoň je to animačně pohledné? Lituji, prachsprostý průměr navozujíc dojem krádeže šablon cizího studia. Otázka se teda přímo nabízí: Má cenu na to koukat? Má. Jen se musí mozek uložit do skříně, neptat se a milovat harémy. Jinak to nevidím. Pokud se to výrazně zlepší, tak se vrátím, ale aktuálně bych utrácel čas platněji hádáním se v diskuzích blesk.cz než tu. Edit: Člověk se mrkne na 5. díl, jestli se to změnilo. Pan OP vyléčí nevyléčitelnou otravu, zahraje si na Sherlocka, sbalí princeznu a ochočí si nejmagičtější šelmu. Lidičky, to je v dámském pohlavním orgánu.(11.7.2017)

• Flatron

Hl. hrdina Touya je prenesený do nejakého stredovekého alter sveta, kde si môže zobrať jednu vec zo starého sveta a tou vecou je čo.. smartphone a ešte k tomu je jeho postava neskutočne naskillovaná čo sa týka mágie, kde väčšian vie ovládať jeden, max. dva elementy on samozrejme bez väčšej snahy vie ovládať všetky elementy. Aby toho nebolo málo stretáva partiu dievčat, ktoré sa ho hneď ujmú a každá tým svojím štýlom sa ho snaží zaujať. Po prvých veľkých víťazstvách prichádza odmena v podobe kráľovej dcéry, mladej princezničky, ktorá sa do neho takmer okamžite zamiluje a zvyšok už iba podľa klasických anime klišé. Hárem sa nabaľuje, on získava stále novšie skilly až do záverečných dvoch dielov, kde sa mu jednotlivé dievčatá vyznajú, resp. ho pobozkajú a napokon princeznička, ktorá je oficiálne jeho nastávajúcou ženou, príjme aj zvyšok dievčat v háreme a je ochotná sa o našeho Touyu podeliť. Toľko asi k tomu, nehovoriac o absolútnej plochosti postáv. V podstate neviem čo pochváliť možno akurát to, množstvo dievčat sa vyskytujúcich v tomto anime. Bez štipky originality. Slabunké 2*.(3.10.2017)