Upiri kralik

Detektivka. Přímočará, příjemná, překvapivá, poutavá a...adjektiva na "p" mi došla. Tak tedy, je v tom i něco humoru. Hlavní hrdina při nepodařené (i když, jak se později ukáže, ne tak úplně) policejní operaci dostane doslova ohněm po držce a přijde o zrak. Oddělení speciálně pro něj zřídí hodnost konzultanta, spíš z pohnutek motivovaných lítostí než důvěrou ve smysluplnost této akce. Ukáže se však, že nemít zrak má svoje výhody, jak pro něj, tak pro kolektiv: slepý vyšetřovatel si jednak vytříbí ostatní smysly, druhak má víc času přemýšlet a dávat si věci do souvislostí a zatřetí, tím, že nevidí, vyžaduje od ostatních, aby mu každou scénu velmi přesně popisovali, což je vybízí ke všímání si všech detailů. Sérií se vine jedna hlavní zápletka a několik vedlejších, podobně jako třeba u Mentalisty. Vrahy a jiné kriminálníky jsm většinou uhodl, děj nicméně nenudí, vše má logiku, díly jsou docela napínavé. Zároveň, jak jsem psal, je tu i dost humorných vložek a scén, většinou souvisejících se slepotou protagonisty: "Měl jsi před sebou strom, vole! To ho nevidíš? - Ne". Mínus hvězda za to, že hlavní zápletka vyznívá dost do ztracena, jako kdyby celý seriál skončil v půlce - ale třeba to spraví další série. ()