poster

Firebase

 • Kanada

  Oats Studios - Volume 1 - Firebase

Krátkometrážní / Sci-Fi / Horor / Válečný

Kanada, 2017, 27 min

Režie:

Neill Blomkamp

Scénář:

Neill Blomkamp

Střih:

Julian Clarke
(další profese)
 • Charlie84
  ***

  Nejzábavnější z Oats kraťasů, který to jako jediný svou přiznanou béčkovostí na ty tři vytáhne. Alespoň jsem se tedy rozhodl věřit, že titulní postava, jež jako by vypadla z libovolných Žhavých výstřelů (pokud si dnes ještě někdo tenhle flák pamatuje) byla svým urputným neherectvím úmyslně over the top. Pokud ne, nic to jednotlivých záběrům na humoru neubírá. Takže tři tak jako tak. Jen mě překvapují absurdně špatné triky na úrovni youtube videí Ježíš versus Zombie . Možná taky záměr?(29.9.2017)

 • JohnCZ
  ***

  Stejně jako u prvního kraťasu musím ocenit i u Firebase velice slušnou technickou stránku a hodně zajímavý nápad, který ale po stránce logiky stojí na velice vratkých nohách (okolnosti vzniku zejména). Prostředí vietnamského konfliktu ovšem zaujme vždy a temná, skoro až predátorovská atmosféra, tu je navozena skvěle. Dějově by to ale opět chtělo dotáhnout do něčeho uspokojivějšího.(30.9.2017)

 • SOLOM.
  ***

  Na rozdíl od ostatních kousků tohoto režiséra, mě to tentokrát bohužel zas až tolik neoslovilo. To ovšem neznamená, že by Neill Blomkamp nedokázal zaujmout mou pozornost. Jen prostě dávám přednost District 9 a přesun do vietnamské džungle nedopadl přesně podle mých představ. Opět to bylo po morbidní stránce velmi slušně zpracováno, ale vizuální efekty v některých scénách dost skřípali (hlavně ty hořící). Nicméně tento chlapík má u mě rozhodně zelenou a těším se na každý jeho další kousek. 50%(16.10.2017)

 • darkrobyk
  ***

  Hororová varianta na Četu. Solidní zpracování, slušné triky, pěkné masky. Říční bůh je destruktivní a má rád krev. Vietnamská džungle skrývá smrtelné nebezpečí, což nemusí být jen domorodci, jedovatí hadi a komáři. Je to kraťas, což ovšem neznamená, že musí jít jen o jakýsi výsek válečných událostí. Nabízí se srovnání s literaturou - napsat rozsáhlý román není tak těžké, jako vyseknout krátkou mistrovskou povídku. Tahle povídka ale v závěru šumí do ztracena stejně, jako když vás budík vytrhne z děsivého snu. Škoda, jistý potenciál by byl.(12.10.2017)

 • JamesSi
  ****

  Vizuálně pěkný, nápady fajn, ale co tím chce Blondkemp vlastně říct? Je to směs myšlenek, co nikam nevedou a nápadů, co jsou vizuálně super, ale neslouží žádnému smyslu. Žádný symbolismus, žádný skrytý význam, jen zaobírání se myšlenkou - nebylo by cool, kdyby ve Vietmamu bojovali paranormální bytosti?(13.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace