poster

Firebase

 • Kanada

  Oats Studios - Volume 1 - Firebase

Krátkometrážní / Sci-Fi / Horor / Válečný

Kanada, 2017, 27 min

Režie:

Neill Blomkamp

Scénář:

Neill Blomkamp

Střih:

Julian Clarke
(další profese)
 • Forsberg11
  ****

  Rovnako dobré ako Rakka, len ešte o niečo brutálnejšie a hlavne násilnejšie. Neill Blomkamp a borci z Oats Studios by mali jednoznačne natočiť celovečerák. Schopnosti na to majú a zmysel pre detaily taktiež. Firebase je medzi kraťasmi po technickej stránke špička, príbehovo to už trochu zaostáva. 80 %!!(5.7.2017)

 • SOLOM.
  ***

  Na rozdíl od ostatních kousků tohoto režiséra, mě to tentokrát bohužel zas až tolik neoslovilo. To ovšem neznamená, že by Neill Blomkamp nedokázal zaujmout mou pozornost. Jen prostě dávám přednost District 9 a přesun do vietnamské džungle nedopadl přesně podle mých představ. Opět to bylo po morbidní stránce velmi slušně zpracováno, ale vizuální efekty v některých scénách dost skřípali (hlavně ty hořící). Nicméně tento chlapík má u mě rozhodně zelenou a těším se na každý jeho další kousek. 50%(16.10.2017)

 • *CARNIFEX*
  *****

  Po "Rakka", tu máme tu ďalší kurva excelentný kúsok od "Oats studios". Akurát sa prešlo z ulíc do "ďalekej" minulosti, bojiska Vietnamu, pričom Ja musím fakt sňať klobúk dolu pred touto "partiou" ľudí, ako mňa dokážu zaujať. To úvodné "intro" na mňa neskutočne zapôsobilo, pričom následne som sa už len viezol na vlne obrovského záujmu, čo to kurva zas vymysleli. Nie každému sa to musí páčiť, no gore, masky sú peckové (!!), samotný nápad s mimozemšťanmi je originálny, takže Ja som samé nadšenie! Navyše, Ja MILUJEM hororové kraťasy (viď môj denník), lebo tie v mnohých prípadoch za tak krátky čas stihnú viac, ako podaktoré sračky z Dark House a podobne .. - 90%(10.7.2017)

 • alchac
  *****

  Tak. A jestli ve velmi dohledné době, kurva, už někdo v Holém Údu nenasype Blomkampovi dostatek dukátů na to, aby se ve svých úchylných emzáckých vizích řádně celovečerně rozparádil, zašátrám v kešeni já, zakoupím letenku do Los Engelsova a zajedu dodávkou šéfům filmových studií předvést aktuálně frčící verzi džihádu v podání nasraného filmového fanouška! Proč by si taky mělo nejnovější hit herního světa, tj. Carmageddon Live, užívat jen importované uzené, že. Tento večerníček s podtitulem „Rákosníček a hvězdy (a pruhy)“ na mě totiž masivně (od slova maso) zapůsobil a přivodil kompulzivní cukání v pravici a záchvat slintavky. Takže MGM, Lišky a spol. – v hlavní roli bych si prosil novopečeného Boha, neboť již Elysijský Kruger mu padnul jak Totenkopf herr Hössovi a i svým vzrůstem se na specialistu pro boj ve vysoké trávě hodí, a stopáž alespoň 120 minut, jo? A samozřejmě vyvrcholení, vyvrcholení!(21.8.2017)

 • Corpsegrinder
  ****

  Sci-fi z Vietnamu je námět co by si určitě zasloužil víc jak 25 minut, obzvlášt v takovým zpracování. River God a jeho design super a jeho způsob čištění pralesa jako variace na útoky US vojáků je dobrej nápad. Dokonce i hlavní hrdina zahranej dobře ačkoliv si myslim že po zrušeným Vetřelci by si tuhle roli zasloužil Michael Biehn. Gore a krve je tu tři prdele. A ani tentokrát si Blomkamp neodpustil narážku na Halo a použil railgun ze hry :))(14.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace