Komentáře uživatelů k filmu (272)

 • Anderton
  ***

  Povedal by som, že najväčšia sila filmu je v tej nostalgii. Lenže to by som musel prvú časť legendárnych básnikov niekedy vidieť. Dejovo je to slabšie, verše ešte nie sú výplodom vyzretého básnického čreva, ale má to šmrnc. Nie tak vtip, ono tu ide viac o tú mladistvú romantiku a múdra starších figúriek. Somrova prehadzovačka, príšerná choreografia pri piesňach v divadle s ešte príšernejšími textami, Filipovský exuje pivo....vlastne áno, aj bez toho, aby som film videl už za dôb normalizačných, je to nostalgia.(25.6.2016)

 • golfista
  *****

  Bez zaváhání nejlepší básníci. Bezchybné herecké výkony, nezapomenutelné malé role Luďka Kopřivy a F.R. Čecha :-)(5.1.2003)

 • Galadriel
  ****

  Příjemný filmík...(27.1.2005)

 • Gemini
  ****

  Šůby Důby Amérika, nezaměnitelné ilustrace, nezapomenutelné texty, řada svérázných postaviček a krásně roztomile dívčí Borůvka - to dělá tenhle skvělý filmeček o životních premiérách, který překonali jen básníci přicházející o iluze. 80%(19.5.2003)

 • Tosim
  *****

  Amatéři! :o)(19.5.2003)

 • Malarkey
  ****

  Kdyby nebyl František Filipovský, tak dám tři, jenže díky němu to naprosto parádně vzrostlo a tak vlastně i jemu můžou Kříž a Matásek děkovat, protože bez něj by v tomhle filmu byly poloviční. Ta scéna, jak tam vycucne ty tři piva naráz, ta je snad i legendární. Já bych ho chtěl vidět dneska, jak tam ty tři piva vyžahne během tří obyčejnejch střihů. Já na to nemám...(21.10.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Film, kde svět získal Štěpána a Kendyho a to se musí náležitě ocenit.(8.6.2006)

 • gouryella
  *****

  Prvni tri basnici jsou vyborni, ale tenhle oba zbyvajici prevysuje.(24.5.2002)

 • Radek99
  ****

  Neotřelý pokus propojit dobově oblíbenou českou teenagerskou komedii (která svého pomyslného vrcholu dosáhla o rok později ve Smyczekových Sněženkách a machrech) a normalizační všelidovou filmovou zábavu se Dušanu Kleinovi povedl bezezbytku - volná série o osudech mladých (později zrajících a ještě později stárnoucích) básníků života se stala velmi oblíbenou a mnohé z ní zlidovělo. Jestliže ale v amerických blockbusterových komiksových adaptacích platí pravidlo, že každý nový díl je lepší předchozího (Hellboy atd.), tak v případě básníků platí pravý opak - každý nový díl znamená kvalitativní sešup dolů... ,,Jó, šuby duby Amerika..." Podobné filmy: Sněženky a machři, Jen si tak trochu písknout(1.11.2008)

 • B!shop
  *****

  Dlouho mi trvalo, nez jsem basnikum prisel na chut, ale ted se na ne pokazdy rad kouknu. Hodne lidi tu resi, kterej dil je nejlepsi, coz je tezky rict, jen vim, ze nejradsi mam prvni dil. Prvni byl proste prvni a i kdyz tu zapletka pusobi jednodusejc nez v pokracovanich, celej film mi prisel takovej bezstarostnej, milej a veselej. Navic tu je pro me nejlepsi "Štěpángirl" Miroslava Šafránková, ktera je takova spravne roztomila, nic moc neresi, proste ma jen rada Stepana. A navic je tohle jedinej film, kde je lepsi nez jeji slavnejsi sestra Libuše. Krom toho je tu spousta znamejch hercu v mensich rolich a jeden lepsi nez druhej (Kopřiva, Filipovský, Čech, Navrátil atd.). Hlavni dvojice Pavel Kříž i David Matásek tu taky nemaj chybu, tohle byla fakt stastna volba, misty to sice Kříž s tim ospalym vyrazem prehani, ale to uz k tomu tak nak patri. Navic tu je spousta super pisnicek a vlasne diky tomuhle filmu existujou ty vtipny animace. Nesmirne pohodovej a milej film, na kerej se vzdy rad kouknu.(29.1.2007)

 • Boss321
  ****

  První a nejlepší díl, ale něco mi prostě brání dát plný počet......(17.11.2007)

 • Faidra
  *****

  To, že svého času vypadala "teen comedy" takhle a dnes vypadá tak, jak vypadá, je pro mě jedním z důkazů úpadku lidstva.(17.12.2007)

 • Jossie
  ***

  Já nevím, ale mě ten první díl zas tak nezaujal . Borůvka byla fakt divná ( jak si mohla vybrat Nádeníčka ), nelíbil se mi Kopřiva ani Čech a vůbec, takovou hru by žádní studenti nechtěli hrát.(12.11.2004)

 • EdaS
  *****

  Klasika, na kterou se vždycky s chutí znova mrknu. Vedle "svěrákovin" patří první tři básnické díly asi k mým nejčastěji viděným českým filmům vůbec.(9.10.2007)

 • flanker.27
  ***

  Z první trojky můj nejmíň oblíbenej. Pro mě jsou Básníci hlavně 2 a 3.(3.10.2005)

 • choze
  *****

  Scénář vtipně reflektující rozervanost mládí, zábavné postavy a vedlejší postavičky (Císlerův rejža, Nádeníček...), perfektní herci a super písničky. V osmdesátkách byl Klein kvalitativně na tvůrčím vrcholu.(16.10.2018)

 • Hal_Moore
  *****

  Tenhle film u nás jede pořád dokola. Poslední dva díly prvním třem nesahají ani po zaschlou špínu za nechty na nohou Štěpána Šafránka.(21.7.2005)

 • genetique
  ****

  Ani neviem a nechápem prečo som sa doteraz všetkým 'Básnikom' toľko vyhýbal. Možno to bude mojou nebásnickou povahou a teda znova som si uvedomil, že sa netreba riadiť názvom. Prvá časť série je nabitá modernou problematikou, úsmevným, mladým a aj poučným príbehom. Na svoju dobu a v tuzemskom poňatí určite obrovský shock! Ale film nestarne a musím povedať, že úprimnosťou a spracovaním dáva stále poriadny knockout aj napríklad takému cool filmu akým sú tematicky príbuzní 'Snowboarďáci'. 80%.(6.3.2008)

 • Eddard
  ****

  Moje nejmilejší série českých filmů. Měl jsem je rád, když jsem byl malý capart (i když si teď nedokážu představit co mě na nich mohlo zajímat:-) ), miloval jsem je na střední a rád si je pustím i kdykoli teď, jako vysokoškolák. Nechci srovnávat kvalitu prvních tří dílů, každý je o trochu jiném období života, všechny však podané nezapomenutelně poeticky a laskavě vtipně. Prolézání gymnázia mám ještě stále v živé paměti... Nechci do toho plést režii, musím jenom pochválit Kleina, za to, jak vedl mladé herce Kříže a Matáska a mnoho malých roliček velkých herců. Nashledanou Štěpáne a Kendy, uvidíme se na vysoké... 80%(23.6.2006)

 • sud
  *****

  Moje srdeční záležitost. Líbí se mi pořád i po bůhvíkolikáté projekci. Stále mě lákají dva vykutálení kamarádi Štěpán a Kendy, Štepánovo nesmělé balení půvabné dívky Borůvky, jejich "Lesní panna na novo", přihřátý choreograf Hugo Snavný Luďka Kopřivy, samorostlý lázeňský Paganini Františka Ringo Čecha a další věci. Tento díl není asi nejlepší z celé série, má ale nejhezčí verše. (Namaluji tvoje ňadra, dvě kuličky z počítadla...).(3.2.2006)

 • Sarkastic
  ****

  Ano, první a také zároveň nejlepší ze všech filmů o básnících. Navíc skvělý Oldřich Navrátil (nepíšu to jen proto, že je z Třebíče) v roli otravného Nádeníčka (to jsem jen vyzdvihl jednu z vedlejších rolí, ostatní se také ukázali v dobrém světle). Avšak žádný z příběhů o Štěpánovi Šafránkovi si u mě nezískal plný počet, tudíž jen 4*.(17.12.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace