Dear Dictator

Komedie

USA, 2017, 90 min

Wyatt Troll
  • BoPo

Komédia, ktorá sa nedrží svojho žánru (vážne debaty o diktátorstve) a zároveň nedrží pokope sama o sebe (nevtipné pokusy o vtip toho typu, že oblečieme hereckú legendu do oblečenia, v ktorom bude vyzerať blbo, hahaha). Základná myšlienka je v pohode a samozrejme sa tu ponúka zrovnanie s filmom Diktátor (v hlavnej úlohe Sacha Baron Cohen). Bohužiaľ z ponúkaných možností zápletky si scenáristi zvolili podivný a hlavne nudný variant, že natočia stredoškolskú komédiu uzatvorenú v garáži, v ktorej sa šourá diktátor. Tá jedna hviezda je hlavne za veľmi peknú tváričku mladej rebelky.(29.12.2018)

• silentname

Neviem čo si mám o výsledku myslieť. Pravda je, že "Dear Dictator" je už od prvého momentu jasná stupidita, no bol som zvedavý, či film zo mňa dostane nejaký ten smiech. No to sa reálne nestalo. Všetci v tomto filme sú divní, chémia tu často absolútne nefunguje a reálne premýšľam, čo si mám o výsledku myslieť. V jadre mám pocit, že záver filmu chce povedať niečo dobré. Niečo v zmysle, že niekedy aj rebel musí vedieť kedy ustúpiť a čo je moc. Lenže je to podané v kontexte, kde absolútne neviem čo si mám o tom myslieť. To je asi aj najväčší problém tohto filmu pre mňa. Michael Caine je pre mňa maximálne strojený a jeho výkonu moc neverím. Najhoršie na tom ale je, že ani kostýmovo sa o nič nedá oprieť, pretože je oblečený do zúfalých outfitov, ktoré tomu moc nepomáhajú. Neviem čo som od filmu čakal, no v jadre tu nie je jediná postava, ktorá by mi prišla normálna. Komédie fungujú ak vieme postavy identifikovať a prihodí sa im niečo, čo je vtipné. Lenže nemali by predstavovať nejaké čiernobiele postavy, alebo nevidíme v postavách žiaden vývoj. V jadre to potom neponúka nič a je to len nuda. Osobne film odporúčať neodporúčam. Mal by ísť niekam na lekciu humoru a naučiť sa ako tvoriť vtipy, lebo toto nefunguje. Sorry. Hodnotenie: D(22.12.2018)

Studentka Tatiana je rebelka tělem i duší. Má pocit, že už ji na celém světě chápe jen jistý komunistický diktátor, s nímž si vydatně koresponduje. K jejímu velkému úžasu se jednoho dne zjeví osobně u ní doma, to když v jeho zemi dojde k převratu. A život mladé rebelky nabere politické tendence a nový směr, kdežto diktátor se musí skrývat. Když se do jednoho filmu podaří dostat Odeyu Rush, Katie Holmes, Setha Greena, Jasona Biggse a Michaela Caina, tedy samé unikátní herce, předpokládám, že výsledkem bude jedinečná kontroverzní satira, jaká tady dlouho nebyla. Skutečnost je ale poněkud jiná. Především není úplně ideální k filmu přistupovat jako k provokativnímu a kontroverznímu, ale jen a pouze ve směru komediálním, načež se všechny postavy chovají divně. Katie Holmes je celou dobu za krávu a neschopnou mámu, která z nějakého důvodu chová obdiv k místnímu zubaři, co jí olizuje nohy, až na posledních pět minut je z ní normální žena. Tatiana je vesměs svými vrstevníky odmítané děvče, které se pár minut ve filmu chová "rebelsky", nečeše se a nosí výstřední obuv, načež se už její postoj ke společnosti ve filmu moc neřeší. Jason Biggs je ve filmu, jen aby byl lákadlem do titulků, přičemž hlavním nosičem ideologie je obstarožní Michael Caine, tedy herec seriozních kvalit a nikoliv komediant typu Jima Carreyho. A až na pár poprav ve své domovině, se jedná o diktátora s vlídnou tváři. Tohle zajímavé osazenstvo se tak nějak potýká s originálním námětem, ale jen pramálo zábavně třeskutým. Absence vtipů v ději je po nějaké době dost znát. Jsou zde asi čtyři scénky, u kterých se dá uchechtnout, zbytek je moc ukecaný. Samotný převrat je realizován ve stylu divadelního aranžmá, na atraktivně pojatou scénu nenarazíte. Nejednou jsem měl ze scénáře pocit, že je dílem improvizace. Od tvůrčí dvojky Addario/Syracuse jsem čekal kvalitnější výsledek. Jejich předchozí počin Bláznivá noc pobavil, tentokrát ale zůstalo hlavně u dobrého hereckého obsazení a neotřelého námětu, co skýtal mnohem víc, než z něj nakonec vzešlo. Zajímavé bude jistě i zábavné hádaní, z jaké latinskoamerické země diktátor pochází, neb název země ve filmu nepadne, vzhledem k jeho namaskování i vlajce se dá ale usuzovat jeho tvůrci zamýšlený původ. 6/10(18.7.2018)

• Lacike

Rebelantska stredoskolacka si dopisuje s diktatorom, ktory u nej najde azyl potom co ho zvrhnu rebelanti. Originalny blaznivy namet, ale spracovanie je strasna nuda. Teenagerka je otravna, Caine ako diktator musi vystupovat v nedôstojnych kostymoch, co bohuzial nepôsobi vtipne ale skôr trapne. Aspon ze na Katie Holmes sa stale dobre pozera a jedinou vtipnou postavou tu je Seth Green s jeho fetisom na nohy. 3/10.(24.3.2018)

Tenhle film jsem vůbec nebral vážně. To hlavně proto, že je to komedie. Proto mi problémová puberťačka, bláznivá matka a senilní diktátor vůbec nevadili. Naopak mě trojice Rush, Caine, Holmes docela bavila. A to i přes obyčejné, standardní výkony. Prostě jsem to všechno bral s ironií a s nadhledem. Nejspíš bych takové běžné komedii udělil čtyři nebo tři hvězdy, ale protože ve filmu zaznělo několik dobrých vět, nasmál jsem se, a také dávám přednost optimismu před skepsí, naděluji plný počet. Já raději rebely než stádnost.(25.3.2018)