Revolt

Velká Británie / Jihoafrická republika, 2017, 107 min

Joe Miale

Joe Miale, Rowan Athale

Bear McCreary

Podla mna to rozhodne nie je take zle alebo amaterske ako niektori tvrdia. Na to, ze to stalo par drobnych, tak to po technickej stranke vyzera dobre a s trikmi som nemal najmensi problem. Nie je to taka pecka ako District 9, ale Joe Miale je mozno podobny nadejny talent ako Blomkamp. NIelen technicka stranka je v poriadku ale Miale vie dobre viest aj hercov a tak aj dramaticka stranka funguje. Dejom to pripomina Spielbergovu Vojnu svetov. Takze znova sledujeme invaziu mimozemstanov z pohladu hlavnych hrdinov (tentokrat charizmaticky vojak so stratou pamäte a sexy doktorka), vdaka comu su nam davkovane len najnutnejsie informacie o celom priebehu. Film neustale strieda pomalsie napinave sceny s dobre natocenou a zostrihanou akciou. Stopaz je tiez kratka. Akurat ku koncu uz filmu dochadza dych a cely to zacne pôsobit trochu stereotypne. Celkovo to pôsobi ako zaujimavy pilot k nejakemu postapo serialu a dalsie diely by som kludne privítal. Som zvedavy na dalsi Mialeho projekt. 7/10.(24.7.2017)

Pokud na sebe chtěl Joe Miale upozornit podobně, jako se to povedlo svého času Neil Blomkampovi s jeho Districtem 9, tak se mu to určitě povedlo. Další důkaz, že jde i za málo peněz udělat hodně muziky, že to jde i bez hvězdných jmen a že i vykrádačka Války světů(byť zkřížená s Terminátor: Salvation a bůhvíčím), může s dobrou režií dopadnout dobře. Přestože má Revolt znaky béčka, víc se hodí napsat (i přes nepříliš zajímavé finále), že je to sympatické nízkorozpočtové scifíčko, které neurazí.(9.12.2017)

• honajz

Spoilery!!!!. Technická stránka věci je skvělá, triky fajn. Ale ten příběh - tak byli to nakonec roboti americké armády, nebo ufouni? A proč zrovna jeho si vybrali jako trackera? A proč tedy byli v tom vězení? Proč tam byla doktorka? A co se s lidmi dělo uvnitř talířů? Proč je vůbec brali, když na zemi je roboti smázli jak malinu? Prostě chlap s babou odněkud někam jedou, sem tam je někdo zastaví, většinou s nečistými úmysly, a sem tam se objeví roboti. Jedno EMP vše zničí. Ha ha, nebylo to tady už? Chlap jako vodič elektřiny a přežije? No, netahajete mne za fusekli.(29.7.2017)

Rozpočet $4miliónyTržby Celosvetovo $8,986▐ V celku taká poctivá snaživá sci-fi nízkorozpočtovka, ktorá má dobrý dravý a drsný spád, fajn herečku, akciu a aj triky na slušnej úrovni. Troška škoda, že herec v hlavnej úlohe nebol vytypovaný niekto výzorovo viac ošlahanejší v podobe vojaka ale ináč pozerateľné. Keď nepreháňam tak je to taký mix Vojny svetov a District 9. /55%/(25.10.2017)

Americký voják speciálních sil se probírá na policejní stanici, kde je uvězněný. Trpí ztrátou paměti. Vedle v cele je francouzská doktorka, která mu říká, že nemá pro něj dobré zprávy. Je v Keni a tu, jako celý svět napadli roboti a všechny kolem masakrují. Připadá Vám to, jako dobrej základ správného „Béčka“? Taky, že je. A když se přidají ještě spekulace, že to není mimozemského původu, ale USA si „čistí“ planetu, tak to získává další rozměr. Nic nefunguje a nic se nedá ověřit. Ústřední dvojice putuje zpustošenou zemí a snaží se přežít. A já se u toho bavil, jenom ke konci mám trochu výhrady, takže lepší průměr.(20.6.2018)

• - V části filmu, kde narazí na fotografa a vedou ho tunelem (cca ve 38. minutě), jsou vidět další postavy, které se však dále neobjeví (nejspíše jde tedy o lidi z natáčení). (PatchmaN)