Revolt

Velká Británie / Jihoafrická republika, 2017, 107 min

Joe Miale

Joe Miale, Rowan Athale

Bear McCreary

Docela fajn scifárna o invazi robotích emzáků, která se může pochlubit slušnou technickou stránkou, solidními herci, neokoukaným africkým prostředím a našla se tu i nějaká ta akce, ačkoliv měla něco do sebe především ve chvílích, kdy se hlavní hrdinové mydlili se zdivočelými domorodci. Jako mínus vidím fakt, že film pokládá strašně moc otázek a nenabízí žádné odpovědi, takže nechává hned několik linek otevřených, což mě na konci nebetyčně žralo. Ale je fakt, že zase ne tolik, takže 60%.(15.8.2017)

Svižná a skvěle natočená akční sci-fi, která působí jako pilot k tv seriálu. Jinak naprosto nechápu, proč tu všichni zmiňujou District 9, když s ním tenhle film kromě afrických lokací nemá naprosto nic společnýho. Pokud se Revolt něčemu podobá, pak spíš Válce světů, Skyline a Světové Invazi. Ale asi se není co divit. Před časem byly všechny akční filmy kopií Taken, teď pro změnu Johna Wicka.(6.11.2017)

Zábavné béčko v atraktivních kulisách a s parádními triky, jehož největší slabinou je scénář, který nedokáže odpovědět na žádnou z otázek, jež od začátku pokládá. Jinak ale spokojenost - má to spád, skvělou kameru i vizuál a dravý McCrearyho soundtrack, který se drží na vlně rytmického a překvapivě i poslouchatelného dubstepu.(12.11.2017)

Podla mna to rozhodne nie je take zle alebo amaterske ako niektori tvrdia. Na to, ze to stalo par drobnych, tak to po technickej stranke vyzera dobre a s trikmi som nemal najmensi problem. Nie je to taka pecka ako District 9, ale Joe Miale je mozno podobny nadejny talent ako Blomkamp. NIelen technicka stranka je v poriadku ale Miale vie dobre viest aj hercov a tak aj dramaticka stranka funguje. Dejom to pripomina Spielbergovu Vojnu svetov. Takze znova sledujeme invaziu mimozemstanov z pohladu hlavnych hrdinov (tentokrat charizmaticky vojak so stratou pamäte a sexy doktorka), vdaka comu su nam davkovane len najnutnejsie informacie o celom priebehu. Film neustale strieda pomalsie napinave sceny s dobre natocenou a zostrihanou akciou. Stopaz je tiez kratka. Akurat ku koncu uz filmu dochadza dych a cely to zacne pôsobit trochu stereotypne. Celkovo to pôsobi ako zaujimavy pilot k nejakemu postapo serialu a dalsie diely by som kludne privítal. Som zvedavy na dalsi Mialeho projekt. 7/10.(24.7.2017)

• honajz

Spoilery!!!!. Technická stránka věci je skvělá, triky fajn. Ale ten příběh - tak byli to nakonec roboti americké armády, nebo ufouni? A proč zrovna jeho si vybrali jako trackera? A proč tedy byli v tom vězení? Proč tam byla doktorka? A co se s lidmi dělo uvnitř talířů? Proč je vůbec brali, když na zemi je roboti smázli jak malinu? Prostě chlap s babou odněkud někam jedou, sem tam je někdo zastaví, většinou s nečistými úmysly, a sem tam se objeví roboti. Jedno EMP vše zničí. Ha ha, nebylo to tady už? Chlap jako vodič elektřiny a přežije? No, netahajete mne za fusekli.(29.7.2017)

• - V části filmu, kde narazí na fotografa a vedou ho tunelem (cca ve 38. minutě), jsou vidět další postavy, které se však dále neobjeví (nejspíše jde tedy o lidi z natáčení). (PatchmaN)