Reklama

Reklama

Revolt

  • Velká Británie Prisoner of War (pracovní název) (více)
Trailer

Země čelí invazi robotů. Odkud přišli? A je možné se jim ubránit i v zemích, kde není zbrojní průmysl rozvinutý tak, jako třeba v USA? Jak si poradí americký voják, který se probere se ztrátou paměti v Keni a jediné, co ví, je, že kolem něj zuří válka? Jedno je jisté... bez odporu se nevzdá. (Martrix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (37)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $4miliónyTržby Celosvetovo $8,986▐ V celku taká poctivá snaživá sci-fi nízkorozpočtovka, ktorá má dobrý dravý a drsný spád, fajn herečku, akciu a aj triky na slušnej úrovni. Troška škoda, že herec v hlavnej úlohe nebol vytypovaný niekto výzorovo viac ošlahanejší v podobe vojaka ale ináč pozerateľné. Keď nepreháňam tak je to taký mix Vojny svetov a District 9. /55%/ ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Neskutečný překvapení. Samozřejmě první věc kterou zmíním jsou levnější efekty robotů, s tím se musí počítat, ale na druhou stránku to není nijak extra bolestivé pro oči a o to víc v šoku jsem, protože to ostatní kolem funguje naprosto dokonale. Atmosféra, prostředí a akce je na perfektní úrovni. Akce je krvavá, přehledná a výborně nasnímaná. Lee Pace je sympaťák a drsňáka mu bez problému věříte. Bérénice Marlohe je doslova celá Moon Bloodgood a ještě asi 100x krásnější. občas sem se nemohl zbavit dojmu, že sleduju Terminátor Salvation. Příběh je jednoduchej, děj svižnej. Strašně moc mě to bavilo, ani chvilku jsem se nenudil. Snaživé béčko jako řemen, které strčí do kapsy úplně všechno, v čem teď hraje Lundgren, Seagal, Van Damme atd. Neskutečně povedené, hlavně řemeslně parádní práce. Zase se tu film drtí přísným metrem, takovýhle povedený filmy by si zasloužili ocenit mnohem, mnohem víc. Kdyby v tom hrál už výše zmíněný Van Damme, jednalo by se o jeho nejlepší film asi za deset let a já bych se dost možná i radostí udělal. Podobný film jako třeba Skyline, Spectral a podobný béčka, jen mnohem lepší. Mrtě bych si dal dvojku a režisérovi přeju co nejdřív větší šanci, protože to co dokázal vytřískat z tak malýho rozpočtu je vlastně fantazie.70%. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

V poslednej dobe sa týchto lacnejších filmov o mimozemskej invázii objavilo celkom dosť a Revolt patrí rozhodne medzi tie vydarenejšie. Režisér je ale viditeľne až moc veľký fanúšik slávnejšieho Neila Blomkampa, hlavne jeho Districtu 9, ale aj ostatných filmov, tých spoločných znakov je tu pomerne dosť, ale predsa len tento štýl stále nie je až tak opozeraný a film si ide aj tak svojou cestou. Film sa tejto globálnej udalosti venuje očakávane len z toho najmenšieho hľadiska, vojak a doktorka spoja svoje sily, aby sa skúsili dostať do relatívneho bezpečia a tak je z toho pomerne priamočiara a nie práve najnápaditejšia cesta z jedného bodu do druhého, ale behom cesty sa im pravidelne udeje niečo nepríjemné a tých slušných sekvencií je tu celkom dosť a aj informácie sú ideálne postupne dávkované a tak ma to až prekvapivo bavilo. Finále by som si možno predstavoval trochu inak, ale ani toto nebolo zlé. S obsadením tu v rámci možností nemám najmenší problém, hlavné duo mi prišlo dostatočne sympatické a aj herecky celkom schopné, takže som im fandil a v priebehu už prakticky väčšinou narazia len na nejaké tie epizódne postavy. Nesklame ani akčná stránka, mimozemské stroje majú slušný dizajn a hlavne efektnú streľbu, ktorá ľudí okamžite rozpráši, vizuálne a technicky je až prekvapivo dobre zvládnutá a tak ma všetky tie prestrelky a naháňačky bavili. Režisér ma prekvapil len v dobrom, síce mu chýba osobitý štýl, ale vzhľadom na nízky rozpočet to po všetkých stránkach zvládol nadpriemerne a film zaujme aj neopozeraným prostredím. Takže ja som nadmieru spokojný, aj s nízkym rozpočtom sa dá ponúknuť slušný sci-fi film so sympatickými postavami, atraktívnym vizuálom a s kvalitnou akciou, dobrá práca. 72% ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Revolt aneb jak GB a JAR natočili Akumulátor 2 :-). Tohle bylo celkem solidní scifíčko, někomu připomínající District 9 (to moc nechápu krom lokací) a Válku světů. Tam už nějaké společné znaky jsou v podobě lodí nasávajících ječící lidičky. Tady se ale nedozvíme proč tomu tak je. Nu a já přihodím Battle Los Angeles. Tam taky partička vymejšlí v ruinách města jde má hlavní emzák čudlík OFF. Britové jsou hlavičky mazaný a tak kde jsou nejlepší lokace pro postapo filmy? No jasně v Africe. Po 80 letech od dekolonizací zlých bílých otrokářů je tam takový binec a ruiny všude kam se podíváš, že filmařovo srdce zaplesá. Kulisy reálné, stačí jen rozestavět kamery a herce. Emzáci byly zdigitalizovaní celkem slušně i způsob jakým sublimovali naší rasu. Je ale divné, že po někom zbyla motorka či ákáčko... Asi to fungovalo jen na měkké tkáně. Z hlediska fyziky byl nejpodivnější ten závěrčný EMP shock, který vypnul kolem sebe lecos, ale veřejné osvětlení dál věrně svítilo, to asi aby bylo vidět na hrdinu filmu. Ten je bělochem, byť tedy zbytek herců byli Afričané, odhaduji že jej BLM zakáže vysílat, protože emzáky má porazit v Africe Afričan a né bílý Amík. To je jasná nadřazenost...! A tak jsem docela rád, že jsem tohle lepší béčko viděl. Bérénice byla docela pěkná čtyřicítka a je škoda že krom techtlí s ní hlavní hrdina neměl i mechtle. Ten sám mi svým statickým neherectví připomínal N. Cage v jeho posledních filmech. Dávám tedy za tři výboje, snad to tu nevypnu... * * * ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

|50%| Nebudu tu vypisovat jisté podobnosti k filmům District9 apod, sice tomu jisté aspekty odpovídají, ale raději nebudu srovnávat. Na to, že je to nízkorozpočták, tak se to celkem vydařilo. Technická stránka, kamera – to vše je dobré. I po akční stránce to není zlé. ½ snímku je super, pak to ale začne váznout a už mě to moc nebavilo. Finále šlo mimo mě, i když bylo akční atd. Pak už to ztratilo ten pravý náboj – alespoň tak jsem to cítil já. Takže ve finále čistý průměr a slabé 3*. Aspoň něco. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • V části filmu, kde narazí na fotografa a vedou ho tunelem (cca ve 38. minutě), jsou vidět další postavy, které se však dále neobjeví (nejspíše jde tedy o lidi z natáčení). (PatchmaN)

Reklama

Reklama