Děj filmu se odehrává v roce 1872. Když příslušníci Církve Ježíše Krista svatých posledních dnů - mormoni - už nemohli snášet pronásledování zabijáků, uchýlili se pod vedení nového proroka Brighama Younga (Charlton Heston) na sever země k velkým jezerům. Tam odolávali nájedzům vojáků, uzavřeli mír s indiány a budovali nový svět. Neměli ale tušení, že se proti prorokovi chystá spiknutí. (šubelinka)

NinadeL

No, je to zážitek. Netušila jsem, že může existovat také čistý mormonský western, ale budiž. Adaptace dobrodružného románu Gary Stewarta je zdánlivě klasický příběh o psanci z divokého západu. Ale při bližším porozumění si můžeme všimnout, že se to celé odehrává v oblasti Salt Lake City v době závěru života Brighama Younga. Život uvnitř církve a města formují snahy o vybudování samostatného státu i jeho plánované připojení k USA. Ale životy jednotlivců a jejich morální kompas nepřipomínají nic, co bychom znali z klasických westernů známých v Evropě. Jedná se tedy o odlišný divácký zážitek, ale ve výsledku to není špatná exkurze mimo klasické žánrové klišé. Berenger je zajímavým antihrdinou, Heston je dobře zvolený na proroka v pozdním věku, Leslie Hope je něžná tak akorát, aby přežila v polygamním manželství. ()

LiVentura

Klasický tv western devadesátých let se skvělým obsazením.. Příběh o sektě.. když překlenete ty pitomé rozmíšky kolem víry "Mormonů" , tak Vám zbude příběh hrdiny, kterého společnost zapudila pro jednu chybu a kvůli které si musí probít cestu zpět k uznání a svobodě. ()

majo25

Mierne netypický, mierne originálny (kresťanská sekta Mormonov) príbeh, ktorý sa odohráva v dnešnom Utahu. Spiknutie, pri ktorom je šéf ochranky najvyššieho proroka až na tom najnižšom rebríčku. Musí dokázať, že nie je ten, kto sektu rozvracia. Na televízny film zaujímavé herecké obsadenie - Berenger (napr. Čata), Heston, Coburn, J.Jones. Za akčné scény sa autori hanbiť nemusia. Musím ale pripustiť, že som bol v problematike filmu trochu mimo, preto mi unikali niektoré veci. Pri tomto filme je fajn byť trochu sčítaný. Hodnotenie: 60% ()

kkarx

Docela nevšední western s Tomem Berengerem v roli fanatického mormonského(!) zabijáka. Zpracováním veskrze TV produkt, právě ale díky neobvyklému prostředí dobře zapamatovatelný. (Viděno před rokem či dvěma) ()

Svadbos

Čiastočne zaujímavý pohľad na relatívne uzavretú spoločnosť, čiastočne historická dráma, čiastočne western a čiastočne thriller so záhadbnou vraždou. Berenger bol aj spoluproducentom. Film bol natočený pre káblovú televíziu. ()