Film, který má svoji atmosféru a odpovídá obsahem době vzniku. Dokonce bych řekl, že ji překračuje a to ve smyslu, kterého si autoři ostatních komentářů zatím příliš nevšimli. Totiž vyvolává otázku hranic kam až může poliejní vyšetřování jít a metod, které může vyšetřovatel použít. Dá se říct, že to soudruh vyšetřovatel poněkud "přehnal", když mu skupinka podezřelých po psychickém nátlaku z jeho strany takto zareaguje a dojde k další vraždě. Tímhle film odkazuje na bezpráví a všemocnost policejních složek, které u nás panovaly za socialismu. Tohle z filmu přežívá, avšak je to zakódováno asi pro většinu diváků jaksi příliš hluboko, jak je vidět např. tady. Proto pro mě jen průměr.(21.2.2011)

Tohle má na svědomí Dušan Klien? To se mi nechtělo ani uvěřit. Jiří Adamíra si protentokrát zahrál vyšetřovatele, ale jeho práce byla vlastně úplně zbytečná. Byla to taková malá šachová partie. Jenže v šachách se dají jednotlivé tahy "předvídat". Přesně tyto konce nemám ráda. No, nemůže být každý den posvícení.(10.12.2012)

5/10 Holy jse skvely, Smida je vyborny a i dalsi pachatele se zhostili ukolu s noblesou - pravda, diky scenari jsme se nedockali excelentniho kusu, ale... Ale ze sondy do policejni prace psychologickeho natlaku, kterou nasledne StB pouzivala nekolik desetileti se mi zvedal DOST kufr. Opravdovy profesionalni humus. Kdeze jsou ti sympaticti policite... "Jednu vrazdu vysetrite, ale druhe nezabranite!" Otevreny konec mi na rozdil od ostatnich docela sedl.(27.2.2010)

Československé psychologické krimi s kvalitním obsazením a zajímavou myšlenkou. Jeden z prvních filmů Dušana Kleina, v němž bych vyzdvihl zejména herecký výkon Jiří Holého. Celkově mi lepší dojem z filmu zkazil poněkud nedotažený a nepříliš jasný konec a také se mi příliš nezamlouvalo Adamírovo provokativní 'pátrání', kdy bez jakýchkoliv důkazů zkoušel různé triky na podezřelé a pravda se nakonec stejně ukázala jinde. Od kriminalisty v jeho podání mi přišly noční telefonní hovory primitivně přesvědčující B. Šmídu k přiznání pod úroveň. Nepovedený konec stál film spadnutí do průměru a jednu hvězdičku.(9.1.2012)

V tomto případě mi z duše mluví komentář "everlong" a snad jenom přidám, že film není ani tak výjimečný dějem, ale atmosférou, kterou rozhodně má. Pro mě velmi zajímavý prvkem taktéž filozofování dvojky kapitán Hájek (Adamíra) - doktor (Záhorský), které tomu také dodalo zvláštní rozměr. No a samozřejmě herci výborní .... do jednoho.(25.11.2012)

• - Film bol natáčaný v Prahe a na Slapskom jazere. (dyfur)