The Lodgers

Irsko, 2017, 93 min

Brian O'Malley

David Turpin

Tony Kearns

Aj keď som čakal, že to bude o niečo vzrušujúcejšie a napínavejšie, sklamaný nie som. Samotný príbeh o kliatbe dvoch súrodencov považujem našťastie na dostatočne zaujímavý na to, aby som pri ňom nezaspal. Len škoda, že horor je to zase skôr okrajovo. Síce sa dočkáme peknej atmosféry, vynikajúceho prostredia a kvalitnej hudby, strašenie nám akosi chýba. Podobne ako povedzme Marrowbone - film si pomaličky plynie bez nejakej veľkej akčnosti. Mínusom je teda najmä dosť veľa hluchých miest. Keďže mám však tieto historické gotické fantazmagórie v obľube, zaokrúhlim to na slabšie 3. Tí pôsobiví vodní duchovia mi totiž budú ešte nejaký čas rezonovať v mysli.(23.2.2018)

• misterz

Jediné čo na tomto snímku má cenu hodnotiť bolo prostredie, v ktorom sa dejová linka odohrávala, či už vonku alebo vo vnútri tej starej usadlosti. A burani boli tiež urobení zaujímavo. No ale príbeh samotný bol hrozný blábol - kliatba, ktorá vlastne ani nebola poriadne vysvetlená a príbeh okolo troch hlavných postáv vyznel tak nezaujímavo a šedivo, že jeho ústrednú zápletku by dokázal napísať hádam už aj prvák základnej školy. A toho strašenia tu tiež mohlo byť viac. Niečo tu síce bolo, ale len hrozne málo (hlavne v závere). Avšak aj tak to nemalo "grády" podľa mojich predstáv, žiadne hororové vyžitie sa nekonalo. Na hranici odpadu. 30/100(13.3.2018)

Čtvrtá hvězda spíš za to, jaký tenhle film býval mohl být než za to, jaký je. Spíš za jeho deviantní, dekadentní i poetický příběh než za to, jak ho tvůrci zpracovali. Já osobně bych v něm tedy rád viděl i cítil ještě víc metafyzického děsu, temnoty a melancholie, přenesl bych jeho děj ještě o pár desetiletí zpátky a konec bych taky napsal jinak, ještě víc tragicky, "Poeovsky". Ale celkově spokojenost bez zásadních výhrad, příjemná hudba, hezké obrazy, zdegenerovaný bratr srostlý s rozpadajícím se rodinným sídlem se myslím dobře podobal na mladého Rodericka Ushera a jeho krásná zdegenerovaná sestra sváděla k vilným představám o nevyhnutelném incestu, chorobném a zároveň předurčeném, posvátném...(10.3.2018)

Zvláštny írsky horor, u ktorého som si vlastne nie stopercentne istý, či sa mi páčil alebo nie. Nejedná sa o ďalší štandardný zárez do haunted house tematiky, príbeh nemá punc tuctovosti a je naopak v mnohých ohľadoch originálny, interesantný a dobre koncipovaný. Hoci majú Nájomníci do prvotriedneho hororu ďaleko, zopár pozoruhodných momentov by sa tu našlo.(18.3.2018)

Docela bych uvítal vysvětlení, co to v tom baráku straší a nutí sourozence zůstat na místě. To je otázka, která zůstala nezodpovězená, což mě docela naštvalo. A druhá věc je, že samotnými bubáky se docela šetří. Občas se tam sice ozve nějaký šepot a dvakrát se tam něco mihne, ale to je málo. Díky tomu je tu prostor pro spoustu hluchých míst, která celkový dojem dost výrazně devalvují. Každopádně přes promrhaný potenciál to vidím lehce nadprůměrně, protože gotická atmosféra je tady nádherná a herci, až na jednonohého joudu, do jednoho parádní. A to mi stačí ke štěstí. 60%(10.3.2018)