Hyperaktívny červenohlavý ďateľ Woody vstupuje do pozemkovej vojny s vplyvným mestským právnikom, ktorý chce strhnúť jeho lesný dom, aby tam postavil svoj vlastný a výhodne ho predal... Woody Woodpecker sa snaží zachrániť zvieratká vo washingtonskom lese pred poľovníkmi, ktorí si z nich chcú urobiť vypchaté trofeje. Spriatelí sa s Lancom, Tommym a Vanessou, aby sa spoločne vrhli do vojny s právnikmi a developermi, a zachránili miestne pozemky, ktoré právom patria ich prirodzeným zvieracím obyvateľom. (TV JOJ)

Baron Noktur odpad!

Absolútna ultrasračka s hercami z toho najnetalentovanejšieho ochotníckeho divadla a s tým najodpornejším, najotravnejším, najretardovanejším a najaviac na-nervy-idúcim animovaným tvorom, aký bol kedy vymyslený. Woody je stelesnenie SATANA!!!! Nenávidím toho retardovaného hnusáka, ktorý každému robí zle a potom sa sťažuje, že mu ubližujú!!! Túto postavu musel vymyslieť totálny idiot, ktorý sa teraz zaslúžene musí smažiť v pekle! 0/10 ()

ModryPlamen

Aj keď sa budeme tváriť, že žiaden seriál neexistuje, nemôžem byť spokojný s výsledkom, ktorý som videl, byť som si predstavoval pred zhliadnutím, že dostanem niečo ďaleko horšie. Príbeh: Lance dostal výpoveď v právnickej firme. Aby zarobil peniaze, rozhodne sa postaviť modrý megalomanský gýč uprostred prírody, ktorý chce následne predať, aby tam mohol niekto bývať. Chcel by som vidieť človeka, čo by to kúpil, aj keď v Amerike, zemi neobmedzených možností, sa vždy niekto taký nájde. Tento nápad sa nepáči nikomu v mestečku, kde sa ten pozemok nachádza, a predovšetkým ďatlovi Woodymu, ktorý bude rôznym spôsobom Lanceovi a stavbárom znepríjemňovať život. Najväčším problémom filmu je, že sa tu nikomu nedá fandiť. Bezkonkurenčne najhoršou a najmenej sympatickou postavou filmu je Lancova milenka, ktorá sa nedá charakterizovať inakším slovom ako krava (vlastne dá, ale to by som už nemohol zverejniť). Jeden príklad: Je v prírode a jej záleží hlavne, respektíve len na tom, aby jej vlasy vypadali pekne. Jedinú dobrú vec, ktorú vo filme spravila, bolo, že sa v polovici filmu zbalí a odíde do päťhviezdičkového hotelu a už sa nevráti. Tú dvojicu pytliakov by som charakterizoval ako paródiu na mokrých banditov zo Sám doma, a to poriadne slabú. No dobre, nebudem tu klamať, u niektorých scén keď sa pokúšali chytiť Woodyho som sa pousmial, ale na vyššie spomenutý Sám doma to nemá ani náhodou. Lance a jeho syn Tommy… Nakoniec ostanem u neutrálu, aj keď chovanie Lanceho nebolo zrovna najsympatickejšie. Najlepšie z postáv obstála strážkyňa lesa (či niečo také) Vanessa, ktorá mi ako jediná prišla celkom sympatická, no je to bohužiaľ vedľajšia postava a nemala moc priestoru. A nakoniec samotný Woody. Tohto ďatla mi bolo ľúto, pretože z neho urobili v mnohých scénach dosť otravnú postavu, a to by s ním človek chcel sympatizovať, ale takto bohužiaľ nie. Ak by bol humor tvorený len padaním či vrážaním do niečoho, nemal by som s tým problém. Lenže došlo aj na grgy, vypúšťanie plynov a aj na fekálie, čo je humor ktorý naozaj nemusím. Vlastne týmto “humorom” zabili niekoľko nádejných scénok, kde by sa mohol človek trocha zasmiať. Ďalšou absolútne zbytočnou vecou vo filme bola šikana. Ak by tam ta jedna scénka nebola, nič by sa nestalo, a možno by to bolo tak aj lepšie, do filmu to samozrejme vôbec nepasovalo. Ďalej klišé scéna, keď Tommyho parta vtrhne do drevenice tých dvoch pytliakov, nájdu vypchaté zvieratá, troška sa tam zdržia, a môžete 100 krát hádať, čo bude nasledovať. Ale aby som nebol len zlý, animácia Woodyho nebola zlá, a som rád za ten skeč ktorý tam pridali po konci filmu. Z tohto krátkeho animovaného skeču, odohrávajúci sa pri Niagarských vodopádoch a pochádzajúci predpokladám zo seriálu je jasné, že seriál je ďaleko lepší. Už len preto, lebo tam Woodymu fandíte a nepôsobi vôbec otravne. Ďateľ Woody nie je odpad!, no film nedoporučujem. ()

silentname odpad!

"Woody Woodpecker" alebo aj ukážka toho, ako sa nerobia filmy podľa kreslených seriálov. Zatiaľ som nemal kandidáta na najhorší film roku 2018, tak už sa konečne objavil. Myslím si, že toto je film tak ukážkovo zlý film, že ani neviem kde s ním mám začať. Môžem povedať, že prvých 5 minút filmu stačí na to, aby človek pochopil, že toto bude bolieť a videl všetky problémy, ktoré s filmom súvisia. Skoro. Ale ešte prv než začnem, tak poviem, že keď som bol chlapec, tak som mal rád Woodyho. Bol vtipný, bol energický a mal skvelé dobrodružstvá. A vedel presne ako ľudí pobaviť. Tento film to nemá v sebe absolútne. V prvom rade si teda povedzme, že tu máme neskutočne otravné postavy, ktoré som nedokázal stráviť po prvých 10-tich minútach a presedel som pri nich skoro 90 minút. Hlavný hrdina Lance je neskutočne nesympatický. A jeho plán o vytvorenie super modrého domu, ktorý bude môcť predať je úplne mimo. Plus už počas úvodnej scénky sa ukáže ako človek, ktorý má peňaženku namiesto srdca. A vieme, že sa bude musieť na konci niečo naučiť, lenže je to lekcia, ktorú sa naučili v milión iných filmov predtým všetci ostatní. A neprináša to absolútne nič nové. Jeho snúbenka je absolútne neznesiteľná. Nie je jediná vec, čo by ma na nej bavila a vďačne sa po prvej polhodine filmu zbalila a už sa nikdy do scenára nevrátila. Možno je to isté pozitívum, no nevnímam to tak. Pozitívum by bolo, keby vo filme vôbec nebola. Čo ďalej? Klišé a klišé. Máme tu úplne všetko. Ženu, ktorá nemá dokopy žiadnu osobnosť, no je novou láskou pre Lanca. Jeho syna, ktorý sa s Woodym skamaráti. Nedorozumenie, ktoré vytvorí vrchol filmu, tyranov, ktorí si budú chcieť ukázať svoju silu. A nesmieme zabudnúť na dvojicu - naštvaný zloduch a blbý zloduch, ktorí budú len proste zloduchovia, ktorí chcú prachy. Herecké výkony sú zúfalé, dejová línia nemá žiadne prekvapenia a humor... tak ten som si schválne nechal na záver. V seriáli bol Woody správne energický, vtipný a dobre spracovaný. Toto je presne opačná situácia. Je neznesiteľne otravný. A okrem toho neustále búra štvrtú stenu. A keď sa to stane, je to viac divné, než vtipné. A okrem toho sa nezaobíde bez exkrementov, prdenia a grgania. A vyzerá to tak že aj sám Woody má pocit, že všetci sme už boli nažhavení na titulky a nebudeme mať sequel. A dúfam, že pri tom zostane. Toto je jeden z najhorších rodinných filmov, čo som mal možnosť vidieť za dlhú dobu a otvorene hovorím, že nemá nič dobré pre dospelých, nič vhodné pre deti a nič zaujímavé pre fanúšikov Woodyho. Toto je proste facka. Obyčajná facka, za ktorú by sa mal niekto divákom ospravedlniť. Vyhnúť sa všetkými desiatimi Hodnotenie: F ()

kaylin

Nemám rád hrané filmy s animovanými postavami, protože to většinou nefunguje. Budiž králík Roger výjimkou. Ale film "Woody Woodpecker" rozhodně nemá na to, aby nějak více zaujal. Rodinný film, kde je od začátku jasné, jakým směrem se děj vydá. A nebojte, tvůrci vás nezklamou, přesně takové to bude. A Woody je tu spíš otravný. ()

misterz

Infantilné ešte aj na moje deti, no keď človek nemá kam kopnúť a je to po ruke, tak je dobrá aj takáto trapošina. Ani baby to moc nebavilo. Našťastie je tu pár scénok s ďatlom, ktoré trochu zvlnia mihalnicu. Na hranici odpadu. 30/100 ()

• Výrobu zajistilo studio Universal 1440 Entertainment, které zajišťuje produkci levných filmů určených na video. Ačkoli byl film určen primárně pro domácí nosiče, tak v Jižní Americe se dočkal uvedení v kinech v několika zemích a utžil 15 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)
  • Natáčelo se v kanadských městech Vancouver a Squamish (provincie Britská Kolumbie), a to od června do července 2016. Rozpočet filmu činil 10 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)