Chyťte ho! (TV seriál)

Get Shorty

Komedie / Krimi

USA, 2017–2019, 25 h 42 min (Minutáž: 49–64 min)

Tvůrci:

Davey Holmes

Předloha:

Elmore Leonard (kniha)

Chris O'Dowd, Ray Romano, Sean Bridgers, Isaac Keys, Lidia Porto, Lucy Walters, Iddo Goldberg, Andrea Good, Omar Leyva, Paul Sparks, Topher Grace, Billy Magnussen, Megan Stevenson, Ryan Begay, Phil LaMarr, Danielle Pinnock, Kristoffer Polaha, Morgan Krantz, Chris Ranney, Ruth Kearney, Loanne Bishop, Oscar Avila, Brian Jordan Alvarez, Sam Quinn, Ruben Rivera Laguna, Sasha Feldman, Sarah Stiles, Paul Alayo, Kevin Broberg, Mirela Burke, Joshua Harto, Anthony Molinari, Celeste Pechous, Cesar De León, Ely Henry, Leonard Kelly-Young, Alex Sawyer, Alberto Isaac, Justin Lee, Nathan Clarkson, Jackson A. Dunn, E.R. Ruiz, Joyce Greenleaf, Caroline Chan, Toby Levins, Patrick Sabongui, Ben Wilkinson, Matt McTighe, Elizabeth Weinstein, Chris Brewster, Alan Arkin, Antwon Tanner, Raoul Max Trujillo, Henry Barrial, Vivian Bang, Peter Stormare, Eric Steinig, Hans Obma, Dan Warner, Christine Elise, Carolyn Dodd, Goya Robles, Alexie Gilmore, Gillian Vigman, Jim Piddock, Rodger Larance, Jackamoe Buzzell, Rob Evors, Lora Martinez-Cunningham, Scott Vance, Dean Norris, Paul Geoffrey, Merritt C. Glover, Paul Adelstein, Peter Bogdanovich, Brad Carter, Tracy Vilar, Sonya Walger, Mark Kubr, Shawn Patrick Boyd, Michaela Watkins, Luis Moncada, Steven Weber, Daniel Bacon, Shannon Chan-Kent, Ron Selmour, Eugene Byrd, Andrew Leeds, Kevin O'Grady, Seychelle Gabriel, Matty Finochio, Joe Minoso, Danny Dworkis, Donavon Stinson, Teala Dunn, Nicole Anthony, Serge Houde, Stephen Lobo, Mike O'Malley, Heather Graham, Crystal Balint, Peter Hanlon, Amy Seimetz, Darrell Britt-Gibson, Laura Spencer, Bel Deliá, Bob Stephenson, Kelly Stables, Felicity Huffman, Mia Barron, Marco Sanchez, Larry Clarke, Katherine Kamhi, Ron Bottitta, Cyd Strittmatter, Darren Dupree Washington, Raymond Cruz, Arthur Darbinyan, Matthew Arkin, Antonio D. Charity, Ursula Burton, Ashley Boettcher, Allan Graf, Dennis Keiffer, Marcus Giamatti, Elise Robertson, Brent Alan Henry, E.J. Callahan, Anesha Bailey, Sarkis Ninos, Juan Monsalvez, Jayce Barreiro, Jessie Liang, Mickey Dolan, Brenda Ballard

Komentáře uživatelů k TV seriálu (12)

Když v polovině 90. let Hollywood sáhl po úspěšné literární předloze a natočil filmovou verzi transformace příslušníka podsvětí do role filmového producenta, vypadalo to na pořádný kasaštyk, zvlášť když se v hlavních rolích objevily tehdejší hvězdy Travolta a Hackman. Výsledek byl ale díky scénáři rozpačitý a film odkráčel do zasloužilého zapomnění. Potenciál byl ale nesporný, a tak se filmaři zákonitě k látce vrátili prostřednictvím seriálu, který využívá možnosti zápletky nepoměrně lépe. Devadesátkový snímek chtěl být víc komedií než krimi, v případě seriálu je tomu naopak. Ne, že by byla nouze o drsnou ironii a černočerný humor, nicméně nečekejte stylizovanou taškařici, ale drsné kriminálníky, kteří nemají nejmenší zábrany mučit a zabíjet. Šéfkou gangu je psychopatická dáma, která za sebou nechává krvavou spoušť, kamkoli zavítá. Hlavní hrdina má sice touhu z toho kolotoče násilí vystoupit, ale je to jak s dlouholetým kuřákem. Vždycky přijde slabá chvilka nebo nevyhnutelná situace, kdy se zase objeví staré instinkty nebo potřeba řešit nastalou krizi obvyklým způsobem. V případě Milese a jeho kámoše Louise používá studio obvyklou, i když poněkud zvrácenou kombinaci vyznavače rodinných a náboženských hodnot, které kupodivu zabijákům nijak nebrání likvidovat živé překážky na potkání s cool stylem, kdy je násilí bráno jako fajn zábava. Herecky funguje seriál bez zádrhelů, tempo je přiměřené a zvraty v rámci příběhu uvěřitelné a funkční. Celkový dojem: 80 %.(6.8.2020)

Sympatický seriál o proměně druhořadého gangstera ve filmového fandu a posléze podnikatele ve filmové branži. Zajímavě, často originálně vedený příběh je protkávaný lehkým slovním i situačním humorem. Celek povznášejí suverénní herecké výkony.(14.12.2019)

Epix je sice malý hráč na seriálovém poli, nicméně jeho dílka stojí za pozornost. Obzvlášť proto, že jejich produkci si můžeme vychutnávat na českém HBO. Po velice příjemném Gravesovi přichází černá komedie Get Shorty s Chrisem O'Dowdem (IT Crowd) v hlavní roli. Vynikající je tu též Ray Romano, který je u nás známý především ze sitcomu Raymonda má každý rád. Příběh vychází ze stejnojmenné knihy, která byla zfilmována už v 90. letech s Johnem Travoltou. Její seriálová podoba si však bere z předlohy jen základní mustr. Miles Daly (O'Dowd) pracuje pro lokální mafiánskou buňku v Nevadě pod vedením Amary De Escalones. Jeho pracovní náplní je především vymáhání dluhů a zbavování se "stop" po nezdařených "obchodních jednáních". Tato práce celkem logicky nevoní jeho manželce, která se před drsnou realitou Milesova života snaží uchránit jejich dceru Emmu. Miles se snaží vymanit z područí psychopatické mafiánky, a když se jednoho dne dostane k srdcervoucímu scénáři z georgiánské Anglie, naskytne se mu k tomu jedinečná příležitost - stane se filmovým producentem. A ve filmařské branži se zkušenosti z podsvětí nesmírně hodí.(11.8.2019)

Get Shorty je jako spolužačka ze střední. Taková na první pohled normální, tuctová holka, které je vám až tak líto, že jí jednou pozvete na rande. První dvě nějak přežijete, při třetím nemyslíte na nic jiného, než na rozchod, ale při čtvrtém se stane zázrak, přeskočí jiskra a vy se do ní zakoukáte až po uši. Nakonec je z toho láska jak trám, plná adrenalinových situací, nevšedních zážitků, ale je vám s ní hlavně tak moc dobře, že jí odpustíte i nějaký ten drobný přešlap. A než se nadějete, tak najednou zjistíte, že spolu trávíte už třetí sezónu.....(8.9.2019)

• Lacike

S filmovou verziou to má spoločný námet o mafiánovi, ktorý sa rozhodne produkovať film. Príbeh je ale už iný a pre mňa o dosť horší. Nezaujala ma žiadna postava. Hlavný hrdina je len radový poskok jednej mafiánky, ktorý sa chce vyhrabať zo sračiek a niečo dokázať. Travoltov elegán, ktorému sa podarilo na čo siahol, ma bavil oveľa viac. No a ani ostatné postavy ma nebavili a ani mi nepripadali príliš vtipné. Satira na Hollywood tu tiež príliš nefunguje. Výsledkom je nudný komédia o pár dementných gangsteroch, ktorí sa snažia presadiť v Hollywoode. Po troch dieloch som to vzdal. Radšej si znova pustím filmovú verziu a to aj vrátane slabej dvojky. 4/10.(11.1.2020)

Na celom seriáli ma najviac zaujímal, alebo skôr výlučne zaujímal, v podstate len vzťah hlavného protagonistu s jeho ženou. Tam sa to nejak vyvíjalo, podporoval som ho, mal moje sympatie. A jeho žena (Lucy Walters) ešte viac. Tá mafiánska linka ma už bavila menej, pretože niektoré vraždy sú fakt prehnané, nie myslím surovosťou, ale proste zabíjaním len tak, pre nič za nič. A vlastne Miles Daly s imidžom vyoranej myši na mňa ako drsňák ani nepôsobil. Ale inak humor vychádzal dosť často veľmi dobre, niektoré časti boli silne humorné.(10.7.2020)

Strasne podhodnocenej serial, o kterym nikdo nevi, ale pro me je to jedna z nejlepsich novinek minuleho roku...(23.5.2018)

Výbornej seroš, jako kdyby spojili síly Tarrantino, bratři Coenovi, Scorsese a možná přiložil ruku k dílu i Clooney. Jsem rád, že jsem na tento zapadlý seriál narazil.(18.2.2020)

Velmi, velmi milé překvapení. Kombinace černého a absurdního humoru funguje hladce. A když se k tomu přidá sametovost hlavního hrdiny, s jakou (až na pár výjimek) proklouzává mezi nástrahami, jde o kvalitní počin, který stojí za to sledovat. Troufám si tvrdit, že srovnatelné, ne-li lepší než kombinace Once Upon a Time in Hollywood a Hail, Caesar!(25.2.2020)

Wow,tak tohlle je fakt pecka.On už ten nápad samotný je dost dobrý,ale provedení tomu dodalo šmrnc.Výborný casting,pořád se něco děje a ani chvíli netušíte jak se to bude dál vyvíjet.Za mě absolutní spokojenost 90%(2.9.2019)

• Kinepa

Viděl necelý první díl a ukončil jsem to ... Nebudu ani hodnotit.(29.9.2019)

Úžasná bláznovina, skôr komédia ako krimi, nikdy neomrzí tento žáner, aj keď vždy od ďalšej série je to slabšie.(12.2.2021)