Chyťte ho! (TV seriál)

Get Shorty

Komedie / Krimi

USA, 2017–2019, 25 h 40 min (Minutáž: 54–64 min)

Tvůrci:

Davey Holmes

Předloha:

Elmore Leonard (kniha)

Chris O'Dowd, Ray Romano, Sean Bridgers, Isaac Keys, Lidia Porto, Lucy Walters, Iddo Goldberg, Andrea Good, Omar Leyva, Paul Sparks, Topher Grace, Billy Magnussen, Megan Stevenson, Ryan Begay, Phil LaMarr, Danielle Pinnock, Kristoffer Polaha, Morgan Krantz, Chris Ranney, Ruth Kearney, Loanne Bishop, Oscar Avila, Brian Jordan Alvarez, Sam Quinn, Ruben Rivera Laguna, Sasha Feldman, Sarah Stiles, Paul Alayo, Kevin Broberg, Mirela Burke, Joshua Harto, Anthony Molinari, Celeste Pechous, Cesar De León, Ely Henry, Leonard Kelly-Young, Alex Sawyer, Alberto Isaac, Justin Lee, Nathan Clarkson, Jackson A. Dunn, E.R. Ruiz, Frederick Keeve, Joyce Greenleaf, Caroline Chan, Toby Levins, Patrick Sabongui, Ben Wilkinson, Matt McTighe, Elizabeth Weinstein, Chris Brewster, Alan Arkin, Antwon Tanner, Raoul Max Trujillo, Henry Barrial, Vivian Bang, Peter Stormare, Eric Steinig, Hans Obma, Dan Warner, Christine Elise, Carolyn Dodd, Goya Robles, Alexie Gilmore, Gillian Vigman, Jim Piddock, Rodger Larance, Jackamoe Buzzell, Rob Evors, Lora Martinez-Cunningham, Scott Vance, Dean Norris, Paul Geoffrey, Merritt C. Glover, Paul Adelstein, Peter Bogdanovich, Brad Carter, Tracy Vilar, Sonya Walger, Mark Kubr

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

Sympatický seriál o proměně druhořadého gangstera ve filmového fandu a posléze podnikatele ve filmové branži. Zajímavě, často originálně vedený příběh je protkávaný lehkým slovním i situačním humorem. Celek povznášejí suverénní herecké výkony.(14.12.2019)

Epix je sice malý hráč na seriálovém poli, nicméně jeho dílka stojí za pozornost. Obzvlášť proto, že jejich produkci si můžeme vychutnávat na českém HBO. Po velice příjemném Gravesovi přichází černá komedie Get Shorty s Chrisem O'Dowdem (IT Crowd) v hlavní roli. Vynikající je tu též Ray Romano, který je u nás známý především ze sitcomu Raymonda má každý rád. Příběh vychází ze stejnojmenné knihy, která byla zfilmována už v 90. letech s Johnem Travoltou. Její seriálová podoba si však bere z předlohy jen základní mustr. Miles Daly (O'Dowd) pracuje pro lokální mafiánskou buňku v Nevadě pod vedením Amary De Escalones. Jeho pracovní náplní je především vymáhání dluhů a zbavování se "stop" po nezdařených "obchodních jednáních". Tato práce celkem logicky nevoní jeho manželce, která se před drsnou realitou Milesova života snaží uchránit jejich dceru Emmu. Miles se snaží vymanit z područí psychopatické mafiánky, a když se jednoho dne dostane k srdcervoucímu scénáři z georgiánské Anglie, naskytne se mu k tomu jedinečná příležitost - stane se filmovým producentem. A ve filmařské branži se zkušenosti z podsvětí nesmírně hodí.(11.8.2019)

Get Shorty je jako spolužačka ze střední. Taková na první pohled normální, tuctová holka, které je vám až tak líto, že jí jednou pozvete na rande. První dvě nějak přežijete, při třetím nemyslíte na nic jiného, než na rozchod, ale při čtvrtém se stane zázrak, přeskočí jiskra a vy se do ní zakoukáte až po uši. Nakonec je z toho láska jak trám, plná adrenalinových situací, nevšedních zážitků, ale je vám s ní hlavně tak moc dobře, že jí odpustíte i nějaký ten drobný přešlap. A než se nadějete, tak najednou zjistíte, že spolu trávíte už třetí sezónu.....(8.9.2019)

• Lacike

S filmovou verziou to má spoločný námet o mafiánovi, ktorý sa rozhodne produkovať film. Príbeh je ale už iný a pre mňa o dosť horší. Nezaujala ma žiadna postava. Hlavný hrdina je len radový poskok jednej mafiánky, ktorý sa chce vyhrabať zo sračiek a niečo dokázať. Travoltov elegán, ktorému sa podarilo na čo siahol, ma bavil oveľa viac. No a ani ostatné postavy ma nebavili a ani mi nepripadali príliš vtipné. Satira na Hollywood tu tiež príliš nefunguje. Výsledkom je nudný komédia o pár dementných gangsteroch, ktorí sa snažia presadiť v Hollywoode. Po troch dieloch som to vzdal. Radšej si znova pustím filmovú verziu a to aj vrátane slabej dvojky. 4/10.(11.1.2020)

Strasne podhodnocenej serial, o kterym nikdo nevi, ale pro me je to jedna z nejlepsich novinek minuleho roku...(23.5.2018)

Výbornej seroš, jako kdyby spojili síly Tarrantino, bratři Coenovi, Scorsese a možná přiložil ruku k dílu i Clooney. Jsem rád, že jsem na tento zapadlý seriál narazil.(18.2.2020)

Wow,tak tohlle je fakt pecka.On už ten nápad samotný je dost dobrý,ale provedení tomu dodalo šmrnc.Výborný casting,pořád se něco děje a ani chvíli netušíte jak se to bude dál vyvíjet.Za mě absolutní spokojenost 90%(2.9.2019)

• Kinepa

Viděl necelý první díl a ukončil jsem to ... Nebudu ani hodnotit.(29.9.2019)