The Monster Project

USA, 2017, 95 min

Victor Mathieu

Phillip Sebal
  • tron

Mám found footage celkom rád. Nevadia mi neznámi herci, (schválne) nízka technická úroveň a ani to, že väčšinou na konci kamera padne na zem a bez vysvetlenia nasledujú záverečné titulky. Čo mi však vadí, to je šetrenie za každú cenu (na začiatku poviem, že nakrúcam v zámku a pritom sa celý nasledujúci dej odohráva v prázdnych izbách nejakého dreveného polorozpadnutého domu), rozčuľujúce, morálne úbohé a nesympatické postavy (tu sú v podstate IBA také), podpriemerní herci (môže sa zdať, že nie, ale opak je pravdou: zahrať vlkolaka chce herecký talent a so cťou to zvládnu len veľmi dobrí herci). Nápad nakrútiť crossover upíra, vlkolaka a démona je detinský a vôbec nefunguje. Podaný je blbo a nelogicky, nevraviac o mizernom rozpočte, ktorý vám značne podráža nohy, ak nakrúcate film s vlkolakom a upírom, čo sú veci, na ktoré potrebujete dosť prachov. Jednotlivé príšerky samozrejme nikdy neútočia naraz a hrdinovia ich porazia tak klišéovitým spôsobom, ako sa len dá. Je tu takisto plno kravín a konín, kedy postavy v panickej hrôze utekajú pred monštrami a potom sa v pohode prechádzajú budovou, kde za každým rohom môže čakať jedna z oblúd a brutálne ich zavraždiť. Vrcholom je však až megaotravný, nechutne ukecaný afroamerický kameraman. Ale aj ostatní sú jedným slovom príšerní. Lezú vám krkom a máte chuť zabiť ich (pseudocool mladá upírka, pseudostrašidlený vlkolak, vodca tímu so záverečným prekvapením, polepšený drogovo závislý týpek...). Nikdy viac. 30%(20.9.2017)

• Marceloo

Po úspechu so strašidelnými internetovými videami sa dvojica kamarátov rozhodne skúsiť niečo lepšie. Prostredníctvom rozhovorov s osobami, ktoré tvrdia, že sú pod vplyvom démonických síl, chcú získať čo najvyššiu sledovanosť. Pripravia kameru, pozvú hostí, vydajú sa do opusteného domu a show sa môže začať. Čaká na nich však omnoho väčšie nebezpečenstvo ako predpokladali. - Vela som od tohto projektu s monštrami neočakával, ale aj tak to je sklamanie. Found Footage forma úplne pokazila celý dej, aj keď námet obsahujúci rozhovory s upírkou, posadnutým dievčaťom a skinwalkerom znie parádne. Záporáci sú sympatickejší ako kladné postavy a v podstate ide len o nekontrolovatelné behanie po peknom dome s prehnanou stopážou. Kamera je v tomto prípade úplne šialená a nepomáhajú tomu ani nekvalitné CGI efekty. Jednou z mála zaujímavých vecí na tomto horore sú postery, ktoré sa vydarili perfektne a dostali sa aj na titulnú stranu IMDb, čo sa u béčkových hororov často nestáva. + herec z The Ganzfeld Haunting a The Girl in the Photographs(18.8.2017)

• tereez

No nevím, myslím, že takhle by se ke svým hostům nikdo chovat neměl. To je pak akorát dusno, všude kozlové, knězové, fetky, prostě nic moc. Je to asi tak bizarní jako Prostřeno se slepicí, rakví, čízekakem a zmrzlou spařenou kachnou dohromady. Hosti akorát tak nas..štvaní ze zábavy. Závěrečné bodování bude jistě naprd. Já dávám jedničku za sexy upírku.(19.8.2017)

• goauld

Už mě unavují tyhle sračkoidní footaagee camera filmy, kdy nějakej totálně vypatlanej amík má přelepenou kameru k oku a točí sračku za sračkou. Fakt nechápu, co na tom pořád ti amíci viděj... Jako, že to je sakra coooooool??? Ne není to sakra cooooool, je to sakra sračka !!!!! Tohle nedá ani jako výplň mezi reklamou TV Barrandov. Totální stupidita toto... Už od první minuty, jsem neustále zuřivě tukal na klávesnici šipku doprava a po 15min neustálého tukání jsem to vzdal tuknul myší na křížek přehrávače. PS: ...a tomu vypatlanci co kamerou prosí rodiče, aby mu poslali zase nějakej ten dolar, bych přál, aby místo toho točení sraček vzal krumpáč do pazour a jal se na pole odvést nějakou smysluplnější práci.(6.9.2017)

• oveckaoa

Zase tak zle bych to neviděl. Viděl jsem daleko horší found footage horory například The Visit. Tady je dobrá myšlenka dát do hororu naráz čarodějnici vlkodlaka a upírku a na konci je to i napínavé bohužel tím to končí. Film nemá vůbec scénář ani logiku (půjdu natáčet s upírkou vlkodlakem a čarodějnicí do baráku se zabedněnýma oknama a ještě na úplněk by nenapadlo snad ani debila). Další věcí je, že se o těch postavách kromě toho, že jeden je indián a musí být v anonymitě a nosí na sobě kameru a ta upírka, že je tatérka nic nedozvíme tím pádem jsou nám buřt. O hercích z toho štábu ani nemluvě postava Jamala mě iritovala od první minuty. Vrchol je pak konec ve, kterém kdosi vyvolává antikrista což už zavání slátaninou. 40 procent(25.9.2017)