Frajer42

Jako největší odborník této filmové databáze, si dovoluji tento seriál naprosto všem doporučit. Velký klenot v současné záplavě všemožných bezduchých seriálových sraček. Velký dík tvůrcům, za tuhle opravdu mimořádně vydařenou mini sérii. Chrochtám si blahem pod vousy. Samozřejmě na výsledku měla velkou zásluhu luxusní předloha, kterou napsal v USA sám život, respektive nesmírně zajímavý člověk T. J. Kaczynski. Každopádně, uchopení a zpracování byla z mého odborného pohledu na jedničku s hvězdičkou. Ani já sám bych to nezvládl tak skvěle. Tvůrci se neuchylovali k tradičním dementním odbočkám ohledně soukromí hlavních aktérů, nýbrž to byl celou dobu totální tah na bránu, kdy toho zaznělo ze soudku soukromých sraček jen to naprosto nezbytné minimální minimum, tudíž neexistovalo vůbec nic, co by mohlo diváky jakkoli rozptylovat. Všechny postavy byly naprosto luxusní a kupodivu mi lezla na nervy pouze otravná manželka hlavního hrdiny. Ovšem, jak říkám, tvůrci neměli potřebu ji tam příliš srát, za což jim děkuji. Nemám opravdu co vytknout, kdo má rád psychologické studie sériových vrahů a obecně psychologické studie vůbec, tak si přijde absolutně na své. 8 dílů je napěchováno k prasknutí. Nechybí stupňující se napětí a nekonečná porce zajímavosti hned z několika oblastí. V každém díle vede seriál diváky k prudkému zamyšlení nejenom nad současným stavem tohoto světa, jeho nehezkou budoucností a zoufalými pokusy jednotlivců o vymanění se soukolí stereotypu a vládou kontrolovaného otroctví, kde zejména lidé, kteří jsou výrazně inteligentnější než většina slepého stáda, ale nedisponují ani vzdáleně srovnatelnou emoční inteligencí, mají obrovský problém s jakýmkoli začleněním se do společnosti a stačí málo, aby se nastartovala v těchto lidech jakákoli duševní odchylka a tito lidé začali svoji inteligenci používat třeba i ke společensky neoblíbeným koníčkům, jako je třeba zabíjení lidí. Krásné, zajímavé, inteligentní a především inspirující. ()

FaithZombie

Ani přes velice silné, závěrečné momenty epizody, se nemůžu zbavit pocitu, že její zbytek byl umělé natahovaný a že by seriálu možná neuškodilo mít o epizodu nebo dvě méně. Za největší plus považuji geniální, herecký výkon Paula Bettanyho, který pro mě Sama Wortinghtona zastínil natolik, že jsem chvílemi až doufala, že mu to celé projde. ()