poster

La casa de papel - Season 1 (série)

Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní

Španělsko, 2017, 10 h 30 min (Minutáž: 70 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Režie:

Jesús Colmenar

Komentáře uživatelů k sérii (9)

 • Alementina
  ****

  Videla jsem prodlouzenou verzi o 13 dilech a mozna prave to natažení děje způsobilo, že na seriálu nevidim nic extra,(7.8.2019)

 • Hanys_
  *****

  No jo. Je to pecka. Španělé natočili tak trochu v Narcos stylu jedno geniální přepadení. Kde prim hrají fakt dobře napsané postavy, a tak člověk odpustí i těch pár prazvláštních náhod v ději. Největší tajemství u mě ale zůstává, proč mnou viděná s1 měla dílů 13.(6.8.2019)

 • zahadum
  *****

  Seriál na svetovej úrovni, napínavé od začiatku do konca. Originálny námet kedy sa kradne aj sa nekradne...jedna hlava vládne všetkým...v našom prípade " profesor " ktorý vymyslí skoro dokonalý plán a najme partiu ktorá to podľa toho plánu má uskutočniť...partia je zmes rôznorodých expertov...medzi nimi sú vzťahy...plus 67 rukojemníkov....policajná vyšetrovateľka...každú minútu sa niečo deje a za jeden diel sa situácia nie raz diametrálne zmení. Sem tam to zaškrípe a logické prehmaty sú pomerne časté ale všetko je to daň za fakt premyslenú akciu ktorá by zlyhať nemala...Som zvedavý na druhú sériu. DonBraso...ten tvoj spoiler kámo....zavrieť ťa do klietky s pánom menom Helsinky aby ťa prehol cez koleno a ....(20.10.2018)

 • Forty-
  ****

  Úžasný pilot by som zaradil k tomu vôbec najlepšiemu čo Netflix vyprodukoval a na ďalšie diely som sa fakt tešil. Bohužiaľ prvým dielom akoby autori vypálili 90% budgetu a celá séria spadla kategoricky nižšie z 10/10 na 7/10. Stále to bolo fajn a príjemne napínavé, ale na vybudovanie lepšej a intenzívnejšej atmosféry by to imo malo mať 6-8 dielov, 13 je moc, už sa tam začali budovať dosť nudné vzťahové linky a podobná vata. Posledný diel bol síce napínavý, ale seriál bez pokračovania pôsobí vyslovene nekompletným dojmom. Mám pocit, že je to dobré, ale nie výborné, čo ma mrzí. Uvidíme čo dvojka.(8.7.2019)

 • KaAjuSshQa
  *****

  Rozjezd celkem v rámci normy podobných námětů, nicméně druhá půlka série začne plynule a s pomalou gradací velice solidně nakládat co se napětí a celkového zájmu o to, jak to dopadne, týče. Také jsem se ve druhé půlce lépe sžil s hlavními postavami (na začátku mě moc nezajímaly). Byť je téma bankovních loupeží v kinematografii poměrně časté (i když poslední dobou ani ne, asi to jde v ruku v ruce s faktem, že doba podobných heistů je asi ta tam) je pravdou, že scénář zde mi přijde celkem svěží, příběh je brán poměrně z lehce jiného úhlu pohledu, než jsem zvyklý a to je ohromné plus. Další klady za vskutku decentní promyšlenost, a výkony herců, všichni na své role perfektně sedí.(5.6.2018)

 • DonBraso
  *****

  V pilotu jsem psal,že se budem vracet v čase a samozřejmě tomu tak bylo komplet první sérii.Jedno se musí nechat,že je to doopravdy z bravurou zpracované.Jede si to po svých linkách,kdy už si myslíte,že lupiči jsou v průseru,tak přijde novej tah(flashback) který rychle vyvede z omylu,že je to vlastně takhle plánované.Tohle je celou první sérií a dovolím si tvrdit,že i v další.Tohle buď budete milovat nebo nenávidět,ale je vidět,že scénaristé se skvělýma dialogama umí.Partička přijde vcelku brzo pod kůži a rozehrává se tu milostné odbočky,které už prostě patří skoro ke každému seriálu.Jednou si samozřejmě člověk řekne,že už je to malinko náhoda či už to sakra nejednu skvělou inspektorku muselo trknout,že to asi bude pan Profesore,ale co.Seriál má dynamit v noze a jede to v neustále v našlápnutým tempu,na který hned navazuje druhá série.Zkouknuto za čtyři dny.95%(22.8.2018)

 • Mouchal
  *****

  Seriál o bandě vyvedených lupičů, kteří vlastně ani nic neloupí. Oni to jsou vlastně všichni moc milí lidé, kteří jen chtějí práci. A tak obsadí jednu budovu, vezmou si pár rukojmí (no dobře, 67 není zrovna pár...) a vesele pracují. Jo a shodou okolností je ta budova Muzeum cenin, kde je zcela náhodou obří tiskárna peněz a jejich práce se skládá z toho si těch peněz co nejvíce natisknout. Člověk samozřejmě nemůže pracovat bez mzdy, že ano? A co je na tom, že jejich mzda je několik milion euro za den... Mají to přece za poctivou práci. Aspoň něco dělají narozdíl od většiny světových politi... Ehm. Radši tohle nebudu dál rozebírat. Co se týče seriálu, musím říct, že mě od první minuty doslova vtáhnul do světa kriminálních živlů a každý z party zlodějíčků mi nějakým způsobem přirostl k srdci. Člověk ví, že by těmto zloduchům neměl fandit, ale jinak to prostě nejde. Jsou krásně lidsky vyobrazeni, každý má své problémy, každý má svou motivaci, proč do toho jít a jejich vzájemná chemie je prostě jedním slovem výborná. Velký podíl na tom mají hlavně skvělí herečtí představitelé, kteří jsou do posledního z nich naprosto perfektní. Člověk vidí, že herecké umění se nemusí hledat pouze za velkou louží. K tomu všemu zde máme skvěle napsaný scénář, kvůli kterému nám tuto vzájemnou hru kočku s myší mezi policisty a zloději seriál nabízí s takovou grácií. Postava záhadného "puppet mastera" Profesora, který má plán i na ty nejnemožnější situace je jednoduše úžasná, ale ani ostatní postavy nezůstávají pozadu. Rozhodně mě La Casa de Papel svou kvalitou překvapil a dal mi jasně najevo, že povedené seriálové kousky můžeme nalézt i zde v Evropě. PS: Zbožnuju tu titulní písničku. 92%(30.8.2018)

 • hony23
  *****

  Naplánovat dokonalou loupež je jedna věc. Jenomže pak přijde na řadu lidský faktor a člověk nikdy neví, co se může posrat. Máme tu fakt luxusní partičku lupičů, z kterých nejde nemilovat pana Berlína, 2 sexy roštěnky, 2 mladé pyjonýry (myslící ocasem), 2 gorily a jednoho tatíka kasaře. Protipól jim tvoří skupina 67 rukojmích a sympatická policistka, která je ale stále pár vteřin pozadu za vynalézavostí Profesora, který celou loupež zvenku bravurně řídí. Střídají se neskutečně adrenalinové pasáže s těmi poklidnými, kdy do děje vstupují mezilidské vztahy, které celý děj skvěle zamotávají. Vše dohromady tvoří divácký orgasmus, který převyšuje všechny podobné seriály od Banshee po Útěk z vězení. Do Španělska posílám velké MUCHAS GRACIAS!(20.6.2019)

 • Locksley
  ****

  První tři díly jedním dechem. Potom se začali chovat jako na školním výletě a začalo se to srát.(12.7.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace