Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

Recenze uživatele vyfuk k tomuto seriálu (4)

Papírový dům (Netflix verze) (2017)

1. a 2. série: Docela zajímavá houpačka. Musím uznat to, že je zajímavé, jak jsem v prvopočátku k seriálu necítil nějaké vzrušení, ale jak čas plynul, tak jsme došli k tomu, že jsem si k postavám dokázal vypěstovat vztah. Což je v celku logické, protože je vnímáte v plné parádě celou dobu seriálu. Spousta věcí je i pěkně vymyšlených a napětí je asi to poslední co by seriálu chybělo. Bez ostychu to dopadlo velmi dobře. I když jsem se s tím dokázal i silně prát. 3. série: Kupodivu asi nejsilnější série. Pro mnoho lidí vaření z vody, pro další smrtelníky další nášup něčeho, co se ukázalo dost jako originální. Dokonce mi přišlo, že v rámci toho, že tvůrci chtěli všechno prohodit do jedné série, tak vše bylo svižnější a logičtější, takže jste rovnou věděli, co vás čeká a co čekat o postav. A zároveň to bylo chytré a dobře udělané. Takovéto vychytávky já rád. Lehce se nám vrátí i Berlín a pokud vám chybí v bance, tak ho zcela s přehledem nahrazuje nový kamarád Palermo. To, co začalo jako nicotné a tuctové pokračování dobrého seriálu se ukázalo jako velmi dobré pokračování. Opět se to neobejde bez nějaké feministické propagace, která jako vždy působí dutě a suše. Plus k tomu nějaké ty vztahové rozmíšky, které navíc pokazí atmosféru poslední epizody. Ta navíc vás docela okrade a stane se nejslabším článkem na novou sérii, která je v nedohlednu. Místo toho, aby se vše vyřešilo v jedné sérii, tak zase musíme čekat na to jak to dopadne v rozkouskované verzi. To je silná škoda. Pokazilo to atmosféru a trochu snížilo motivaci si pustit tu poslední prodlužovačku. Protože stejný problém jsem měl už jenom s touto sérií. Ta se změnila ve zlato. Jenže, budeme opakovat takovéto úspěchy? Velké finále: Dům z papíru jen trochu, hlavně dům dvouciferného IQ, které jenom naplňuje vlhké touhy, kdy postavy jsou neustále v nesnázích, do kterých se ale dostávají svojí demencí. A o scénu později vyjebou z celou armádou. Doslova. Jestli jsou ve Španělsku všichni takhle, tak bych se nedivil, kdyby ta země byla před bankrotem. Ou... Hlavně je perfektní, jak je show designovaná jako porno bez části, která je v pornu potřeba. Jako ta trapná předehra, která ostatní donutí jít na sexuální akci. Postavy rádi mluví o svých koňo a pičidelaz, ale je to jenom primitivní získávání si diváků, kteří asi na toto slyší. A je jim patnáct. Asi. Já fakt nevím. ()

Série 3 (2019) (S03)

Kupodivu asi nejsilnější série. Pro mnoho lidí vaření z vody, pro další smrtelníky další nášup něčeho, co se ukázalo dost jako originální. Dokonce mi přišlo, že v rámci toho, že tvůrci chtěli všechno prohodit do jedné série, tak vše bylo svižnější a logičtější, takže jste rovnou věděli, co vás čeká a co čekat o postav. A zároveň to bylo chytré a dobře udělané. Takovéto vychytávky já rád. Lehce se nám vrátí i Berlín a pokud vám chybí v bance, tak ho zcela s přehledem nahrazuje nový kamarád Palermo. To, co začalo jako nicotné a tuctové pokračování dobrého seriálu se ukázalo jako velmi dobré pokračování. Opět se to neobejde bez nějaké feministické propagace, která jako vždy působí dutě a suše. Plus k tomu nějaké ty vztahové rozmíšky, které navíc pokazí atmosféru poslední epizody. Ta navíc vás docela okrade a stane se nejslabším článkem na novou sérii, která je v nedohlednu. Místo toho, aby se vše vyřešilo v jedné sérii, tak zase musíme čekat na to jak to dopadne v rozkouskované verzi. To je silná škoda. Pokazilo to atmosféru a trochu snížilo motivaci si pustit tu poslední prodlužovačku. Protože stejný problém jsem měl už jenom s touto sérií. Ta se změnila ve zlato. Jenže, budeme opakovat takovéto úspěchy? ()

Série 4 (2020) (S04)

Opakovaný vtip občas není vtipem. Zvláště pokud víte, že humorníček se snaží o další vtip. Viz pátá série, která je k něčemu jako Zeman ve funkci prezidenta. Jedeme opět na dojezd předchozí série, která nějakým záhadným způsobem opět dokázala dostat události jednoho nebo dvou dnů do osmi dílů seriálu. Na druhou stranu musím říct, že z dramatického hlediska jde o vlastně dobré dílo. To je asi důvod, proč je něco takového stále u koryta. Lid je spokojen. Ale za jakou cenu? Primárně musím říci, že zde bylo mnoho pasáží po technické stránce i tvůrčí, které mě baví a prostě mi sedli. Ale nemohu být pokrytec a nevšímat si technické a logické nedostatky. Zvláště poté, co jsem zaslouženě shodil Chalífat. Toto není taková katastrofa, ale když se člověk dobře baví, tak je nejednou slepý. A to platí i pro mě. Proto zde jsou i tací, kteří neoslepli a zůstali při vědomí. Děkujme jim za zachování zdravé filmografie. Nemůžeme zavírat oči, pokud se postavy chovají ku prospěch jiným, z jejich pohledu záporáků, jen aby se prodloužila stopáž a seriál byl zajímavější. To celé zdobí i nějaké to "divčí" gossip drama, které je snad pro každého logicky přemýšlejícího sledujícího. Jistým způsobem je La Casa de Papel Ulice pro větší publikum. A taky trochu více snesitelnější. Asi nejvíce divné je, že zbývalo 5 minut do série a naše postavy se stále nedostali z místa činu pryč. To bylo divné. Minuta a furt nic. Titulky a taky nic. To se asi nedá komentovat jinak než jako naprostá troufalost toho jak milkovat jedno a to samé dokola. Seriál, který měl mít dvě série asi zřejmě dostane pátou a je otázka, zda se u ní zastaví. V tom je to katastrofa, která nezná mezí. Nic netrvá věčně. Bohužel. ()

Série 5 (2021) (S05)

Dům z papíru jen trochu, hlavně dům dvouciferného IQ, které jenom naplňuje vlhké touhy, kdy postavy jsou neustále v nesnázích, do kterých se ale dostávají svojí demencí. A o scénu později vyjebou z celou armádou. Doslova. Jestli jsou ve Španělsku všichni takhle, tak bych se nedivil, kdyby ta země byla před bankrotem. Ou... Hlavně je perfektní, jak je show designovaná jako porno bez části, která je v pornu potřeba. Jako ta trapná předehra, která ostatní donutí jít na sexuální akci. Postavy rádi mluví o svých koňo a pičidelaz, ale je to jenom primitivní získávání si diváků, kteří asi na toto slyší. A je jim patnáct. Asi. Já fakt nevím. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi