Epizody(13)

adamix

Seriál, ktorý je inovatívny a pútavosťou láka ku ďalšiemu dielu, ale podkopáva samého seba lacnými zvratmi a kazí si reputáciu prekrúcaním reality a charakterov postáv, množstvom romantických vložiek (opakujem množstvom) a zbytočným preťahovaním. Nechcel som španielsku telenovelu, ale jednotku v rámci heist žánru, pretože to, čo sa tu deje, je častokrát úplne pritiahnuté za vlasy a nejedenkrát som sa hlasito zasmial od tej (zbytočnej) hlúposti, obzvlášť v posledných dieloch. Ďalších sérii sa obávam, pretože na jednu stranu je to šikovne chytré a na druhú stranu tak blbé, až som sa ostával diviť, do akých divočín sa to vydá nabudúce. Štvrtá hviezda je kvôli mojej zainteresovanosti, ale ak to bude pokračovať ďalej (alebo nedajbože horšie), pôjdem v ďalších sériách nižšie s hodnotením. ()

Gamekeeper77

Nápad je solidní, po delší době seriál typu Prison break, co mě chytnul a jedu díl za dílem. Moc se mě líbí slušný napětí před očekávanýma odhaleníma a jejich úniky z nich. Sem tam mám problém s dialogama, kromě Profesora a Berlína jde často o hloupoučký rozhovory lupičů se základním vzděláním a dost omezenou disciplínou, jejichž největší myšlenkou je to, kde a koho vopíchat. Místo týhle partičky primitivů si měl Prófa vybral tým sobě rovných. A to nemluvim o nesympatičnosti většiny z nich. To je ale každopádně můj subjektivní pohled, takže nenutím, chápu. Jako velkej problém to ale nevidím, stěžejní je pro mě kostra, překvapení a napětí, co mi první sérka nabídla a s tím jsem spokojenej. 85% ()

Mamlas

Po nadějném začátku 1. série v prvních 2 dílech pak už následuje jen zbytečný a sociální balast, otravný, nudný, užvaněný a rozplizlý. Věřil jsem, že na konci série to už nějak skončí. Bohužel. (25%) ()

Rayen1

Logicky je to kravina s plot-holes velký jak Bílina. Ale strašně dobře se na to kouká, má to grady, napětí, trochu humoru, a drží se to podobnyho scénáře, jako Dexter (tím myslím skrytá identita Profesora, kterej je sice kriminalnik, ale držíte mu palce i na nohou, aby ho nechytili). A to já rád. Má to neokoukany herce, který hrajou sympatický postavy (některý víc, některý miň), chytrou zápletku a koukáš na to v kuse, než zjistíš, že už je konec série. Dost dobrý, pohádka o lupičich pro dospělý. ()

palmovylist

Tak jsem si během prvního dílu říkal, co chtějí na celý "loupeži" řešit v průběhu více dílů a ejhle....velmi milé netflix překvapení, které zhruba od druhého dílu vtáhne a nepustí. Oproti prvotním obavám si mě získaly i jednotlivé postavy, kde se jedná o směs velmi zajímavých charakterů a většina z nich je divákovi i více představena, což seriálu hodně pomáhá. Série si po většinu času drží i napětí a zvraty jsou méně logické jen občas, to je při jejich množství pozitivní. Navíc velmi dobře podkreslující hudba. Osobně bych se obešel bez těch vysvětlujících komentářů "vypravěčky"....90% ()

Dejf4

Vzhledem k ohlasu, který tenhle seriál provází jsem lehce zklamán. Samozřejmě je to fajn podívaná, ale na kolena mě to nesložilo. Kouká se na to dobře, tvůrci umějí pracovat se střihem, režií a udržet divákovo pozornost jim jde na jedničku. Ale právě to zběsilé tempo si vybírá daň na chování postav a dírek ve scénáři je hodně. A bohužel jsou až moc očividné. Postavy jsou vykreslené dobře, ale osobně bych preferoval se soustředit na charaktery ještě více. Takhle plno scén je až moc "prázdných". Každopádně ambice na "chytrý" seriál tu nejsou, takže některé mé výtky jsou nespravedlivé. Vy výsledku je to show, která baví a ve svém žánru nenáročné zábavy funguje dobře. 7/10 ()

IZFNP

V mojej televíznej knižnici je La casa de papel seriálové prekvapenie roka 2020 (oneskorene a o to viac, že som seriál 3 roky ignorovala). Úroveň produkcie, inteligencia scenára, spot-on herci hrajúci skvelo napísané postavy a 13 epizód plných napätia, zvratov a epických momentov? Krásnych 10/10. Och a tá španielčina ♡ ()

AnthropOcean

Pútavý a napínavý príbeh so zaujímavými postavami, ktorý má ale veľmi silné telenovelovské tendencie a tvári sa až príliš unikátne na poli žánru, kde úplne taký unikátny nie je. Čo to najviac kazí sú neuveriteľne sprosté logické lapsy hlavných postáv, ktoré sa v podstate stupňujú až do záverečnej epizódy prvej série a neraz mate chut kricat na obraozovku co nie je nikdy dobre znamenie. Stále je to ale kvalitná zábava, ktorá vás len tak nepustí. ()

muti

Tam tri aby som si zapamätal že druhú ani tretiu sezónu už pozerať nebudem. Akože, keby mám 15 rokov tak by to bol asi cool seriál a dal by som tomu 4-5*, ale logika nepustí a tie mexické telenovely sú príliš. A ešte tá deus ex machina momenty ako nevypočutie si všetkých odkazov od mŕtveho, ale len tie prvé, to asi nie...ale keď si v živote vždy hodíte kockou a padne šestka a vždy vyhráte hod mincou, tak môžete byť aj Lucky bitch mastermind ktorému vždy vyjde všetko len vďaka náhode ()

vodkasesemte

Mixing love and business never works. I had to change my profession from thief to murderer. Growing old in a prison cel wasnt for me. You can never know for sure what a guardian angel will look like. I m looking for ppl who dont have much to lose. I m in. Even the most sophisticated plan needs soldiers, and whats better than two Serbs? Jste mrtví. Ty malý český prasata neví, co dělají. If a guy with a gun goes into a place wearing a Mickey Mouse mask, ppl will think hes nuts, that theres gonna be a bloodbath. If you block any radio or telephone communication and point five assault rifles at some 26-year-old kids heads, it doesnt matter how armed they are, they would feel just like scared rabbits. Scared shitless. Courage and heroism have a price. When you are next to me, I find it hard to breathe. Well, breathe, bcs in nine months, you will be left breathless. Monica. Call my wife, tell her to pick up the kids, so we can all go out and celebrate. You must be Shiva, the goddess of fertility. To asi nejsou přesně slova, který chtěla slyšet. Ale co čekala? Je to moc složitý, posralo by se moc věcí. Stačil by jeden John McLain. Tak to šlo rychle. Z autobusu rovnou na věc. With this photo you will go viral? Cože! Měl ji zaháčkovanou a takhle si to posere kvuli hloupý fotce? Jak měla znít přesvědčivě s bouchačkou u hlavy? Calm before the storm. You need more than good sex to be a couple? A proč být pár? Nemělo to bejt obráceně jako mezi tím bankéřem a tou sekretářkou? Jo von je zamilovanej! Co víc by chtěl! Pravý okon, kripl. Oni jim ani nezavázali ruce? Proč? Why did the alarm go off? Arturo, look at me. Kulku do palice, hned. Na to bych čekal. We will make them believe that we came in for a robbery. Tak todle je hodně odvážnej plán. To vysvětluje ten kulomet. A taky ty bankovky - a otevřený tašky. But what the Professor didnt tell us is that they would fire back. The bullet form M16 fires at 3,510 km per hour. Tak to nvm, kdo to přepočítal (1000 m/s - to je x 3,28 myslim). No, skoro. Akorát maj kratší M4, AR-15ky. Takže 2624 km/h. Max rychlost nadzvukovýho letadla. 2 Docela zajímá, jak se to vyvine. Voice changer. What sort ot lunatic with 60 hostages plays games with his negotiator? Hes to calm to be a lunatic. No to je pýčovina. Není divu, že tomu verbík dal 100%. Asi ho uhranula ta kráva s křivým nosem. You think you are fucking Ghandi? Třeba tu pyču, cos naprcal sám? Nebo ty zmrdy, co si dokurvili svoje zdraví? Mají snad vaše civilizační choroby dávat přednost slabým a nemocným jako dosud ve vašem světě? Zaslouží snad kurva, která se dopusitla cizoložství, nějaké výhody? 3 Any questions? No. Good, thats means, I was clear. Bedtime hobby for five months. You are my fucking gigolo. You were everything. The conversation is over. Have you ever fakeg orgasm? Men are programmed to ejaculate within the shortest time. Women, to last the longest time possible. And that fact of nature is sometimes resolved with a fake orgasm. To asi proto, kdyby se na nich ukájelo více mužu - a tedy měly větší šanci otěhotnět. My teacher gave me her mature body every time as if it were my fucking birthday. Bcs they savor their lost youth before it all goes downhill and they age. Já bych ji dal druhou šanci za tu odvahu. A když, tak před zraky všech ostatních. Dyt je to hnusná pýča, normálně se s ní neser. Taková špína. 4 Zabij ji. On ji střelí do prdele. A co tělo? What games did you play at recess as a child? I played cops and robbers. To je správná odpověd. He has a restraining order against him. He can only see Paula every 15 days and he cant go in the house. Svině, ukazujou je v každým seriálu. Dostanete čočku, připravte se. A já nejsem lepší. Já měl jen štěstí. Svině si veme policejní auto a jede za spratkem. Tak tebe bych chtěl dostat do zaměřovače. Omlátil bych jí palici o pult už v tom baru. Svět se musí totálně změnit a začít stíhat skutečné zločiny - proti Božímu zákonu. A thief is, by definition, an incurable optimist. He always thinks everything will be all right. You violated the restraining order. Turn around and stand against the wall. Čím dál lepší. Tadle svině si mislí, že na otce svých dětí nemusí volat ani fízly. Vyřídí si to s ním sama. Tak to nemá chybu. A opět opakuje tu svou kouzelnou větičku, jako by jí dávala nějaký právo nebo vyšší moc nad pánem tvorstva. A když ne, tak co, vytáhneš kvér, ty malá čubičko? Are you going to point your gun at me? Rovnou ho odpráskni malý před očima, at vidíí, co je to za grázla. Vy kurvy vytečete, ale i se svejma mrtkama. Tendle dement se zase sesypal, protože si myslí, že jeho mrtka odpráskla nějakou jinou svini. To je komedie. Vaše životy nemají žádnou váhu. Sešli jste z cesty a nevíte o tom. Zatím uplatnujete jen vaše pozemský/svinský práva. Přitom se vezete jako dobytek na porážku. You cant take it out with that. Už jsem myslel. Lepší by byl čistej prustřel. Zase by krvácela o to víc. Some ppl live okay with bullets in them. Tak doufejme, že byla TMJ. Nádhera! Ještě solnej roztok a mužeme pokračovat. Reality is that it doesnt start with being hit. Právě. Kdybys jednu dostala hned zkraje a neměla si u koho stěžovat, tak by rodina rodina zustala zachovaná (jdu se zabít). If that were the case, nobody would be with a violent man. Tak rpoč sis ho brala? Proč ses tak změnila, aby tě musel sejmout? Realita je, že by ti nic jinýho nezbejvalo. You fall in love with a charming and intelligent man (to jsem já) who makes you feel like the center of the universe (možn zaměřovače - ten pocit teprve poznáš). And when he asks you to change your profile picture and use a picture of your daughter, you think its sweet. And when he tells you not to wear a miniskirt to work, you think I m a woman sho works in a mans world (tak to bys měla jako vdaná žena vědět sama). Hes just being protective. And then one day he raises his voice… you dont have to tell me (jen pokračuj). Its like going down some stairs little bit like in those horror movies. Thats when he first hit me. And finally I got divorced. Jesli to nebylo naopak! Přesně obráceně. Ty čubky začnou bejt odtažitý, jen protože jim chlap nevěnuje dost pozornosti, pak mu začnou házet klacky pod nohy, dokud je fakticky nedonutí jim jednu vrazit, nebo se raději rozvést - na což už spoléhají, protože soudy jim pujdou na ruku a připraví je nejen o děti, ale i střechu nad hlavou, a tím se jim zároven pomstí. Já vás mám prohlídnutý! My sister fell in love with him. And then I reported him. To už na ni bylo moc. Bcs I didnt want my sister to go through that hell. Pozor, ona ji přebrala manžela, a ona neměla nic jinýho na mysli, než ji před ním ochránit! Tak to je krásná pohádka. Do you understan? Dokonale. "The inspector didnt report him until he got with her sister." The police or the judges must belive you. I can feel your helplessness. Nápodobně. Má moc velký zvětšení - takhle mu do toho někdo vlítne jako jednou mně moje lovecká čivava, když jsem střílel ze vzduchovky, a pak jsem jí dával umělý dejchání. We shot a hostage. LOL. Ten čurák se ještě dostane ven na nosítkách. Měl ho trefit na komoru. () (méně) (více)

rasto87

Tento komentár bude u mňa platiť pre celú sériu a všetky a časti. Jednoznačne u mňa najlepší seriál aký kedy bol natočený. Všetko dokonale prepracované a hlavne totálne reálne. Postavy dokonale prepracované, dialógy taktiež. Tento seriál skrýva v sebe kopec ďalších vecí a obsadzovanie postáv. Ja som si jednoducho el profesora zamiloval a taktiež denverov smiech. Za mňa jednoznačne 5* ()

andree182

Spoilery! Solidní první polovina dobrá, pak to dostává strašidelně na frak nelogičnostama. Po půlroce příprav se jim plán kompletně rozpadne po 48h, primárně tím že všichni řeší vztahy a sex? Dokola dávají šanci Arturitovi i když je x-krát podvedl, místo "rozděl a panuj" mají rukojmí +- volný výběh, oblepují se isolepou 1m od lupičů, kteří nic neslyší/nevidí? První 1/2 5*, epizody 10-13 jsem protrpěl aby to skončilo, a ono neskončilo... Další serii již asi ani nechci. ()

panki9922

Dlhšie som sa na La casa de papel chystal a očakávania boli extrémne vysoké. Po prvej sérii tak nejak priemerná spokojnosť. Má to skvelú prvú časť a časti ku koncu. Na druhej strane je to niekedy na môj vkus veľmi naťahované. Postava Tokio mi pripomína brutálnu Nikitu od Bessona. Do budúcna sa ešte teším na Berlina. Čo ma mrzí je fakt, že Profesor mi príde trochu nechcene vtipný a má extrémne veľa šťastia. To nemal ani Michael Scoffield v Prison Break. Mohlo to byť ešte údernejšie a hlavne priamočiarejšie. Samozrejme, nie na úkor vykreslenia postáv (ale aj to je niekedy trochu otravné). ()