Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (série)

Vítejte na představení života (S05E03)

(epizoda)
  • angličtina Welcome to the Spectacle of Life
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, 2021, 50 min

Sierrovou zaskočí zrada a nečekané okolnosti. Armáda utahuje smyčku a Palermo volá do boje. (Netflix)

ALIENka_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

No dobře, musím říct, že trojka nebyla na poměry La Casa de Papel tak špatná. Definitivně lepší než dvojka. Co mě teda brutálně sere je, že Arturo pořád žije! Proboha proč? Zbavte nás utrpení! Neznám nikoho, koho by nesral, tak doufám, že tvůrci vyslyší naše prosby. Ale na druhou stranu mě přestali štvát Tokyo a Palermo. Konečně se z nich stali normální lidi a nechovají se jako úplný idioti. Zase je tady Berlín, kterej plánuje svůj vlastní heist někdy v minulosti se synem. Tohle prostě beru jako takovou výplň. Zatím vůbec nevím, jakej má smysl k hlavnímu příběhu, tipuju, že žádnej, ale na druhou stranu mi to nějak nevadí. Dokonce bych řekla, že mě to baví víc než samotnej heist. Sierra zjistila, že je v prdeli a Tamayo není její kámoš, a dokonce stihla porodit. No panečku, to jsem nečekala (tentokrát doopravdy, i když to zní ironicky). No a pak přichází ta nejhorší a naprosto cringe (českým slovem nelze vyjádřit) část. Ta šílená jednotka. Co to je sakra za lidi? Jak můžou/mohli bejt v armádě? Vždyť jsou úplně padlí na hlavu. Ta celá scéna v tom stanu - nevím, jestli je víc cringe nebo k smíchu. Členové se malujou barvama jako na nějakej karneval a ani nemají pořádný uniformy. Hmm španělská vláda se teda moc neukázala, jestli tohle je to nejlepší, co mají. Hodnocení: už jenom dva díly, díky bohu. Pak si budu muset dát očistu./10 ()

Doomcourier

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První půlka průměrná, zbytek perfektní. Klasicky zas Netflix vymyslel, že místo připravování se na boj, budou mezi sebou postavy řešit traumata z minulosti ( vážně tam tu "LGBT coming-out trauma" scénu museli nacpat?!). ()

pistik odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak toto leti rychlejsie do kanala nez by sa niekto nazdal. Sledovat nove diely piatej serie jeden za druhym (a rovnako tak posobi uz cely serial) je ako sledovat byvaleho kamarata zo strednej, ktory troska ochutnava alkohol. Ani sa nenazdate, pohariky meni za flase, rozbije sa mu manzelstbo, chlasta prvu ligu a nakoniec si uz veselo serie do gati, odpadava na ulici a nakoniec skonci mrtvy niekde v potoku ohlodany rybami. Najskor je vam z toho smutno, potom ste riadne zanho a nanho nastavny a nakoniec je vam uz len z toho smutno, ze takto zle dopadol. Pricom na zaciatu mal pekne nasliapnute na slubnu karieru. A takto isto posobi La Casa de Papel. Z paradneho serialu sa prehupol do nezmyselneho tliachania, nelogicky na seba navazujuce sceny a dejove zvraty a chut to cele vypnut a pustit si radsej monoskop na stv2 ()

Jan.Cada1

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Lepší než dvojka, to určitě. Se starými díly je to však pořád nesrovnatelné. Tvůrci hold měli větší rozpočet a místo chytrého scénáře sází na velkolepou akci, která určitě není špatná, ale prostě už to není ono. ()