Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (série)

Spousta životů (S05E05)

(epizoda)
  • angličtina Live Many Lives
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, 2021, 55 min

Tokio se nemůže dostat z kuchyně a v dešti kulek vzpomíná na svoji první lásku a setkání s Profesorem. (Netflix)

Houbiczska

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jó, Money Heist byl vždycky ten seriál, u kterého jste jásali jak je to všechno strašně logické, inteligentní a překvapivé, ale pátá série je přesný opak a tvůrci byli asi na fetu, když ji vymýšleli. Nelogičnost za nelogičností, nesmysl za nesmyslem a pokud je tohle někdo schopný akceptovat, tak je blázen:D ()

ALIENka_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Já se omlouvám, ale tohle fakt nejde. Fakt ne, tohle je opravdu hrozný, naprosto příšerný. Já vám říkám, že jsem se snažila ignorovat, přehlížet a odpouštět, co nejvíc kravin to šlo, protože si pamatuju, jak dobrej byl tenhle seriál, když začínal, a pořád je mi smutno z toho, co se z něj stalo. Ale už to fakt nejde. Nenávidím tuhle sezónu ( ne že by čtvrtá a třetí byly nějak skvělý teda, vlastně to pořád pokračuje v podobně špatným duchu..), co s tím Netflix udělal a tenhle díl ze všeho nejvíc. Jestli si chcete přečíst pořádně nasranou recenzi, tak tady ji máte. Nikdo tady neumí střílet (dokud to samozřejmě není příhodný) - ani ta rádoby elitní skupina vojáků. Hmm trochu divný.. Ty přestřelky jsou teď prostě už jenom totální nesmysl, nic víc než nekonečno nábojů a žádnej zásah. Pak tady máme chvilky, kdy spolu všichni mají romantický diskuze, jako by vedle nebyla parta lidí, co je chce zabít. Protože určitě začnete s někým mluvit o tom, jak ho milujete uprostřed přestřelky. Monica se rozhodla, že se zdroguje. Prostě co to sakra má znamenat toto. Alicia je teď asi s Profesorem nebo netuším, co má za lubem. A uprostřed přestřelky vybírají jméno pro dítě!! Jméno do prdele! Však na to budete mít spoustu času potom! Parta lidí se vás snaží zabít, haló!! Vojáci se baví nejvíc nahlas, aby je všechny slyšeli. Tokyo má superhrdinský síly, chytne granát uprostřed letu a hodí ho zpátky, dokáže zabít vojáky skrz malou dírku ve zdi.. Já mám dost, dámy a pánové! Co je tohle za blbost! A taky Tokyo je mrtvá. Bylo by mi jí o dost víc líto, kdyby to tak neprotahovali, proboha! Ona si tam ještě povídá s Riem skrz podlahu! To mě poserte opravdu... A neříkala, že má v sobě pět kulek? Ona tam střílí, jako by nic. Tenhle seriál mě zabije. Zabije!! Hodnocení: dejte to pryč, mně se z toho dělá mdlo/10       ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Keď Jean Reno prežil 22 výstrelov musí mladá sebavedomá žena Kokava nad Rimavicou vydržať ešte viac. Na fanúšikov seriálu zapôsobil tanec Kokavy nad Rimanicov so Šoporňou zrejme rovnako ako legendárny Vega v Pulp Fiction, elitní strelci z armády Kokave nad Rimavicou nevpálili ani jednu guľku do hlavy a Vyšné Hágy si všimol pripnuté granáty na Kokave až tesne pred grande finále, ale keď ja udelím LCDP 3* to je ekvivalent 5* ktoré má každá jedna epizóda od svojich najskalnejších...jedna z najlepších epizód seriálu. ()

CinemaRanger

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Menší recenze první poloviny: První epizoda velmi slabá, hodně nudných flashbacků a tak trochu rekapitulace toho, co se děje. Druhá je na tom lépe, celý díl je jedna velká akční sekvence, bohužel ten konflikt je dost uměle vytvořen a slouží jen, aby se divák nenudil. Zato od třetí epizody už je to to plnokrevné LCDP, které mám tak rád. Třešničkou na dortu je toto menší velmi emotivní finále. ()

strelenaL

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Spousta emocí a indicií které Vás vedou k nejsmutnějšímu konci. :( Opravdu jsem nečekala že se to stane, ale žijme život naplno a když se ten jeden nepovede možná dostaneme šanci číslo dvě. Prostě mi ty scenáristé nechají umírat mé nejoblíbenější postavy. :'( ()

maruna0007

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jedna z nejlepších epizod. Španělé to mají velkolepě natočený, opravdu klobouk dolů. Hudba jede na 110% a já jsem do toho pěkně zažraný. U závěrečné pasáže jsem byl plný emocí. Mazec.... tohle budu ještě chvíli rozdýchávat. Čekání na druhou polovinu závěrečné řady bude peklo.... chci další díly a to okamžitě! 3. Prosinec tady bude naštěstí za chvíli, tak to budeme muset vydržet. :-) ()

Drirr

Ze seriálu, který dokázal překvapit svými twisty a pointami a kde člověk zpravidla chápal motivace a chování postav se stal v páté řadě seriál, kde se hodně hodně střílí (ale nikdy nikdo nikoho kromě lupičů v pravou chvíli netrefí), kde se hodně přitom střílení pseudofilosoficky hovoří a kde kromě zásahovky jsou i ti nejelitnější z elitních vojáků de facto retardi, kteří si nedokážou poradit se desítkou emočně labilních lupičů. Ne opravdu, ta impotence všech ozbrojených složek už přestala být snesitelná. Když si k tomu přidáte, že většina postav v čele s Tokio začíná být fakt otravná a že seriál divákovi začíná až podivným způsobem cpát furt dokola věci jako "fuck systém, nejdůležitější je svoboda" nebo "nelepší věci jsou ty, co si ukradneš a co když u toho někdo zhebne", tak z toho vychází úpadek na hraně koukatelnosti. Asi to dojedu ze setrvačnosti, ale tahle věc měla opravdu skončit s tou první akcí. ()

Doomcourier

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na jedné straně vidím poutavé zpracování, dobré efekty a hudbu, ale na straně druhé jsou zbytečně natahované scény a halda nelogičností, teda vlastně naprosto věrohodných scén (každý přece dokáže udělat naprosto bezchybný "Granátový Greatest":D) ()

Cermbo

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První polovina páté série se celkem dost povedla, napětí by se dalo krájet. Nesmysly, vyloženě až trapné přestřelky a klišé situace však opakovaně bijí do očí. Konkrétně této "mid season" epizodě už dost škodily opakované, otravné flashbacky, které ve výsledku neměly žádnou extra novou informační hodnotu. ()

pistik

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

To smad ani nemyslia vazne. 60% casu uplna zbytocna, dej nijako neposuvajuca vata, 20% uplakana chaba melodrama a zvysnych 20% chaby dej. Hroza kam to dospelo. Za tychto par dielov som zacal drzat palce vojakov aby ich rozstrielali ako reseto a aby profesor skoncil vo vreci s balvanmi niekde na dne atlantiku ()

Aleix

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak jak jsem hodnotil po dvou seriích 5* tak poslední je docela výbuch. V negativním slova smyslu. Ano z profesora udělali muže, který i chybuje a začíná se mu poprvé plán kazit ,ale ty souboje a přestřelky jsou tragické. Jako v Hongkongským bijáku z 80.let. Nutnost stále řešit milostné hry mezi dešti kulek ,elitní armádní tám z tuctu špinavců ,kterej se nechá oddělat pár amatéry. S jídlem roste chuť a evidentně se tvůrci docela přežrali. Jsme v půlce 5 serie a jsem zvědav kam až jsou schopni zajít. Třeba profe ve sklepě banky má ukrytou raketu a společně odletí na měsíc v plánu Luna. Ach jo ... ()

LachtanShows

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak takhle emotivní (polo)zakončení jsem nečekal. Nevím, zda už jsem u La Casy kdy uronil jedinou slzu, tady jsem už je ani nespočítal. Závěrečných několik sekund jsem fakticky nedýchal. Totální masakr! ()