Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

JoseBenes

Návykový, ale frustrující seriál, o kterém si jeho scénáristé myslí, že jsou extrémně chytří. Ve skutečnosti je plný nesympatických postav, které jsou...hloupé. Jak jinak nazvat dva vedoucí policisty, které ani náhodou nenapadne, že je někdo napíchnul / umístil jim někam do stanu (když byl ve stanu cizí člověk) nebo přímo na ně (oba byli v bance s lupiči) štěnici a místo toho, aby začali hledat detektorem zdroj signálu, začnou se podezírat a obviňovat navzájem? Končím po druhé sérii, zajímalo mě, jak dopadne ten heist. ()

rudess

Po dvoch sériách musím úprimne povedať, že som sklamaný. Malo to geniálny nápad, výborný cast a skvelý rozbeh, do toho ešte tá ľubozvučná španielčina... Ale čím ďalej, tým viac to strácalo tempo, ba priam miestami sa naťahoval čas tak veľmi, až to nudilo. Ale dajme tomu. Najväčším problémom tohto seriálu je však častá nelogickosť a iracionalita mnohých mnohých situácií, činov, udalostí, priveľa šťastných náhod, až sa to, bohužiaľ, stáva neuveriteľným a niekedy až v skutku smiešnym. Hlavne, keď berieme do úvahy, ako totálne to malo byť všetko rokmi premyslené... Škoda. ()

venca163

Viděl jsem jednu sérii a i to hlavně proto, že mě nadchla myšlenka trénovat si poslech španělštiny (jsem max á nula). Nechci se tomu moc posmívat za to, že celá ta myšlenka je dost trhlá a neuvěřitelná, ale radši za to, že se to prostě šíleně táhne. Přes všechny ty srdceryvný vypravěčský momenty se stanou tak tři události za epizodu. Co mi taky chybělo, byla byť jediná postava, který bych upřímně fandil. #mněchybělspád (65%) ()

herr_carter

Perníkový táta, Narcos, Hra o trůny a LA CASA DE PAPEL....jestli nevíte, co mají tyhle seriály společného, pak vězte, že se řadí k tomu nejlepšímu, co bylo vůbec kdy natočeno...Bella Ciao všem předsudkům a pochybovačům, bella ciao kvalitnímu a dlouhému spánku v posledních 4 dnech...ryzí nádhera i díky hercům a španělštině, tuhle písničku, která provázela celý seriál zatím nevím, jak dostanu z hlavy - mám depresi, že už je konec....................moje hodnocení = 10 z 10. ()

LuciusWlk

Papírový dům byl pro mě véélkým španělským překvapením. Především v té jinakosti a perfektní dějové linky. Špaňelé namíchali výbušnou směs napětí, která byla velmi pěkně fázovaná a já se musel dívat. Jenže. První dvě série, tedy tiskárna cenin, mě uchvacovala svou geniální propracovaností. Užíval jsem si, jak byl Profesor vždy o tři kroky napřed. Dá se polemizovat o realnosti a skutečných možnostech, ale o tom to není. Šlapalo to pěkně a až na pár sebeparodizující ch policejních přístupů, by to asi, mohlo fungovat. Naproti tomu 3. a 4. série postrádá onu dokonalost. Ono to je sice dokonalé akční a příběhově porozumitelné, nicméně, celý plán je stavěn hodně na náhodě, resp. na chování davů, což ne vždy tak funguje, především se nedá spolehlivě odhadovat, tak jako protokoly. V národní bance je více akce, je více emotivní, je více průserová, je více šitá horkou jehlou a efektností a policie je více sebeparodizující. Opět šťastný prázdný obchod na nejdůležitějším místě. Zůstává ale mnohem více otázek, které, ač nerad, vyskakují v průběhu děje. Ono by to vše nevadilo, ale natahování a využívání popularity, může být cestou do pekel. Takhle to mohly být 4. série nadprůměrné sledovanosti a polularity a tečka. Zůstala by sladká příchuť a spokojenost. Jenže, ona 4 řeada není konečná a tak mám celkem obavy, že se tvůrci uvrhnou do absurdit a celou sérii nakonec strhnou. Tak, snad se to povede. Snad. ()

Rousse

Když jsme pořídili tu úžasnou vymoženost zvanou Netflix, začala se pochopitelně řešit otázka, čím začít? Čím si rozšířit naše kulturní obzory a doplnit ty zásadní mezery v přehledu nově vznikajících seriálů. Ano, pochopitelně - první volba byla tahle pecka. No a možná právě proto, že tohle je přece ta pecka, tak očekávání u mě bylo velké.... a o to větší bylo zklamání. Jako Profesor a Raquel, tam to funguje se vší parádou. Komisařka mi sedla a zamilovala jsem si její postavu od prvního záběru tužky vjíždějící do vlasů (taky jsem dřív nosila do práce takový drdol s tužkou:-). O to větší fail pro mě byl ten zásadní myšlenkový zvrat na konci 2. série, kdy zcela zásadová matka malého dítěte prostě řekne "jo, tak v klidu, jdu do toho." I Berlín se mi hodně líbil - byť Narcis s velkým N, samolibý až běda, ale ten herec si to užíval a prodal to za plnou cenu. Kdo mě teda neuvěřitelně točil, byl ten drzý smrad Tokio. A s každým dílem mé antipatie vůči ní rostly a rostly, až jsme se dostali ke 3. sérii a to jsem řekla stačí, tohle nedávám.  To napětí v prvních 2 sérkách funguje úžasně, opravdu skončí díl a už potřebujete pouštět další. Jo ano, jsou tam logické chyby - odkazují na ně už uživatelé přede mnou - jako např. objem a váha peněz - jak to jako dostat ven jen tak tunelem? Kde vzali ty čajové svíčky z Ikea na pohřební obřad - to je asi běžný inventář tiskárny cenin:-) apod., ale funguje to a mávnete nad tím rukou.... ale pak začne 3. sérka, blbka Tokio si řekne, že se nudí a všechno jde do kopru... Takže za mě 3 hvězdy za první 2 sérky a šmitec. ()

purekritik

O partigiano portami via, o bella ciao, bella ciao, bella ciao ciao ciao, o partigiano portami via, che mi sento di morir. Lahůdka ()

joora1

Jeden z nejnapínavějších seriálů, které jsem viděl. Spousta zvratů a překvapivosti. Je to jízda nahoru a dolů, kdy si myslíte, že vás nic nemůže překvapit a stejně něco neočekávaného přijde. Přemýšlel jsem spíš na hodnocení na 4*, protože mi lehce vadila ta přílišná snaha o romantickou vložku. I přes profesorův naprosto geniální a do detaiu vymyšlený plán by toto mělo zůstat v pozadí všech aktérů. Ale jinak nemám co vytknout, herci jsou skvělí, každý má prostě svou osobitost a přínos. O napětí už jsem psal na začátku, malákdy mám touhu u seriálu koukat zběsile po sobě na další a další díly, ale tady to prostě tak je. Jsem rád, že se točí další série, protože se vždy na další díly těším. ()

Lukoboss

Má to tak vysoký hodnocení, je to ve španělštině a navíc o bankovní loupeži - no těšil jsem se na to jak malý děcko na zmrzlinu, a to jsem asi neměl dělat. Po první sérii (a musím uznat, že dokonce už po prvním dílu) jsem si říkal, co to jako má být!? Námět je OK, herci vybraní dobře, celkem se mně líbí i ta myšlenka s tiskárnou (tzn. ne klasická bankovní loupež), ale panebože, co to chování postav? A kde je nějaká logika? A ty náhody? Vybraní jsou specialisti (profíci) na všechno možný, trénujou a promýšlí to všechno 5 měsíců, aby to hned v prvím epizodě pokurvila hlavní vypravěčka. Ale jsou tam i další, kteří dělají nesmysly. Co třeba týpek, kterej jede na koksu a je výhlášenej bitkař, kterej se ničeho nebojí - sráč numero uno, kterej ani jednou na nikoho nevyjede, přestože má možnosti i důvod. Vůbec se jako profesionálové, kteří jdou za největší loupeží v dějinách, nechovají - ani jeden z nich. Podobně je na tom ale druhá strana - policie. Hlavní vyšetřovatelka/komisařka - nejlepší v oboru (ale s psychickýma problémama, aby to neměla tak jednoduchý). Dělá chyby, kazí, co se dá a když už to vypadá nadějně, nějakou "náhodou" se to zase nepodaří. Stejně tak "Profesor", intouš, kterej na začátku myslel i na nemožný, vytvořil plán na milion scénářů, který by mohly nastat, navíc na své motorce je všude o pár minut dřív než policie, je skoro jako superman. A pak zase on udělá ve své neomylnosti nějakou debilní chybu. Jasně, je to seriál a musí to být napínavý, ale co je moc, to je příliš. Uvidíme, jestli se to dál posune výš, ale zatím je to spíš zklamání! EDIT 9.5.2020 Po druhé sérii musím jít s hodnocením dolů, protože nesmyslů přibývá, i když je snaha tlačit na napětí. Ovšem když si vezmu scénu s motorkou, kde zásahová jednotka a několik sniperů na střechách není schopno trefit cíl, přestože jede kousek od nich, musel jsem se fakt smát! Takhle ne, takhle fakt ne... EDIT 10.5.2020 Je zřejmý, že to původně mělo mít jen dvě série a tak by to vlastně bylo nejlepší. Třetí řada je jak telenovela, neustále se řeší nějaký vztahy a city, o nějakou loupež zase tak moc nejde. No a vůbec... ukradnete miliardu Euro, jste za vodou, tak proč byste o dva roky později šli zase vykrádat nějakou banku, navíc se superzabezpečením!? To nedává smysl. Krom toho celá skupina jsou nejhledanější zločinci na světě a ani nezmění image. Hmm tomu se říká odvaha! Vyloženě dobrej byl akorát závěr posledního dílu (cca 10 minut), a to je na celou sérii dost málo. P.S.: A co jako mají znamenat ty davy "fanoušků", kteří podporujou lupiče přímo před bankou!? EDIT 11.5.2020 Ve čtvrté sezóně absurdita dosáhla svýho vrcholu. Logika je úplně v kýblu, chování všech postav je naprosto dementní, vztahy ála jihoamerická telenovela ještě sílí a do toho všeho dva "stěžejní" prvky. Jedním z nich je holohlavej rasista, že je vedle něj i Rambo úplnej čajíček - protože on má sice neprůstřelnou vestu, ale stovky výstřelů z automatických zbraní ho netrefí vůbec, dokonce i výbuch granátu je málo. No a zadruhé je rok 2020, takže hrajeme na gender atd. - zamilovaní chlapi do sebe, líbající se chlapi, do toho má přijet bratranec a ejhle, on se zatím nechal přeoperovat na ženskou (toto jsou naprosto zbytečný scény, který jsou tam fakt vložený jen kvůli korektnosti). P.S.: Navíc umřela moje oblíbená postava, v podstatě jediná, které jsem tam nějak fandil. Jde to do kopru, na další sérii se vlastně ani netěším! EDIT 22.1.2022 Dodíval jsem se na to ze setrvačnosti a se zatnutejma zubama. Už se mně ani nechce komentovat, co se z toho seriálu stalo. Ve výsledku hrozná sračka hodná scénářů telenovel. Víc se řeší vztahy než samotná loupež, k tomu ta "superžena" na straně zásahové jednotky, která má být drsná jako šmirglpapír, ale přitom je neskutečně k smíchu. Za mě obrovský seriálový zklamání a jsem rád, že už je po všem. Tenhle papírovej dům shořel tvůrcům pod rukama! () (méně) (více)

kenkaku

první řada: **** Velice dobře napsané... tedy ze začátku a je třeba se nevrtat v detailech (př. jak se jim povedlo synchronizovat na den a hodinu přesně školní výlet a dodávku zásob papíru do tiskárny cenin?). Po čase když scénář přejde do módu setrvačnosti už jen na sebe vrství potíže a "zvraty" (které jsou prakticky vždy součástí plánu!?). A to je otrava. Také mě vyděsil fakt, že končí řada a ono se stále vykrádá (4 den loupeže z potřebných 12!!!) = něco se rozčísne až na konci třetí řady... druhá řada:**** tak ne.. nakonec se opravdu alespoň něco druhou řadou uzavře a seriál mohl klidně končit. Kvalitu si udržel (včetně drobných hloupostí) stejně jako první řada. No o to více se bojím jak to bude pokračovat... třetí řada:*** Tak už je to tady. Jedna nesmyslnost střídá druhou. Jednoho moulu zatknou a zbytek rozfofruje stamiliony, aby demonstrativně vybral jinou banku... ze série se stává pomalu parodie. Navíc ta těhotná vyšetřovatelka... to je karikatura sama o sobě. čtvrtá řada:** díky Netflixu (převzal sérii právě ve třetí řadě) a zmatenému scénáři (píše se za pochodu) jde seriál do kytek. Sestupná tendence z minulé řady vesele pokračuje groteskním tempem směrem dolů (a samozřejmě nic se neuzavřelo, “milking” pokračuje). pátá řada:** tedy poslední řada je ukázkový scénárictický odpad. Prakticky 8 z deseti epizod je vyloženě hnus a jedna velká groteska (podrobněji u jednotlivých epizod). Závěr sice proběhl více méně uspokojivě, ale nechutnou pachuť vždy když si vzpomenu na la Casa de Papel už to nespraví. ()

Billie777

Výborný nápad, výborné zpracování! Napínavé, tak, že jeden díl za den je málo. Chytlavé, že zapomenete na ostatní kolem. Neokoukaní herci a jejich postavy s pestrými charaktery. Některým fandíte od začátku (Profesor), některé vás občas štvou ale přesto baví (Tokio), jiné si oblíbíte časem ale za to hodně (Berlin) a jiné vám prostě přirostou k srdci (Nairobi). Jen tak dál, Španělé! ()

Jane18CZ

Tou první loupeží to mělo skončit a bylo by to excelentní, i když i k první loupeži mám své výhrady. Celkově mě nejvíc na tomhle seriálu štou nesmyslné scény v podobě zbytečných dialogů a vykonstruovaných konflitků, které jsou tak do očí bijící, že to kazí celý dojem seriálu. To radši ty díly měly být o něco kratší a vůbec by to ničemu neuškodilo, právě naopak - tempo vyprávění by se trochu zrychlilo a bylo by to jen dobře. Teď jsem akorát dokoukala S04E05 a musím teda říct, že to byla ta NEJSMĚŠNĚJŠÍ přestřelka všech přestřelek... totální absurdita a blbost. Ta druhá loupež je teda slabota a možná půjdu ze 4* na 3*, protože už mě to fakt nudí a přeju si, aby to skončilo. A to je tady ještě 5. série... já popravdě nechápu to velké nadšení z tohoto seriálu a 88% a 49. nejlepší seriál mi teda přijde jako hodně nafouknutá bublina. Fakt nevím, zda tu 5. sérii vůbec dokoukám, už mě to nudí... ()

Dodmund

Viděny 1. a 2. série. První ok, něco zajímavého, dobře a napínavě natočeného. Jen mi vadilo, že to nemá ukončení série - tak proč je to série?! Druhá série sledována už z "donucení". Plné nesmyslů a uměle vykonstruovaných zápletek - deset snajprů netrefí motorkáře na pár metrů, vše řešeno tím, že profesor přesně toto předpokládal, atd. Další série už nesladovány. ()

ChrisBa

Rozhodne seriál nie taký, ako ho tu niektorí preceňujú.. a už vôbec nezodpovedá percentám na CSFD. Úvod a myšlienky geniálnej lúpeže perfektne navnadia, aby seriál potom podkopávali logické lapsusy, či stupídne správanie hrdinov seriálu okorenené španielskou telenovelou. Banda zlodejov 5 mesiacov trénuje každý krok lúpeže, ale po pár hodinách v tlačiarni peňazí začne porušovať dohodnuté pravidlá, ktoré im majú zaručiť úspech.. prečo? To nik netuší, asi ani sami tvorcovia.. A výber najviac nesympatickej postavy do role rozprávača je najväčší omyl.. potom tie jej filozofické kecy a múdre reči naštvú ešte viac.. ďalšou slabinou sú herecké výkony.. tie sú naozaj afektované a hrozné. Seriál sa tvári veľmi inteligentne, ale vôbec takým nie je.. škoda. Potenciál tu bol.. UPDATE po dopozeraní 2.série: teraz už naozaj nechápem, prečo tu niektorí seriál takto vyzdvihujú.. v druhej sérii je seriál čoraž stupídnejší, trápnejší. s viac klišé než by ste chceli..Mimochodom vždy pár minút vopred viete aká scéna bude nasledovať, tak neoriginálne scény nám tvorcovia posúvajú.. niečo medzi 2 a 3*.. a už sa prikláňam skôr k 2* ()

kery-

Nekonečná hra Toma a Jerryho postavena na geniálním plánu, který postupně kolabuje na jedné prkotině za druhou. Seriál se skládá z naprosté většiny aspektů, které jsou v řemeslu známé jako něco, co by se dělat nemělo. Za běžných okolností by to mířilo na hranici modré a černé - debilně jednající postavy, chvilkama hodně ploužité tempo, úmyslně lepené díry ve scénáři a spousta předvídatelných okamžiků. Sám nevím, jak je to možné, ale přes tohle všechno jsem neviděl jedinou epizodu, u které bych mohl říct "tohle je špatný". Postupně si vás to vychová tak, že si zamilujete všechno a i když často už víte, jak věci budou, tak stejně se toho shit festu nemůžete dočkat. Pokud vás bavil Prison Break, Mr. Robot nebo třeba Misfits, tak tahle absurdita vás upoutá natolik, že to slupnete v rámci několika dní, jak vám to možnosti dovolí. Guilty pleasure, u kterého budete hrdí, když se na vás jeho sledování provalí. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi