Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

Doffy

Dokonalejší plán než všechny filmy s Dannyho parťáky dobromady. Kriminální filmy o loupežích si musejí dávat velký pozor na svou předvídatelnost. Protože když uhodnete co se stane dál, příběh přestává být tolik napínavý. Každý film nebo seriál tím více či méně trpí. Ale tady? Nic. Je to naprosto čistá hodinářská práce s detaily, realističností a logickým jednáním hlavních i vedlejších postav. Smekám klobouk před scénáristy a režisérem kteří dokázali vytvořit pravděpodobně nejlepší španělský seriál strkající všechny americké filmy o loupežích do kapsy. ()

teckax

Asi takhle... V rámci zdokonalení španělštiny jsem řekla jo, mrkneme na to, ale musím říct, že nejčastěji používaná slova joder, mierda, puta a cojones dávno znám. Celou dobu jsem nadávala, jaká je to blbost, ale i tak jsem neodtrhla oči. Je to megapejčovina ale taky megazábavná. Zdejšímu nadšení tedy nakonec rozumím. ()

nydahl

Za me všechno super. Gradace v druhy sérii je těžce návyková - špička. Berlin bez pochyby topová figura. Dlouho me nic takhle nebavilo ()

antolikopoli

Celý seriál je o tom že sa niečo dramatický poserie, následne zvyšok času sa to hlavný hrdinovia snažia čo najinteligentnejším spôsobom napraviť a docieliť očakávaný koniec. Je to jednoduché a zároveň s vysokou mierou empatičnosti voči postavám a príbehu sa seriál stáva prakticky dokonalým pôžitkom ktorý uspokojí drvivú väčšinu obecenstva. Tvorcovia dávajú dôraz na sofistikovanosť záberov a uprednostňujú reálny život pred hollywoodskym nonsensom. Vďaka tomu tu máme perfektný originálny seriál ktorý sa nevidí na každom rohu. Zaslúži si 10/10 a určite stojí za pozretie. ()

Lacro

Závislárna se kterou po první dávce už nechcete přestat. Brutálně našlapaná jízda která je místama přitažená za pačesy, ale já to prostě žeru celý i s navijákem. Jsem naprosto spokojenej, nic tomu nechybí a na tuhle španělskou bandičku budu mile rád vzpomínat. È questo il fiore del partigiano, o bella, ciao! bella, ciao! bella, ciao, ciao, ciao! È questo il fiore del partigiano morto per la libertà! ()

Joshua2121

Po rekordne rýchlom zhliadnutí všetkých štyroch sérií musím zhodnotiť, že od čias Prison Break som nevidel, tak premakaný seriál. Precízne napísané postavy, dej a zvraty, ktoré sú dávkované v takom tempe a štýle, že človek si vytvorí závislosť od prvého dielu. 1. a 2. séria sa zaradili medzi to najlepšie, čo som kedy videl a aj keď nie je jednouché byť originálny po druhý krát s rovnakým nápadom, musím uznať, že 3. a 4. séria sa tvorcom podarila poňať oveľa kvalitnejšie ako tomu bolo v prípade Prison Break. ()

Annaroz

Nevzpomínám si, že by ve mě nějaký seriál vzbudil takové emoce. Byla jsem naštvaná, vzteklá, když dělali jednu chybu za druhou, nadávala jsem na jejich diletantství, byla smutná, když se stalo něco zlého a pak byla nadšená, když problémy zvládli. A tak to je správné. Jakýkoliv film, seriál, příběh má člověka vtáhnout do děje, má hrdinům fandit a tleskat, proklínat je, když je k tomu důvod. Tohle se fakt povedlo!!! ()

TenYearsGone

První dvě série jsou svěží hispánskou odpovědí na aktuální celosvětový boom quality TV. Nejvíc těží z "chytrého" scénáře, neokoukaných tváří a španělského temperamentu. Návykovost a sledovatelnost je z počátku extrémně vysoká, s přibývajícími díly jde ale kvalita prudce dolů a stává se z toho nechtěná parodie na sebe sama. Jakoby se všichni zainteresování zfetovali tou iluzí Papírového domu jako fenoménu a pocitem větší společenské relevantnosti. Z těch prvoplánových zpomalených záběrů, emocionálních výlevů a "drsňáckých" pohledů bych už ke konci blil. ()

kotrlak

Po slibným začátku se děj postupně vysílí a přejde do nudy a stupidity. Vzdal jsem to zhruba kolem druhý season... ()

shinlove

První dvě série naprostá pohádka, ostrov v seriálovém moři. Někdy nastavovaný děj nesmysly, ale celkově podívaná, která tu ještě nebyla a hltal jsem ji, jak asi ještě žádný seriál (možná jen Černobyl). Pak přišla třetí řada a já se bál, co vymyslí, aby udrželi diváckou přízeň. Bohužel prvních 6 dílů bylo tak mizerných, že bych za ně dal i 2 hvězdy. Tolik chyb, co jsem tam viděl "na první dobrou" mě tak štvalo. Myslím, že věta Profesora: "Potřeboval bych ještě 4 měsíce, aby byl plán dokonalý." je věta, kterou pronesl Alex Pina směrem k Netflixu, když jim předkládal v domluveném termínu scénář. Ale bohužel ten čas nedostal a tak tam bylo těch 6, za mě jednoznačně nejhorších, epizod seriálu. Ale poslední 2 díly ve třetí sérii a celá čtvrtá mi vše vynahradily a přivedli mě opět k dychtění po každém dalším díle. Nemůžu se dočkat další řady, zřejmě jich ještě několik bude. Ale tohle je klenot, vybroušený diamant na seriálovém nebi a je jen škoda nesmyslů na začátku 3.řady, jinak by byl určitě v TOP 10. Za mě ale i tak 5* ()

Ufololog

Jako Bravo španělé! Věnovat dvě série seriálu tomu, jak "prostý lid" zabaví samotné srdce parazitního systému - jeho centrální tiskárnu peněz a tisknou si je sami, tak to je majstrštyk. Jak vysvětluje Profesor ke konci 2. série ; ty peníze jsou bezcenné papíry,my tady nikoho neokrádáme, my si jen natisknem papíry, to co jinak systém tiskne po stovkách miliard, ( letos to budou biliony). Okrást zloděje totiž není zločin. Papíry, kterým dává reálnou hodnotu teprve zboží a práce lidí. Centrální banka vytiskne barevné papírky, ty pošle do bank a ty už je i s úroky půjčují lidem, aby těm papírkům dodali zdání reálné hodnoty. Tím, že ovládáte tvorbu peněz pak ovládáte celé národy a když si je zadlužíte, může vám být úplně jedno, kdo v nich (zdánlivě) vládne. Když máte dojem, že by se národy ze sevření vaším (zdánlivým) dluhem díky své produktivitě začali příliš vymaňovat, vyvoláte uměle krizi, zpravidla válečnou, nebo nově virovou,tím přiškrtíte, nebo zcela zruinujete jejich ekonomiky a pak jim blahoskloně půjčíte, (natisknete) na jejich obnovu. A můžete být úplně v klidu, protože lidé budou v okovech vašeho dluhu opěvovat svou zdánlivou svobodu a vás (třeba jako Rotchillda - ten by globální parazitování popsal nejlépe), jako svého zachránce a spasitele. Bude jim úplně jedno, že pro potřeby té krize jich přišlo o život stovky tisíc nebo milionů… A z tohoto seriálu, z jeho hlavního nosného děje je patrné, že jeho tvůrcům je tato skutečnost o podstatě parazitního systému jasná. A nejen tvůrcům, ale i možná stovkám milionů fanoušků seriálu po celém světě.A to je dobrá zpráva. Do masek a kostýmů hlavních protagonistů se totiž oblékají protestující proti parazitnímu systému po celém světě, včetně blízkého východu. Podobizny seriálových lupičů skládají v obrovské obrazy davy fanoušků v hledištích stadiónů při fotbale. Tyto záběry jsou použity v seriálu, ale nejsou udělaný počítačem, jak jsem se původně domníval, jsou to záběry ze skutečnosti, jak je patrné z dokumentu o seriálu. ( https://www.csfd.cz/film/845373-papirovy-dum-fenomen/komentare/ , nedívejte se na to, pokud si chcete dát nejdříve seriál)... … Kdyby si každý chtěl vyzkoušet "udělat svůj papírový dům", "okrást" ty největší parazity, tak jediná technicky proveditelná možnost je přestat ty parazity vyživovat. Parazit bez výživy hostitele zkrátka pojde sám, není potřeba nic ničit ani nikoho zabíjet. Stačí prostě začít žít skutečně svobodně a nenechat si parazity namluvit, že bez jejich parazitování by jste chcípli hlady, pozabíjeli se, nebo se vrátili do pravěku. To je totiž lež, které věří jen fanoušci systému v sevření strachu a nevědomosti … ()

BlackWizard

Předvídatelné,akože strasne chytre,ale iba akože.Takto sa točili serialy 15 rokov dozadu ,ala, Ztraceni.Nedopozerane ....nudil som sa a nenašiel silu od 2 dielu 2 serie dopozerat ()

bicekz

Slušná podívaná. Líbí se mi celé promyšlení přepadení, občas však celkem náhodou najednou někoho něco napadne/stane se, co by se v realitě podle mě nestalo. Celkově je první série hrozně natahovaná, což mně osobně vadí, ale dá se přežít. Také by mi vadilo (kdybych sledoval seriál přesně po premiéře), že první série končí celkem otevřeně. Druhá série tomu konečně dává nějaký spád a je pro mě zatím nejlepší. Třetí série je už nic moc, používá ohrané motivy a celkově to přepadení už není tak dobré jako první... Ve čtvrté sérii mi čím dál více začíná vadit natahování děje (hlavně tím, že není přepadení ukončeno) a vůbec celkové nelogické myšlení postav, nelogické netrefování cílů při přestřelce apod. Konec seriálu se ale povedl, hlavně poslední 3 díly. Jinak je 5. série opět trošku natahovaná. Těším se na spin offy! :) ()

Alisha666

Chvílema zoufale pitomý, jak jen od španělskýho crigne tiátru můžete čekat. Ale co čert nechtěl, je to taky napínavý. Charaktery jsou ve směs samej narcis, psychopat nebo auťák. Jako na zabavení se při koroně fakt dobrý. Jo a kdo si po tomhle při úklidu nebo při cestě na nákup nebrouká Bella Ciao.... ?! ()

Dr.dogous

režie 5 ,scénář, 4 herci 5, výprava 5, celkem 19..tj 95%. Vynikající, psychologické, zábavné, strhující, skvělá podívaná, překvapivá zápletka. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi