Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

Recenze uživatele Martrix k tomuto seriálu (23)

Série 1 (2017) (S01)

Krimi seriál a současně přímočařejší telenovela. Zábavný a vtahující, přesto s nemálo chybami, takže náročnějším fandům zmlsaným třeba severskými kriminálkami, bude občas poskakovat obočí nahoru. Zato telenovelisti budou nadšením bez sebe. Sympatické postavy, vztahy mezi nimi, neustálé zvraty a to vše namixované s "rafinovanou" loupeží. Ty uvozovky jsou na místě, protože tvůrci si vypomáhají dost nepravděpodobnými kotrmelci a náhodami. Přesto je to ten seriál, kdy člověk slupne xx epizod v řadě, i když ráno stává do práce. Hodně dělají herci a jejich španělský sex appeal  a temperament. Řekl bych, že k americkému seriálu bych byl o dost kritičtější. A povedl se i český dabing...Martin Stránský si ty psychopaty užívá. ()

Epizoda 1 (2017) (S01E01)

Není to špatný, ale první epizoda tomu obrovskému nadšení moc neodpovídá. Ale kdo ví, trpělivost růže přináší. Potenciál tam jistě je. ()

Epizoda 2 (2017) (S01E02)

Postavy jsou bezva, dialogy mají šmrnc, ale dost mě překvapuje, že jsou některé aspekty loupeže přitažené za vlasy. Profesor věděl 5 měsíců předem, že na exkurzi příjde jehně? Že se to nezruší, neonemocní... . Tisknutí peněz je taky haluz...žádný lupič nechce nové bankovky, protože je snadné dohledat číselnou řadu...i tu chybějící. Ale nevadí... dívá se na to dobře. ()

Epizoda 3 (2017) (S01E03)

Španělská telenovela ve velmi atraktivním prostředí. O technickou stránku provedení loupeže, zase tak moc nejde. Je to o lidech...jak lupičích, rukojmích, tak policajtech. Což ale neznamená, že to není velmi slušná podívaná. Tvůrci příjdou v každé epizodě s nějakým originálním momentem, takže ten hype kolem seriálu chápu. ()

Epizoda 4 (2017) (S01E04)

Jak už jsem psal ....místy je to trochu za vlasy přitažený, ale zábavným způsobem a vždy to umožní nějaký zajímavý vývoj. Je fajn, že tvůrci nepřešlapují na místě a děj se pěkně posouvá. ()

Epizoda 11 (2017) (S01E11)

Člověk by dal místy tři hvězdy za slabší momenty, jenže pak přijde nějaký takový, který to v poslední chvíli vytáhne na čtyři. ()

Série 2 (2017) (S02)

Jak už to tak bývá, počáteční kouzlo první řady zmizelo. Navíc je ta druhá o dost telenovelovější. Přestože je to festival zavlasypřitažeností, bavilo mě to. Jen to není zdaleka tak chytré, jak jsem si z toho hype kolem představoval. Naštěstí mi to vynahrazuje postava inspektorky Raquel....přesně můj typ. Dám 4*, ale jsou opravdu slabé. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Je z toho za vlasy přitažený telenoveloguláš, na hony vzdálený realitě. Ale pořád je člověk zvědavý, jak to dopadne. ()

Epizoda 8 (2017) (S02E08)

Scénáristických berliček a patosu je v této epizodě hodně, i na klasickou telenovelu. Škoda. ()

Série 3 (2019) (S03)

Po těch dvou řadách jste buď natěšený fanda, nebo vám to stačilo k prozření, že Papírový dům s nepřichází s ničím novým, jen se v něm obratně míchá telenovela a krimi...v poměru asi 75:25. Opticky to ale vypadá 50:50, protože je to moc dobře zpracovaný seriál a postavy se člověku docela rychle zavrtají pod kůži. V této řadě se ničeho převratného nedočkáme. Opět ambiciózní plán spousta flashbacků, které sice své místo mají, ale občas "zdržují". A naštěstí se podařilo najít Profesorovi důstojného protivníka...opět žena. ()

Aikido (2019) (S03E02)

Člověk by myslel, že když to bude víc krimi a míň telenovela, že to bude lepší, ale není. Tvůrci už ukázali, že silní jsou spíš v té vztahové rovině. Snad tedy mají ještě něco v rukávu. Chybí mi to pnutí mezi Profesorem a inspektorkou a stejně tak žvásty Berlína. Není to vysloveně nudné, ale ani vtahující, jako první řada. Zatím. ()

Na nic (2019) (S03E08)

Jednoznačně nejlepší epizoda. Profesor má konečně důstojného protivníka a dostal pěkně za uši. ()

Série 4 (2020) (S04)

Velký špatný. V podstatě je už loupení vedlejší, řeší se hlavně vztahy...což je vlastně absurdní. Co bylo v první řadě zajímavě namixováno, je tady odstředěno a zredukováno na často přiblblé hašteření. Jenže ty předchozí řady byly tak vtahující a postavy má člověk tak pod kůží, že i když stojí tři epizody v řadě za houby, podívate se i na ty další, protože vás zajímá, jak dopadnou. Hrozby totiž tvůrci hromadí dál. Jenže tato řada, to už je i špatná telenovela. Ovšem opět s posledními epizodami, které jistý příslib do budoucna mají. ()

Game Over (2020) (S04E01)

A jsme zpět u telenovely... ()

Berlínova svatba (2020) (S04E02)

S těmi tanečky a zpíváním a rádoby humornými scénkami, je to opruz. Postavy se chovají vyšinutě...zklamání. ()

Lekce z anatomie (2020) (S04E03)

V podstatě je už loupení vedlejší, řeší se hlavně vztahy...což je vlastně absurdní. Co bylo v první řadě zajímavě namixováno, je tady odstředěno a zredukováno na často přiblblé hašteření. ()

Paso doble (2020) (S04E04)

Teda teď už je to i špatná telenovela. ()

Útok na stan (2020) (S04E07)

Po opravdu dlouhé době slušná epizoda, i když plná hloupostí. ()

Plán Paříž (2020) (S04E08)

Slááátanina s koncem, který mě přiměje k tomu, podívat se na další díly. ()

Série 5 (2021) (S05)

Na chytrost se rezignovalo, teď už je to akční telenovela. Flashbacků přibylo, což by možná fanoušci Berlína ocenili, kdyby v nich měl stejný šmrnc, jako v jedničce. Tlak na tým je v této řadě extrémní a je už i za hranicí krimi. Postavy mi začínají být jedno, stejně jako oni trpí ponorkou a stresem, tak i já jako divák, mám jejich chování dost. Naštěstí je tady mrchoidní inspektorka. Tato řada je sice lepší, než ta předchozí, ale pokud bych měl doporučit...dejte si jen první dvě s tím, že Rio je blbec a co se mu stane si zasloužil, nikdo ho nezachraňoval a všichni ostatní žili šťastně ... . ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi