Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

Recenze uživatele antolikopoli k tomuto seriálu (32)

Papírový dům (Netflix verze) (2017)

Celý seriál je o tom že sa niečo dramatický poserie, následne zvyšok času sa to hlavný hrdinovia snažia čo najinteligentnejším spôsobom napraviť a docieliť očakávaný koniec. Je to jednoduché a zároveň s vysokou mierou empatičnosti voči postavám a príbehu sa seriál stáva prakticky dokonalým pôžitkom ktorý uspokojí drvivú väčšinu obecenstva. Tvorcovia dávajú dôraz na sofistikovanosť záberov a uprednostňujú reálny život pred hollywoodskym nonsensom. Vďaka tomu tu máme perfektný originálny seriál ktorý sa nevidí na každom rohu. Zaslúži si 10/10 a určite stojí za pozretie. ()

Série 1 (2017) (S01)

Prvá séria je šitá presne pre nadšencov filmov typu Ocean's Eleven, ako menší človek som oceňoval takéto filmy. Prvá séria obsahuje slušne prepracovaný príbeh ktorý je až na výnimky založený na skutočných princípoch. Nikdy predtým som nevidel tak realistické spracovanie policajného vyjednávanie a práve preto som si to po celý čas tak veľmi užíval. Vždy som si myslel že španielsko produkuje len nekonečné telenovely ktoré nikoho nebavia, teda až na staršinu. asi som sa mýlil. 9/10 ()

Epizoda 1 (2017) (S01E01)

Excelentný pilotný diel, príbeh záujme prakticky hneď od prvej chvíle. Oceňujem originálny spôsob vysvetľovania okolností. Zatiaľ všetko vyzerá veľmi sľubne... 9/10 ()

Epizoda 2 (2017) (S01E02)

Z napätia po pilotnej časti výrazne ubudlo. Nič menej stále sa jedná o zatiaľ veľmi slušne vyzerajú seriál, ktorý má sľubnú budúcnosť a myslím že ma toho ešte veľa ponúknuť. 8/10 ()

Epizoda 3 (2017) (S01E03)

Ďalší päť hviezdičkový diel ktorý potvrdzuje kvalitu seriálu a bojuje o absolútnu dominanciu v žánri. Neostáva nič iné než hodnotiť 9/10 ()

Epizoda 4 (2017) (S01E04)

Popravde už som sa chcel vysrať na csfd komentáre ale kvôli účte k tomuto seriálu budem pokračovať. Ďalší našľapaný diel, ďalších 9/10 ()

Epizoda 5 (2017) (S01E05)

Veľmi podarený diel, ja na ňom chybu nenachádzam... 10/10 ()

Epizoda 6 (2017) (S01E06)

Menšie úniky z reality nedokážu zničiť vybudovanú atmosféru a nedokážu spochybniť kvalitu práce na celom seriáli. 8/10 ()

Epizoda 7 (2017) (S01E07)

Horký kandidát na najzaživnejší diel seriálu... Škoda tej pasáže z minulosti, ta mi tam vôbec nesedela, celé tempo časti škaredo narušila. 9/10 ()

Epizoda 8 (2017) (S01E08)

Sakra, komentár píšem po celkom dlhom čase, takže nemám ani tušenie o čom tu mam písať. ()

Epizoda 9 (2017) (S01E09)

Celkom podarená časť, predsa len sa nejedná o najlepšiu a príležitostne sa najdu aj muchy ktoré by sa mohli vychytať. 8/10 ()

Epizoda 10 (2017) (S01E10)

Ďalšia dobrá časť, informácií nieje nikdy dosť. 9/10 ()

Epizoda 11 (2017) (S01E11)

Neviem či v Španielsku majú iné kobercovky ale tu na u nás, na slovensku, je to asi 7 najhlasnejší zvuk vo vesmíre. Myslím že by ho bolo počuť cez záchodové dvere. Našťatie niesom typ diváka ktorému by to vadilo. 9/10 ()

Epizoda 12 (2017) (S01E12)

Nečakaný zvrat sa vydaril, pekne osviežil celý príbeh, narušil dokonalý plán. Už len čakať ako sa to všetko vyrieši. 9/10 ()

Epizoda 13 (2017) (S01E13)

Očakával som poriadnu zápletku, niečo čo preškrtne úplne celý plán a zároveň pripraví pôdu pre druhú sériu. Dostal som presne čo som chcel a už sa teším ako sa do toho zase pustím. 9/10 ()

Série 2 (2017) (S02)

Kvalita vysoká, dokonalé vyvrcholenie minulej série. Dej o niečo plnší a akčnejší ako bolo vysokým štandardom. Jednoducho po celý časť som sa chvel blahom. Touto sériou si tento seroš vybojoval prvé miesto v mojom zozname slávy. 9/10 ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Dosť slušne podarený štart, veľa vecí sa vyfarbilo a čierny osud výrazne stratil na farbe. Kvalitou absolútne dostačujúc na prvú sériu, už sa teším na ďalšie a ďalšie diely. 9/10 ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

V pohode bolo, ale španielska polícia by mala prehodnotiť prístup k telesnokondičným testom pre svojich zamestnancov. 9/10 ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Tak to bol riadny luxus, niekoľko krát som zabudol dýchať a vyzerá to že ďalšia epizóda bude podobne prešpikovaná blahom... 9/10 ()

Epizoda 4 (2017) (S02E04)

No po dlhšom čase sme dostali oddychovú epizódu ktorá nič nepokazila, akurát správne naladila na prichádzajúce udalosti. 8/10 ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi