Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Schlierkamp
  ***

  Český televizní krimifilm, v němž policie hledá psychicky narušenou osobu, jež vyhledává a poté sadisticky mučí osamělé ženy důchodového věku. K vyšetřování je povolán major Bohuslav (J. Kanyza), jenž tragickou ztrátu své rodiny léčí sklenkou v ruce a jenž jako jediný svými zkušenostmi může kriminalistům pomoci. Bohuslavův pátrací tým tvořili poručík Mazancová (V. Cibulková, jež tajila dlouhodobý milostný poměr se svým nadřízeným), poručík Kotík (nenápadný T. Valík) a V. Postránecký jakožto vždy dobře naladěný psycholog. Jak bývá zvykem, vyšetřování se začíná komplikovat, je nalezena mrtvola muže, jenž s velkou pravděpodobností měl sadistické činy na svědomí (M. Etzler, jenž dokázal podobné duševně zaostalé typy ztvárnit vždy věrohodně) a k tomu se objevují další mrtvá těla. Ve vedlejších rolích, jichž měla tato televizní kriminálka snad až příliš, se představili recidivista M. Táborský, vychytralý domovník V. Zavřel, soukromé očko Ťulda Brousek či otec a syn Rybkové - senilní profesor J. Hálek a právník B. Klepl. Kriminalistická složka byla zachycena poměrně dobře, jak už bývá u zkušeného D. Kleina zvykem, avšak mám mírné výhrady k jiným věcem. Neveselá psychologická sonda do života žal v alkoholu utápějícího vdovce Bohuslava, včetně rozhovoru s jeho invalidní dcerou bylo zbytečně důkladně. Snímek doprovázela hudba skupiny Monkey Business, což dle mého názoru nebyla šťastná volba, neboť se ke snímku charakterově nehodí a jejich spojení jsem nepochopil. Jedná se mírně nadprůměrnou kriminálku, jež mě vzhledem ke svému temně znějícímu názvu úplně nepřesvědčila, avšak zápletka není úplně špatná, stejně tak jako herecké výkony.(16.3.2016)

 • blackrain
  ***

  Neměla jsem tušení, že je pod tímto kouskem podepsán zrovna Dušan Klein. Myslela jsem si, že je film mnohem staršího data výroby. Tipovala jsem začátek devadesátých let. Celkem příjemná televizní kriminálka. Totéž můžu říct i hlavní dvojici policajtů, kterou hraje Kanyza a Cibulková. Těm ty role slušně seděly. Kanyza opravdu svým zjevem připomína komisaře Schimanskiho.(5.3.2012)

 • OG_Swifty
  ***

  Na svůj "věk" působí film až příliš komicky, už samotný jméno Luďa Petrásek ve mně vyvolával úsměv. Nicméně, když Luďa Petrásek přepadával důchodkyně a prohazoval to těma moraváckejma kecama, tak to byla prdel. Pak moderní teenageři případ vyřeší tím, že se ve 20 letech šukaj po opuštěných syflbarácích se sluchátkama od walkmanu na uších a pachatele zahlédnou... Kromě toho je ve filmu věčně otravná semetrika Kolářová, takže bacha.(18.8.2016)

 • dyfur
  ***

  ....pri tej biede čo sa toči v súčasnosti celkom dobrá detektívka,až na (asi povinné) trápne postelové scény a príšernú hudbu ,ktorá odpútava od deja. /Tá rodinná zápletka asi musela byť-ja by som to vydržal i bez nej- asi kvôli celkovej dĺžke filmu./ak trval len 81 minút bez toho rodinného....koľko hodinku ?...a to by bolo asi málo/(22.4.2013)

 • Tommassi3
  **

  "Tak proč jsi s nima na tý dovolený nebyl ?? Proč jsi jim nepomoh, ty nepostradatelnej fízle ??" Těžko hádat, zda ten detektivní román Viktorína Šulce platí za stejnou šmíru jako jeho scénář - Číst to opravdu nehodlám !! - byť oboje napsal v opačném pořadí, což už samo o mnohém svědčí, nicméně právě zde ten podivný slepenec zápletek platí vedle naprosto špatné práce castingu za hlavní potíž téhle tradičně jalové televizní krimi, v níž se autoři znovu marně snaží reflektovat současnou společnost.. Myslím, že právě dnes již režijně skutečně mrtvý Dušan Klein by neměl vycházet ze svého profesního hrobu, protože ten tu opět budí posměch diváka už jen těmi svými rádoby cool režijními kejklemi, a tak ve vesměs velmi špatně odehrané televizce zaujme snad jen kreace Daniely Kolářové či hudební podkres v podobě takřka kompletního alba Monkey Business, kteří to měli nakonec i s reklamou.. Velmi slabé..(10.8.2015)

 • - Scenárista Viktorín Šulc vyhrál v roce 2000 se scénářem k tomuto filmu soutěž O dýmku Sherlocka Holmese vyhlášenou Českou televizí o nejlepší původní scénář s detektivní či kriminální zápletkou. (navabaca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace