Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uznávaného hasiče opustila manželka spolu s jejich synem pro jeho násilnické chování. Je přesvědčený, že vinu na tom mají jeho sousedé a jejich děti, které ji namluvili, aby od manžela odešla. Vtrhne do jejich domu a začne je terorizovat. Sousedé to oznámí policii, ta jim však nevěří, protože ho považují za uznávaného požárníka s množstvím zásluh. Situace se zdramatizuje, když zabije opraváře, dva policisty, a nakonec zaútočí i na rodinu sousedů. Začíná tvrdý boj o přežití. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (44)

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Tak to ne, tohle jim nesežeru. Na dobrý thriller si tenhle teror jen hraje a na dobrou psychologii má moc špatný a nudný scénář. Charlie Sheen je prima komik a občas bych mu uvěřil i roli v nějakém akčním filmu, ale na vyšinutého psychopata nemá. Ne že by nebyl přesvědčivý, ale přeci jen jeho pohled pořád připomíná jeho komediální aktiva, než tahle vynucená pasiva. Trochu si Teror můžete připodobnit k jinému psychopatickému thrilleru, kterým byl Shlesingerův Psychopat ze San Francisca z 90tého roku. Ten sice měl své mouchy, ale byl o třídu lepší. Co se budování atmosféry týče určitě. Tady se tenhle u thrillerů podstatný bod rozhodli vyřešit dlouhými pohledy na Charlieho démonický výraz (který spíš než psychické vyšinutí naznačuje něco o akutní potřebě WC). Režijně se Craig R. Baxley potýká se stínem laciných televizních filmů a tak celé jeho snažení spěje k nevalnému výsledku. Ten moc nepodpoří ani nepřesvědčivé herecké výkony ostatních zúčastněných, ani nicotný závěr filmu, který už se na napětí úplně vykašlal a naservíroval chladnou předvídavost. Navíc dětské role, které jindy thrillery příjemně protkávají tady pouze tvoří prostředek onoho pominutí smyslů. Kam s ním? No na poli podobných filmů je to horší průměr někde okolo 2 hvězdiček. Pokud vám nevadí kličkovat mezi kalužemi symbolizující nulový scénář a chcete se pobavit u nezvyklého obsazení pana Sheena, pak čapněte pytlík slaných lupínků a zapněte si telku. ()

LaciLC 

všechny recenze uživatele

Filmov s takouto zápletkou už bolo veľmi veľa a takýchto zbytočných tiež. Postavy majú absolútne blbé konanie, herecké výkony okrem obstojného psychopata Sheena nestoja za nič a je to plné klišé. Film má len štandartnú dávku napätia, scénar je priemerný a o atmosfére sa tiež nedá veľmi nedá hovoriť. Jednoducho Teror nie je úplne zlý film, ale je ako stovka iných vo svojom žánri. ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že jak se zpívá v té písničce Zlatá slova zrak mi plane, to je bratru zlatý důl! tak Charliemu ty oči planou ještě mnohem víc. I jeho bratr Emilio a taťka Martin mají takovej šílenej pohled, ale Charlie je talent. Bude tu spoiler. Film se mi líbil, atmosféra je opravdu k zcvoknutí a Charlieho šílenec je dobrej. Ale problém tohoto filmu je, že tu u diváka nastává posun sympatií od očekávaných postav k neočekáváným. Aspoň u mě nastal, aniž jsem si všiml jak. Tedy lépe řečeno, že přestože je to vrah a zloduch, fandíme celou dobu spíše Charliemu, než ohrožované rodině. Natož nedej Bože těm dvěma polišům. A další velký problém je, že když už fandůme lotrasovi, tak nakonec nevyhraje a nejen že se nechá zabít, ale ještě ani těm náhle se semknuvším členům rozpadající se rodiny nijak vážněji neublíží. Neměl bych námitek, kdyby Charlie nakonec všecky zabil a to běsnění narafičil na otce, který by se po vraždách "zabil". A pak by Charlie šel normálně do práce. Jenže ono ne a tak tu máme jen další snímek o útoku šílence na nevinné. Lepší pravda, přesto jen další. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Charlie Sheen prekvapivo v zápornej úlohe. Štandardný, dobre remeselne odvedený thriller o hasičovi, ktorému vinou nepriazne osudu trochu hrablo v bedni a stáva sa z neho, svojmu okoliu nebezpečný psychopat. Charlie Sheen mal hrať viac rolí, kde by bol záporák a kde by predviedol svoj herecký talent. Všetko som mu to dokonale veril. Meno filmu je tiež trefné a ja som presvedčený, že vás tento film nesklame. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Klasické téma vyhrocených sousedských vztahů v televizně nezáživném podání béčkaře Baxleyho (přechod mezi scénami zlomený vaz / zlomená sušenka opravdu nestačí). Co si budeme nalhávat, Teror stojí a padá na Charlie Sheenovi. V roli pošahaného požárníka, kterého v minulosti zřejmě udeřila do hlavy kovová proudnice od hadice, sice nedělá nic tak šokujícího, jako že by sekal s nahým pinďourem vlastní trávník, ale taky umí sousedy pozlobit. Kárá jejich děti, blábolivě cituje z bible, manipuluje s policejní hlídkou (kterou vzhledem k její inteligenci mělo spíš ztělesnit duo Queen Latifah a Leslie Nielsen) a nebo vyvolává konflikty s asijskými opraváři lednic a klimatizací. Problém je, že při tom má buď výraz svého taťky, když se blížil k táboru plukovníka Kurtze a nebo vypadá jak Charlie Harper po třech dnech bez skotské a vy jen čekáte, kdy z něj vypadne nějaká hláška. Ten vše prostupující náběh na parodii prostě nešel jen tak vypustit z hlavy.. Have a rice day! ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama