Na film, který zaštítilo ministerstvo vnitra a natočil jej v krásných sedmdesátých Dušan Klein to nedopadlo špatně. Bavit se ale budete hlavně kvůli botám. Těch není málo. Bodrý slovenký velitel, třídní nepřítel hned několikerý [živnostníci, šmelináři, pisálci a sudeťáci] nestačí na neskutečně trapný výkon kníraté Cigánové, která to ale věru neměla lehké. Její postava je napsaná jako ultimátní píča. Vyloženě světlými body je jako obvykle fantastický Rudoslf Hrušínský, možnost setkání Kuby & Hajného [Satoranský a Řehoř jako parta obligátně nesourodých policajtů] a s citem pro nostalgii následujících desetiletí konzervovaná atmosféra neexistujícně malebných sedmdesátých let. A paradoxně skvělá nahá Cigánová na rozpálené plechové střeše. Skvělá přesně do okamžiku, než začne mluvit.(30.7.2013)

Kuba to dal opět dohromady s Hajným a za kibicování bolševickýho majora vyšetřuje případ přepadení poštovního auta. Je to případ komplikovanej a čert mu ho byl dlužnej, jelikož se zaplete s povětrnou ženuškou, která je úplně labilní. Celou dobu řeší dilema zda zůstane čestným příslušníkem a nebo se nechá oblbnout úplně. V mezi pauzách řešení dilematu jí klátí na ubytovně jejího fotra, který zase rád sází tickety. Všechno se všemožně zamotává a rozmotává a svým způsobem vytváří nenudící krimi zápletku.(15.1.2020)

Scénář: Vladimír Körner. Opravdu nic převratného ani nového, avšak docela nečekané rozuzlení této jinak podprůměrné více žánrové kriminální detektivky, povyšuje tento film na takový lepší průměr. Satoranský s Řehořem pro ně v docela nezvyklých rolích, odvedli kus dobré práce. Rudolf Hrušinský jako rozšafný správce Weiss opět nezklamal, a jeho záhadná dcera Květa (Zuzana Cogánová-namluvena Jorgou Kotrbovou) mě také docela příjemně překvapila..Pozorný divák si jistě všiml v malé skoro epizodní roličce mladého Marka Ebena.(14.10.2007)

Ujde to. Jako dítě jsem si ten film užil, dneska na to spíše se upamatovával, které scény a proč právě ty, tak mi uvízly v paměti. Na počátku všeho je přepadení poštovního vozu, z něhož pachatelé odcizí dva miliony korun. Vzápětí přijíždí z pražské kriminálky do Kostelce mladý a schopný poručík Charvát, aby převzal vyšetřování. Ubytuje se v místní ubytovně a seznámí s několika jejími obyvateli. Především pak správcem ubytovny Weissem, jeho půvabnou dcerou Květou a spisovatelem Vítkem. S místním kriminalistou Trčkou si nejprve prohlédne místo přepadení a pak navštíví zaměstnankyni pošty Čurdovou, kterou Trčka podezřívá z účasti na loupeži, nemá však důkazy, aby ji mohl zadržet. Postupně vyšetřovatelé vyřazují falešné stopy a vytipovávají si okruh podezřelých.Mezi Charvátem a Květou se postupně rodí citový vztah, zatímco její otec poručíka přesvědčí, aby si stejně jako další v městečku vsadil jeho prostřednictvím ve sportce. Vyšetřování loupeže dramaticky změní vražda opilce a násilníka Maláska, který je nejen jedním z podezřelých, ale současně také manželem Květy. Od něj vede stopa k zaručené metodě na výhru, která se ukáže zcela bezcenná, a odtud už je jen krůček k machinacím s vyhrávajícími tikety sportky. V síti kriminalistů postupně uvízne většina těch, kdo mají s případem něco společného, ale hlavní organizátor stále uniká. Charvát však již začíná tušit, kdo je hlavou bandy a vůbec z toho nemá radost.. http://www.youtube.com/watch?v=qXeZmS6zmoI(24.8.2014)

• ostravak30

Ač mám české kriminálky, nemůžu jinak. Tohle je silně podprůměrná story. Od úvodu to vypadá slibně, tedy že se bude jednat o odhalení pachatelů přepadení. Jenže průběh filmu nás vyvádí z omylu. Více se řeší kriminalistovy milostné pletky. Divák se nemůže ubránit dojmu, že kriminalisté na všechny indicie přichází náhodou a v podobném stylu nakonec J. Satoranský odhalí i Rudolfa Hrušínského. Ostatně, ten je jeden z našich nejlepších herců, takže jeho výkon mě opět potěšil. A taky chválím hudbu, která byla docela povedená. Jinak ale trochu vázne scénář a mě osobně vadí, že nejde o kriminálku, ale spíše o romantické drama s prvky detektivky. No detektivní žánr zkrátka není partií Dušana Kleina.(3.6.2016)

• - Zuzanu Cigánovou dabuje Jorga Kotrbová. (M.B)

• - Film se natáčel v Klatovech. (cariada)

• - Filmovalo se mimo jiné i v Praze na Novém městě. (M.B)