Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nedaleko městečka Kostelec dojde k přepadení poštovního vozu, při kterém pachatelé ukradnou dva a půl milionu korun. Případ se místním policistům nepodaří vyřešit. Z pražské kriminálky proto po nějaké době přijede mladý a schopný poručík Charvát (J. Satoranský). Zatímco se seznamuje s okolnostmi případu a s nalezenými důkazy, naváže známost s pohlednou Květou (Z. Cigánová), dcerou správce ubytovny Weisseho (R. Hrušínský). Komplikovaný vztah, který mezi oběma milenci vznikne, si nijak nezadá se složitostí kriminálního případu, jenž Charváta do Kostelce přivedl. Vše se začne ještě víc zamotávat, když kdosi brokovnicí zavraždí místního rváče a opilce Maláska (R. Přibil). Ten je totiž ve skutečnosti Květiným manželem. A jeho smrt podle Charváta souvisí s poštovní loupeží… (Česká televize)

(více)

Recenze (98)

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Sice to není taková ta klasika jako detektivky Schulhoffa, ale pořád jde o docela zajímavý příběh. Je to spíš taková "letní romantická příhoda s detektivní zápletkou", jelikož Satoranský sbalí Zuzanu Cigánovou a ten vztah je v centru dění. K tomu se jako trochu vyšetřuje. Je to aspoň něco jiného než obvykle. Koukatelné a docela příjemné. 70% ()

otík 

všechny recenze uživatele

Divný film s klasickým scénářem, ale ještě divnějšími postavami i scénami. Občas jsem vůbec nerozuměl hlavnímu hrdinovi, na filmovém zpracování je strašně moc vidět, že se to dělalo postaru, dlouhé bezvýznamné pauzy, střihy bez předchozího ukončení scény. Přitom příběh celkem klasický - přepadení bankovního vozu, pár podezřelých, hlavní záporák spíše nejasný, femme fatale tam také nechybí. Celé je to ale prostě podprůměrné. ()

Reklama

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Vcelku ponurá kriminální záležitost, ve které mi však neseděl Hrušinský v roli vrátného na ubytovně. Se svým "Milej zlatej" mi lezl neskutečně na nervy. Jsem na něj zvyklý spíš v roli vyšetřovatele, kde se tentokráte objevil nesympatický Satoranský. Celý ten film je nějak špatně herecky seskládaný a ani zápletka není nikterak zajímavá. Jediný, kdo podal standardně skvělý výkon, byl Bohumil Šmída v roli poťouchlého spisovatele. Jednou stačí a vracet se k tomu jedině z nostalgie. 45% ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Ač mám české kriminálky, nemůžu jinak. Tohle je silně podprůměrná story. Od úvodu to vypadá slibně, tedy že se bude jednat o odhalení pachatelů přepadení. Jenže průběh filmu nás vyvádí z omylu. Více se řeší kriminalistovy milostné pletky. Divák se nemůže ubránit dojmu, že kriminalisté na všechny indicie přichází náhodou a v podobném stylu nakonec J. Satoranský odhalí i Rudolfa Hrušínského. Ostatně, ten je jeden z našich nejlepších herců, takže jeho výkon mě opět potěšil. A taky chválím hudbu, která byla docela povedená. Jinak ale trochu vázne scénář a mě osobně vadí, že nejde o kriminálku, ale spíše o romantické drama s prvky detektivky. No detektivní žánr zkrátka není partií Dušana Kleina. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Dějově výborný detektivní příběh plný zvratů a překvapení. Svádí diváka, aby i on sám přemýšlel a pátral spolu s poručíkem Charvátem. A takové mají detektivky být. Na dnešní dobu je však vyprávění značně pomalé a mdlé. Jeho sledování současnou generaci je stěží něčím zaujme. A tak si ho užijí jen ti starší, ale to už je takový úděl většinové normalizační tvorby. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (6)

  • Film se natáčel v Klatovech. (cariada)
  • Přepadené poštovní auto je skřínová Avia. Když se poručík Charvát (Jaroslav Satoranský) seznamuje s případem, ptá se: „A co ti dva z toho Roburu?“ Avšak přepaden nebyl poštovní Robur, ale Avia. (pjotri)
  • Při ohledání místa činu v domě Maláska (René Přibil) zhruba po hodině filmu je v době rozhovoru lékařů a kriminalistů možno vidět na levé horní stěně místnosti stín mikrofonu zvukaře. (rakovnik)

Reklama

Reklama