„Člověk dospívá v životě třikrát. A pokaždé při tom ztrácí iluze. Poprvé o svých rodičích, podruhé o sobě a potřetí o svých dětech.“ Už úvod spolu s variací pro záchodovou mísu a bidet mě pobavil. A smál jsem se i dál, ačkoliv film je krom komedie i satirou tepající do dobových nešvarů. Neřeší se jen práce, ale vůbec život stárnoucího muže, ať už jde o neporozumění dětem („Vidíš! Bez podprsenky!“ - „Ale jen od pondělka do čtvrtka.“ - „V pátek ne?“ - „V pátek nemaj matematiku.“), starost o rodiče („Podívej, náš Boba je tady. Přines ti kytičku.“ - „Absolutně jedna. Z nás tří budu mít nejmenší rakev.“ - „Má radost.“) či problém s potencí („Tuším, že si uříznu ostudu. A jak řekla Anděla, nakonec těm holkám ještě ublížím. Bohouši, musíš!“). Podobných frků je tam spousta, škoda jen, že některým postavám se dává až příliš prostoru i na úkor vtipnosti (bratr, manželka), což film ve výsledku stojí 1*. „Myslím, že řešení je komplexní. Oni zkrátka dostanou odměnu za to, že si v pracovní době zašoustali.“ - „Právnicky je to ovšem v naprostém pořádku.“(27.5.2018)

Zopakoval jsem si tento zážitek včera (4.9.2016) po 27 letech....tehdy 16 leté postupubertální naštvané mládě, které nenávidělo bolšána, dnes muž ve středním věku, velice se blížící roli Bobana Fishera. Sáhla na mě hluboká deprese, je to vskutku povedená esence tehdejší doby. A některé věci jsou univezální a platí za každé doby. Vzpomněl jsem si na film mimo jiné díky kouzelné miniroličce Zdeňka Řehoře hlásícího změny počasí podle zpráv od syna z vojenského letiště. Už jsem zase kolem cest viděl volební letáky prasolidí z ksčm, že bohatství této země nepatří jenom vyvoleným. Takže pánové, držte si peněženky a hlídejte KAMNA!(5.9.2016)

S tímto filmem to má stejné jako s Vrať se do hrobu - když jsem to viděl prvně, nepovažoval jsem to za nic extra, ale s každým dalším zkouknutím se mi to líbí čím dál víc, a víc a víc se u toho směju. Asi jsem až věkem dozrál na tento druh humoru :-)(29.10.2016)

Skvělá učitelka ruštiny...:-)(13.6.2004)

Pro mě osobně je tohle jeden z vrcholů československé kinematografie. Vynikající výkon M. Lasici a vůbec všech zúčastněných. Plno nesmrtelných scén a hlášek, zajímavý příběh, bezvadný humor. Pět hvězd je jasných.(26.1.2008)

• mfanta

50% - Pomerne neskodna normalizacni (rozumej v dobe normalizace vznikla) komedie, s tu jemnymi, tu ostrejsimi ostny satiry tepe do normalizacnich zvyklosti a obyceju. Minimalne 10% ma na svedomi bravurni vykon MIlana Lasicy.(15.7.2009)

S rostoucím věkem oceňuji bravurně Lasicou zahranou krizi středního věku v kulisách krize pozdního socialismu. Film napěchovaný hláškami i vizuálním humorem. Tak to mám rád. Jediné, co na mě působilo rušivě, byla dějová linie s dementními dcerami. Neposouvala film vůbec nikam a byla naprosto zbytečná. I tak film patří mezi to nejlepší z československé kinematografie mezi lety 1970 až 1989.(21.1.2010)

....ale no tak, soudruhu! Videl som tuto komediu na sklonku padu komunizmu v kine, mal som vtedy sice iba 15 rokov a s nostalgiou si na to spominam dodnes ako som sa dobre na tom pobavil.(19.1.2011)

Hodně dobrá a odvážná komedie, Lasica s Hlaváčovou se k sobě výborně hodí. A nápad na továrnu na hajzly je taky super. Občas trochu moc ukecaný, ale pohoda jazz.(1.3.2011)

Opravdu výborn komedie u které jsem se dosyta nasmál i při druhém shlédnutí po dvaceti letech.Tenkrát opravdu drsná a odvážná kritika,dnes výborná parodie na minulý režim.(14.1.2012)

Trpce veselý příběh z konce 80. let minulého století líčí soukromé a pracovní trable " současného " úředníka, který nechtěl být " současným " úředníkem. Sny referenta, později proti vlastní vůli náměstka ředitele továrny na zdravotnickou keramiku Bohouše Fischera o užitečnější skutečně tvůrčí práci se nakonec rozpadnou tak, jako se při bouřce rozpadnou jediná kachlová kamna, jež vlastnoručně postavil a na něž byl, tak hrdý. Milan Lasica předvedl výborné herecké umění, jež hodnotím, jako nadstandart ****(1.11.2012)

V roce 1989 jedna z předzvěstí,že bolševik umírá.Jinak by to nepovolil.Nádherný film,narvaný kina. Na západě ať se bojej.Nezaměstnanosti,pánaboha,komunistů.Ale my se přece nemusíme ničeho bát.Jak seš jednou nahoře a nezakopneš politicky,dolů tě už nikdo nedostane.(24.4.2016)

Místy vtipné, místy zdlouhavé. Olmeruv snímek Jako jed, hrající přibližně na stejnou notu, se mně líbil kapánek víc, ale i tak - slušná práce. Zawadská tehdy a dnes = proměna téměř k neuvěření.(6.12.2016)

Vážení přátelé,ano! Je to prostě kulturni zazitek pro náročné.. páni Satinsky a Lasica byli vzdy zarukou kvality. A tema neni jen komunisticke. Je totiz nadcasove. Ono to dnes nebezi o mnoho jinak,rektalni alpinismus je blby provozovan dal,jen uz je temer vse rozkradeno... a to i to,o cem se komousum ani nezdalo! 😀 a jeste jeden aspekt jsem jako ekonom/manazer na statni pozici po 45 silne pocitila,a to beznadej a zbytecnost prace, o ktere jsem driv mela vysoke mineni. Citim to stejne... nic za mnou neni,nic jsem nevytvorila a nestekne po mne ani pes. Klanim se remeslnikum,co jeste neco dokazi vyrobit nebo opravit.(30.12.2016)

Na prvý-krát ma tento film naozaj veľmi zaujal, ale s odstupom času (pár mesiacov) som v ňom hľadal tie povestné divácke vtiahnutia do atmosféry, zo začiatku "vážení priatelia, aj áno" – nachádzal som ich, ale časom to akosi vyprchalo. Po celý čas bola asi najzaujímavejšia myšlienka, že tento film vznikol ešte v čase komunizmu (hoc – už pomaly umierajúceho), ktorý začal byť už ale "šíleně down" :-D Prehnitosť, skorumpovanosť, chorosť a zvrátenosť vtedajšieho režimu sú v tomto filme demonštrované s tak neuveriteľne silným sarkazmom a výsmechom, až by človek s krátkou pamäťou (že komouši ?! :-P ), alebo medzerami v krátkodobých dejinách našej bývalej čs.vlasti bol schopný neuveriť, že to všetko bola – nie tak dávno – skutočná realita životov a vtedajšej doby. Čo sa týka Lasicu, tak on bol pre túto úlohu priam stvorený – až som si miestami myslel, či to náhodou nenapísal on. No a príjemnou spomienkou taktiež zostane snáď aj zakaždým vidieť stvárnenie akejkoľvek postavy Julom Satinským (hoc tu naproti Milanovi L. - nedostáva toľko priestoru). „člověk celej život čeká, že něco příde, nějakej zlom a vono nakonec nepříde nic. Jenom ten podělanej konec. Vážení přátele, ano!“(8.7.2017)

Vynikajúca, trochu zabudnutá komédia, ktorá prezentuje absurdity socialistického systému.(18.12.2018)

1 2 3 4 5 6 následující >>